DZIŚ JEST:   23   CZERWCA   2018 r.

Św. Józefa Cafasso
Św. Tomasza Garnet
 
 
 
 

Kardynał wsparł feministki. „Odwdzięczyły się” dewastacją kościoła

Kardynał wsparł feministki. „Odwdzięczyły się” dewastacją kościoła
fot. By James McNellis from Washington, DC, United States ("The Future is Feminist") [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons

Hiszpański kard. Carlos Osoro udzielił wsparcia feministkom, które następnie zdewastowały dwa kościoły podczas „marszu kobiet”. Archidiecezja Madrytu potępiła zajście, jednak uczyniła to w dość specyficzny sposób.

 

Głośnym echem odbiły się słowa hiszpańskiego kardynała, który powiedział, że „Dziewica Maryja wzięłaby udział w obecnych marszach”. Zachęcone tym wsparciem feministki „odwdzięczyły” się dewastacją dwóch madryckich kościołów - namalowały na murach świątyń promujące aborcję, wulgarne hasła.

 

Archidiecezja Madrytu wystosowała oficjalne oświadczenie w tej sprawie i potępiła akty wandalizmu. W stanowisku mowa o... „poszanowaniu poglądów”. „Archidiecezja Madrytu wyraża swój smutek i jest zmuszona potępić ten akt pogwałcenia porządku społecznego (…) Prawdziwa równość jest oparta na poszanowaniu wszystkich ludzi i ich poglądów”.

 

W zupełnie odmiennych słowach wyraził się na temat minionych zajść biskup San Sebastian Ignacio Munilla. Wskazał on, że były one głęboko zakorzenione w ideologii gender oraz „przeprowadzone za podszeptem szatana”. Zaznaczył, że aktu wandalizmu dokonały feministki promujące destrukcyjną, posługującą się kłamstwem i manipulacją ideologią.

 

Biskup zaznaczył, że taka wersja feminizmu jest najbardziej destrukcyjna dla samych kobiet. Uczy je bowiem stawiania się za każdym razem w roli ofiar i przenoszenia tego typu myślenia na wszystkie aspekty życia społecznego.  

 

Niektórzy komentatorzy wskazują, że kard. Osoro nie przewidział konsekwencji swojego poparcia dla marszu feministek.

 

Źródło: lifesitenews.com

PR


DATA: 2018-03-13 14:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie dziwię się "inteligencji" tych "panienek". Jak się człowiek nie potrafi posługiwać jakimś ludzkim językiem jeno pomrukuje coś w prostym jak trzask bata brytolskim dialekcie to tak to jest.
3 miesiące temu / agricola
 
"Prawdziwa równość jest oparta na poszanowaniu wszystkich ludzi i ich poglądów?. A co z Trynkiewiczem, Fritzlem, Breivikiem, dr Mengele, Leninem, Hitlerem i Stalinem?
3 miesiące temu / agricola
 
To, że kard. Osoro poparł feministki to pół biedy, bo mógł to uczynić, nie jako hierarcha kościelny, ale jako osoba prywatna, bezczelnością z jego strony co było niedopuszczalne wykorzystanie osoby Najświętszej Maryi Panny.
3 miesiące temu / odszkodowania
 
Za głupotę też powinno się odpowiadać.
3 miesiące temu / DNA
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.