DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2021 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 

Kardynał Woelki dziękuje kanclerz Merkel za masowe przyjmowanie uchodźców

Kardynał Woelki dziękuje kanclerz Merkel za masowe przyjmowanie uchodźców
Kard. Rainer Woelki. Fot. © Raimond Spekking / , via Wikimedia Commons

Jeden z największych niemieckich entuzjastów przyjmowania imigrantów, kardynał Rainer Maria Woelki, wyraził swoją wdzięczność wobec kanclerz Angeli Merkel za jej politykę całkowitego otwarcia granic dla setek tysięcy islamskich imigrantów.


Kardynał odniósł się do głośnych słów kanclerz Merkel, wygłoszonych na konferencji prasowej 31. sierpnia ubiegłego roku: „Niemcy to silny kraj... Osiągnęliśmy już bardzo dużo i poradzimy sobie. Poradzimy sobie, a to, co stoi nam na drodze, zostanie przezwyciężone” – powiedziała wówczas kanclerz.


Zwrot „wir schaffen das” (pol. poradzimy sobie), jaki dwukrotnie padł w tej wypowiedzi, stał się symbolem całej polityki imigracyjnej Merkel.


Kardynał Woelki wyraził swoją wdzięczność za ostatni rok „ukształtowany” przez te słowa. – Jestem bardzo wdzięczny za te silne słowa kanclerz, które tak bardzo pomogły znalezieniu przez tysiące zagrożonych uchodźców bezpiecznego miejsca pobytu [w Niemczech] – powiedział kardynał w rozmowie z własnym radiem archidiecezjalnym.


Jak wyjaśnił, Merkel wypowiedziała te słowa, „choć musiała wiedzieć, jakie trudności wiążą się z przyjęciem i integracją uchodźców w Niemczech”. Kardynał przyznał, że różne problemy związane z imigrantami były i na pewno jeszcze będą. Nawiązał do masowych molestowań i gwałtów w Kolonii w ostatniego sylwestra, a także do zamachu bombowego w bawarskim Ansbach.


 – Tym bardziej jestem wdzięczny właśnie tym, którzy w każdej sytuacji i z całą swoją siłą angażują się wciąż na rzecz uchodźców – stwierdził purpurat. Jak dodał, ludzie ci starają się zmniejszyć biedę i ubóstwo na świecie.

Według oficjalnych statystyk w ubiegłym roku 73,1 proc. azylantów wyznawało islam. Chrześcijanie stanowili tylko niespełna 14 proc. uchodźców. Dodatkowo zdecydowana większość uchodźców to mężczyźni w wieku od 18 do 50 lat.Pach

Źródła: domradio.de, pch24.pl
DATA: 2016-09-06 10:29
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.