DZIŚ JEST:   27   STYCZNIA   2020 r.

Bł. Jerzego Matulewicza
Św. Jana z Warneton
 
 
 
 

Kardynał wsparł feministki. „Odwdzięczyły się” dewastacją kościoła

Kardynał wsparł feministki. „Odwdzięczyły się” dewastacją kościoła
fot. By James McNellis from Washington, DC, United States ("The Future is Feminist") [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons

Hiszpański kard. Carlos Osoro udzielił wsparcia feministkom, które następnie zdewastowały dwa kościoły podczas „marszu kobiet”. Archidiecezja Madrytu potępiła zajście, jednak uczyniła to w dość specyficzny sposób.

 

Głośnym echem odbiły się słowa hiszpańskiego kardynała, który powiedział, że „Dziewica Maryja wzięłaby udział w obecnych marszach”. Zachęcone tym wsparciem feministki „odwdzięczyły” się dewastacją dwóch madryckich kościołów - namalowały na murach świątyń promujące aborcję, wulgarne hasła.

 

Archidiecezja Madrytu wystosowała oficjalne oświadczenie w tej sprawie i potępiła akty wandalizmu. W stanowisku mowa o... „poszanowaniu poglądów”. „Archidiecezja Madrytu wyraża swój smutek i jest zmuszona potępić ten akt pogwałcenia porządku społecznego (…) Prawdziwa równość jest oparta na poszanowaniu wszystkich ludzi i ich poglądów”.

 

W zupełnie odmiennych słowach wyraził się na temat minionych zajść biskup San Sebastian Ignacio Munilla. Wskazał on, że były one głęboko zakorzenione w ideologii gender oraz „przeprowadzone za podszeptem szatana”. Zaznaczył, że aktu wandalizmu dokonały feministki promujące destrukcyjną, posługującą się kłamstwem i manipulacją ideologią.

 

Biskup zaznaczył, że taka wersja feminizmu jest najbardziej destrukcyjna dla samych kobiet. Uczy je bowiem stawiania się za każdym razem w roli ofiar i przenoszenia tego typu myślenia na wszystkie aspekty życia społecznego.  

 

Niektórzy komentatorzy wskazują, że kard. Osoro nie przewidział konsekwencji swojego poparcia dla marszu feministek.

 

Źródło: lifesitenews.com

PR


DATA: 2018-03-13 14:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie dziwię się "inteligencji" tych "panienek". Jak się człowiek nie potrafi posługiwać jakimś ludzkim językiem jeno pomrukuje coś w prostym jak trzask bata brytolskim dialekcie to tak to jest.
ponad 1 rok temu / agricola
 
"Prawdziwa równość jest oparta na poszanowaniu wszystkich ludzi i ich poglądów?. A co z Trynkiewiczem, Fritzlem, Breivikiem, dr Mengele, Leninem, Hitlerem i Stalinem?
ponad 1 rok temu / agricola
 
To, że kard. Osoro poparł feministki to pół biedy, bo mógł to uczynić, nie jako hierarcha kościelny, ale jako osoba prywatna, bezczelnością z jego strony co było niedopuszczalne wykorzystanie osoby Najświętszej Maryi Panny.
ponad 1 rok temu / odszkodowania
 
Za głupotę też powinno się odpowiadać.
ponad 1 rok temu / DNA
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.