DZIŚ JEST:   20   WRZEŚNIA   2020 r.

XXV Niedziela zwykła
Św. Andrzeja Kim Taegon
Św. Pawła Chong Hasang
 
 
 
 

Kardynałowie Müller i Brandmüller popierają walkę z homolobby w Kościele

Kardynałowie Müller i Brandmüller popierają walkę z homolobby w Kościele
Kard. Walter Brandmüller (z lewej) i kard. Gerhard Ludwig Müller (z prawej). FOT.: REUTERS/Remo Casilli/FORUM + REUTERS/Stefano Rellandini/FORUM

Inicjatywa katolików przeciwko infiltracji homoseksualnej w Kościele doczekała się poparcia ze strony katolickich hierarchów, takich jak kardynał Gerhard Müller i Walter Brandmüller. W sprawie wypowiedziała się także niemiecka socjolog Gabriele Kuby.

 

Kardynał Gerhard Muller, były prefekt Kongregacji Doktryny Wiary poparł akcję szwajcarskiej organizacji katolików Pro Ecclesia, określając ją mianem uzasadnionej. Szwajcarscy wierni sprzeciwiają się homoseksualnej infiltracji w Kościele katolickim. W cytowanej przez Life Site News wypowiedzi przyznał, że znaczna większość nadużyć seksualnych duchowieństwa wynika z aktów homoseksualnych. Poparcie wyraził także jeden z autorów dubiów kardynał Walter Brandmüller. Powołał się na słowa Pana Jezusa „Prawda was wyzwoli”.

 

Autorzy petycji do przewodniczących światowych konferencji episkopatów z całego świata wzywają ich do podjęcia działań służących powstrzymaniu sieci homoseksualnych w Kościele. Zbieranie podpisów pod petycją rozpoczęło się 16 stycznia. 

 

Podpisało się pod nią już 7500 osób, podaje we wtorek Life Site News. Autorzy petycji wzywają również do karania duchownych winnych nadużyć względem seminarzystów. Kardynał Muller poparł także ten postulat. Podkreślił, że nadużycia przeciwko seminarzystom stanowią wykroczenie przeciw godności ludzkiej.

 

Petycję skomentowała również Gabriele Kuby, niemiecka socjolog i autor książki o kryzysie nadużyć seksualnych. Określiła kryzys nadużyć seksualnych mianem obrzydliwej twarzy globalnej rewolucji seksualnej służącej zinfiltrowaniu Kościoła katolickiego.

 

W przyszłym miesiącu w Watykanie odbędzie się spotkanie szefów konferencji episkopatów w Watykanie w sprawie nadużyć seksualnych.

 

Badania wykazują, że większość z nich popełnianych jest przez duchownych homoseksualnych. Oznacza to, że wywołuje je nie jakiś mglisty „klerykalizm”, lecz właśnie nieuporządkowana orientacja seksualna. Dlatego też warto wrócić do katolickiej dyscypliny i nauki Katechizmu. Zgodnie z nią „Homoseksualizm oznacza relacje między mężczyznami lub kobietami odczuwającymi pociąg płciowy, wyłączny lub dominujący, do osób tej samej płci. […] Tradycja, opierając się na Piśmie świętym, przedstawiającym homoseksualizm jako poważne zepsucie […]. Są one sprzeczne z prawem naturalnym; wykluczają z aktu płciowego dar życia. Nie wynikają z prawdziwej komplementarności uczuciowej i płciowej. W żadnym wypadku nie będą mogły zostać zaaprobowane”.

 

 

Źródła: lifesitenews.com / Katechizm Kościoła Katolickiego / teologia.pl

mjend

 

 


DATA: 2019-02-06 15:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niemcy mają chyba najgorszą hierarchię na świecie, ale istnieją tam głosy zdrowego rozsądku. A u nas?
ponad 1 rok temu / Cezar
 
Do iskierki. Popieram Cię całkowicie.
ponad 1 rok temu / Daro
 
>POPIERAJĄ WALKĘ < to chyba jakiś żart ? Pasterze NIE SĄ OD >POPIERANIA< różnych poglądów ludzi TYLKO OD GŁOSZENIA NAUKI Jezusa Chrystusa. Wystarczy, że w swoich kazaniach będą dokładnie cytować SŁOWO BOŻE i żyć Tym Słowem. A co widzimy i słyszymy - Oni debatują , spotykają się , gadają , roztrząsają, popierają petycje świeckich to jest NIENORMALNE i wskazuje na BEZSILNOŚĆ i UTRATĘ Ducha Bożego. Pan Jezus powiedział do Piotra >paś owieczki moje< a nie powiedział >pytaj je o zdanie< i >BECZ< jak one.
ponad 1 rok temu / iskierka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.