DZIŚ JEST:   29   MARCA   2020 r.

V Niedziela Wielkiego Postu
Św. Stefan IX, papież
Św. Bertold, kapłan
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Zgadza się, nic nie zrozumiałem z twojego masochizmu, który zmusza cię do autokompromitacji. Przecież gdybyś był zdolny ogarnąć swym "rozumem" jakąkolwiek sprzeczność, to przestawiłbyś na czym konkretnie ona polega. A tak, pozostało ci tylko błaznowanie :-D
ponad 3 lata temu / do Stormer
 
Klątwy nie ma potrzeby rzucać.Tego nawet nie wolno robić,jeśli już to modlić się za heretyka i błogosławić go (nie w sensie beatyfikować).Głoszący herezję sam stawia sie poza kościołem tzn ulega ekskomunice.To straszna kara!To niemal wyrok wiecznego potępienia.
ponad 3 lata temu / Hugon de Payns
 
Za to ty nic nie zrozumiałeś :-D Biedny Franciszak ma problem, bo jest wewnętrzna sprzeczność w Veritatis splendor i Evangelium vitae. I jak tu żyć? A kardynałowie zrobili fantastyczną krecią robotę :-D
ponad 3 lata temu / do do Stormer
 
@Leo Przeciez jest juz ,mozesz odszukac na youtube.(chyba nawet dwie klatwy znalazlem)
ponad 3 lata temu / potato
 
Ilu jeszcze kardynałów naprawdę wierzy w niezmienność Dekalogu i w to co mówił Chrystus? Mam wrażenie, że ogromna część duchownych na świecie traktuje Biblię w dużej mierze jak opowiastki dla dzieci - że trochę w tym prawdy może i jest ale jakie to w sumie nieżyciowe na dzisiejsze czasy, warto by było coś pozmieniać. W Polsce na temat AL jest cisza jak makiem zasiał, myślę że to dlatego, że chyba nikt nie może uwierzyć w to co się naprawdę stało(ja jako osoba świecka nadal jestem w szoku). I teraz nie wiadomo co z tym fantem zrobić tak naprawdę, bo trzeba by poczynić bardzo radykalne kroki.
ponad 3 lata temu / czytelniczka
 
Nareszcie potwierdzenie i moich wątpliwości a mam jeszcze dotyczy to Ekologii w powyższej encyklice niejasne dla mnie jest co jest pierwszą przyczyną degradacja ziemi a nie już jego skutków!
ponad 3 lata temu / Jan
 
alez o czym rzecz? Co jest niezmienne?
ponad 3 lata temu / glonojad
 
@Anna Zastanawiasz się czy diecezja opolska jest (jeszcze) filią Rzymu. Ale wystarczy popatrzeć, że opolski bp Czaja widnieje na stronie niechlubnego czasopisma "Więź" (tego od tęczowego znaku pokoju) i wszystko jasne.
ponad 3 lata temu / Anaja
 
ks. J. Bałemba: W arsenale zbawiennych i obronnych działań Kościoła jest m.in. klątwa
ponad 3 lata temu / Leaf427
 
Słyszy się o narastającej oddolnie myśli o klątwie. Czy jednak miałby jeszcze ktoś ją rzucić? Podobnie jak nie ma kto podsumować propozycji pastoralnych SVII które kompletnie zniszczyły Kościół w krajach Zachodu. Na terenie Polski propozycje duszpasterskie są realizowane w pełni.Pozdrawiam hierarchów na emeryturze.
ponad 3 lata temu / Leo
 
To już kabaret... A miało być tak pięknie i nowocześnie ...
ponad 3 lata temu / Soplica
 
Udzielam wszystkim kardynałom, biskupom i księżom, i cywilom katolikom odpowiedzi na pięć pytań, mianowicie: szóste nie cudzołóż.
ponad 3 lata temu / teolog ludowy
 
Jeżeli nauczanie kościoła stoi w jawnej sprzeczności z ewangelią i dekalogiem to jest to po prostu herezja godna potępienia. Nie ma tu znaczenia że autorem tej herezji jest człowiek wybrany na papieża, tym gorzej dla niego że dopuszcza się tak gorszących deklaracji. Naszym ( katolików) prawem jest nowy testament a nie adhortację tego czy innego patriarchy.
ponad 3 lata temu / tofeek
 
@Anna - Filią dzisiejszego Rzymu, zapewne. Nie sądzę, żeby ktoś tam zwrócił uwagę, że ewolucja, czy rewolucja, jedno i drugie w odniesieniu do doktryny Wiary oznacza herezję.
ponad 3 lata temu / cristero
 
Kolejny znak czasu? Jak szeregowy katolik ma się w tym wszystkim połapać?
ponad 3 lata temu / Leaf427
 
Na stronach diecezji opolskiej zamieszczono zaproszenie: Międzynarodowa konferencja naukowa pod patronatem Komitetu Nauk Teologicznych Polskiej Akademii Nauk, zatytułowana: "Amoris laetitia. Ewolucja czy rewolucja w nauczaniu Kościoła katolickiego o małżeństwie?" odbędzie się w czwartek 24 listopada br. na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego. hmmm... ciekawe czy diecezja jest ( jeszcze) filią Rzymu? Trzeba będzie sprawdzić
ponad 3 lata temu / Anna
 
Gdybyś rozumiał znaczenie słowa "zrozumieli", nie kompromitowałbyś się niewiedzą :-D
ponad 3 lata temu / do Stormer
 
To znalazło się tylko czterech odważnych kardynałów? A co z pozostałymi? czyżby nie mieli żadnych wątpliwości?
ponad 3 lata temu / gośćB
 
Oczywiście że Papież nie odpowie, ponieważ odpowiedź "tak" udaremniłaby jego zamiary w związku z "Amoris Letitia", a odpowiedź "nie" by je ujawniła.
ponad 3 lata temu / cristero
 
@Stormer - A jaki jest ten przekaz?
ponad 3 lata temu / Romeus
 
A dlaczego kardynałowie nie pytali Franciszka w oparciu o 10 Przykazań Bożych ?! Np. VI, IX, X ? Wyleciało z głów ?!
ponad 3 lata temu / antymodernista
 
Wiemy wszak, że to raczej pewien rodzaj manifestacji, ponieważ magisterium kościoła katolickiego na postawione pytania udziela jasnej odpowiedzi. Ponadto magisterium z uwagi jest niezmienne. Nikt nie może zmienić nauczania Jezusa Chrystusa.
ponad 3 lata temu / Nasa
 
@Romeus: bo może zrozumieli przekaz Franciszka.
ponad 3 lata temu / Stormer
 
Odpowiedzi na te pytania są znane i tym i pozostałym kardynałom.List nie zawierał próśb o odpowiedzi lecz o potwierdzenie tego co już wcześniej napisano.Milczenie oznacza zgodę.
ponad 3 lata temu / Hugon de Payns
 
A gdzie punkt 297?
ponad 3 lata temu / ma
 
Uwazam ze na nic sie to zda.Otoz biskupi broniac mszy trydenskiej zadawali podobne pytania(min.Pawla VI iJana Pawla II) i wiecie co nigdy nikt im nie odpowiedzial.Zas nieco pozniej przyszlo powiadomienia biskupom i ksiezom o odsunieciu ich od probostwa, zamknieciu syminarium wyzszych i nizszych a na koncu ekskomunika.
ponad 3 lata temu / potato
 
nie dostali odpowiedzi, to jest własnie odpowiedz ! Na szczytach toczy się gra !
ponad 3 lata temu / odpowiedz jest !
 
Kardynalowie skorzystali z procedury zadawania formalnych pytan papiezowi Franciszkowi, co jest dluga, szanowsna tradycja w Kosciele. Dlatego nie ma mowy o zadnym buncie, czy nietakcie. Po temu rowniez oczekuje odpowiedzi od papieza Franciszka, gdyz pytania te nie sa blahe ale niezwykle wazne i tycza sie spraw o materii ciezkiej. Papiez Franciszek absolutnie nie moze lekcewazyc czynnego cudzolostwa, gdyz wtedy sam zdradzilby Jezusa Pana i stalby sie publicznie antychrystem. Zatem i ja czekam na publiczna odpowiedz papieza Franciszka na postawione piec pytan przez kardynalow Kosciola.
ponad 3 lata temu / Slawomir Tomasz Roch
 
O ile się nie mylę, kardynałów na świecie jest ponad dwustu. List do papieża w tej niezwykle ważnej sprawie podpisało czterech (w tym trzech emerytowanych). Nieuchronnie rodzi się pytanie - dlaczego pozostali milczą?
ponad 3 lata temu / Romeus
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.