DZIŚ JEST:   16   CZERWCA   2019 r.

Trójcy Przenajświętszej
Św. Benona, biskupa
Bł. Marii Teresy Scherer
 
 
 
 

Kardynałowie przeciw kardynałom – czy Matka Boża w Akicie przewidziała kryzys w Kościele

Kardynałowie przeciw kardynałom – czy Matka Boża w Akicie przewidziała kryzys w Kościele
Agata Grzybowska/Forum

W kontekście trwającego kryzysu w Kościele na myśl przychodzą objawienia w Akita. Spory kardynałów i biskupów, kompromisowość ludzi Kościoła, wyszydzanie wiernych kapłanów to wszystko zostało już przepowiedziane. Czarna noc może jednak przemienić się w blask poranka – o czym mówi objawienie w Fatimie.

 

Podczas objawień w japońskim (1973-74) Akita Matka Boża mówiła do siostry Agnieszki Katsuko- Sasagawy między innymi:

„Na różańcu módlcie się za papieża, biskupów i kapłanów. Działanie szatana przeniknie nawet Kościół, do tego stopnia, że będzie można zobaczyć kardynałów sprzeciwiających się innym kardynałom i biskupów występujących przeciwko innym biskupom”.

 

„Świadectwo” arcybiskupa Vigano wywołało podziały na niespotykaną dotąd skalę. A może tak naprawdę dopiero je ujawniło. Do tej pory bowiem krytycyzm wobec Franciszka sprowadzał się (wśród hierarchii) do grupy czterech kardynałów – autorów dubiów (obecnie żyje dwóch) i garstki biskupów. Tymczasem opublikowanie dokumentu pozwoliło zrzucić maski. Biskupi (i nie tylko) muszą zająć jakieś stanowisko. Doprowadziło to podziału wśród najwyższych hierarchów. To spełnienie proroctwa z Akita z jednej strony przeraża, z drugiej jednak budzi nadzieję na uzdrowienie sytuacji.

 

Matka Boża z Akita mówiła też, że „kapłani, którzy Mnie czczą, będą wyszydzani i prześladowani przez swych współbraci... […] Kościół będzie pełen tych, którzy pójdą na kompromis”

 

Udostępnianie Komunii niektórym rozwodnikom w nowych związkach (wbrew prawu kanonicznemu), rozmiękczanie nauki o homoseksualizmie (vide ojciec James Martin), ogromny nacisk na ochronę środowiska, milczenie o sprawach ostatecznych, grzechu, możliwości kary – to wszystko wynika z dążenia do kompromisu ze światem. A konkretnie z liberalnym światem zachodu. Kompromisowość obejmująca najważniejsze prawdy wiary i moralności stanowi bowiem motyw przewodni liberalnego katolicyzmu. Zapomina się o słowach Chrystusa:

 

„Nie miłujcie świata / ani tego, co jest na świecie! Jeśli kto miłuje świat, nie ma w nim miłości Ojca. Wszystko bowiem, co jest na świecie, a więc: pożądliwość ciała, pożądliwość oczu i pycha tego życia nie pochodzi od Ojca, lecz od świata. Świat zaś przemija, a z nim jego pożądliwość; kto zaś wypełnia wolę Bożą, ten trwa na wieki” (1J 15-17).

 

„Świątynie i ołtarze będą plądrowane”

 

Te słowa Matki Bożej z Akita, nadużycia liturgiczne, brak szacunku dla Ciała Pańskiego, świętokradcze przystępowanie do sakramentów – czyż to nie dzieje się w dzisiejszym Kościele na tak zwanym Zachodzie? Czyż hierarchowie dopuszczający się nadużyć seksualnych lub tuszujący je, a więc żyjący według wszelkiego prawdopodobieństwa w stałym grzechu ciężkim odprawiali Msze i przyjmowali Komunię, a jednocześnie stroili się w pióra moralistów? Ich degeneracja duchowa i moralna jest niewyobrażalna, co potęguje tylko rozmiar świętokradztwa.

 

„A szatan będzie kusił wielu kapłanów i osoby konsekrowane, by opuścili służbę Panu”

 

Na Zachodzie gwałtownie spada liczba powołań, a kapłani-dezerterzy brylują w mediach. Jednak „opuszczenie służby Panu” niekoniecznie oznacza zrzucenie sutanny. Często bowiem skuteczniejsza okazuje się inna metoda – pozostanie w strukturach Kościoła i sprzeciwianie się jego nauce (często ukryte, oparte na wypowiedziach mętnych i dwuznacznych).   

 

Słowa Matki Bożej z Akita są dziś zatem aktualne jak nigdy przedtem. Choć rzeczywistość przeraża, to warto przypomnieć sobie o słowach Maryi z innego –  choć komplementarnego – objawienia w Fatimie:

 

„Na koniec Moje Niepokalane Serce zatriumfuje”.

 

 

Marcin Jendrzejczak

 

 

Polecamy również:

  


DATA: 2018-09-05 08:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
33
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Odwołuje do wizji Papieża Leona XIII to już jest i godnym by było wrócić do gorliwszej modlitwy do Św. Michała A rchanioła
8 miesięcy temu / Arturoo
 
Polecam: "Czeka nas dramat gorszy niż III wojna światowa !" m.rekinek, Opublikowany 7 sty 2018
9 miesięcy temu / Stefania
 
Faraon będzie musiał pozwolić odejść Oblubienicy. Świat czyli morze pochłonie nierządnicę - wojsko Faraona. Oblubienica przejdzie po suchej ziemi - pełnej wiary. Śmierć polega na pogrążeniu znów w morzu świata bez wiary na wieki. Nierządnica, ta która chciała ze światem mieć układ, zostanie wchłonięta przez świat. Fasada zginie w świecie. O tym samym jest Apokalipsa, którą trzeba odczytać w kluczu odkrytym przez św. Augustyna "Wyznania", że ziemia sucha bez wody to ziemia wiary, a rośliny na niej to dobre uczynki. Teraz jest czas oddzielenia ziarna od plew, aż do plagi robactwa. Choć już się dokonało wewnętrznie - już są oba obozy, to jednak zewnętrznie dokona się to rozdzielenie dopiero jak przyjdzie plaga robactwa. Kościół prawdziwy wychodząc z fałszywego, ograbi go z kosztowności - być może chodzi raczej o duchowe skarby, niż materialne ale zostały odebrane. Dalej lud będzie na pustyni - więc już nie w Egipcie = nie w świecie = nie w dawnych strukturach.
9 miesięcy temu / Stefania
 
Czy objawienia z Akita to Pismo Święte? Chyba święty Piotr żył trochę wcześniej niż XX wiek. Ad Mrx - czyż tak daleko posunięte odstępstwo i grzechy hierarchów nie są ogromnym złem? Może chodziło o to
9 miesięcy temu / Wojciech Jaruzelowski
 
"To przede wszystkim miejcie na uwadze, że żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjaśnienia" (2 P 1,20).
9 miesięcy temu / Piotr
 
Autor artykulu zapomniał ze w przepowiedni z Akita mowa jest o tym ze ogien spadnie z nieba a kara bedzie nieporownywalna z zadna inna jaka widział swiat
9 miesięcy temu / Mrx
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "62545"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.