DZIŚ JEST:   09   GRUDNIA   2019 r.

Św. Jana Diego
Św. Leokadii, męczennicy
 
 
 
 

Kardynał Wilfrid Napier popiera reparatywną terapię leczenia homoseksualizmu

Kardynał Wilfrid Napier popiera reparatywną terapię leczenia homoseksualizmu
fot. YouTube/Salt and Light

Za pośrednictwem mediów społecznościowych kardynał Wilfrid Napier poinformował, że popiera leczenie osób o skłonnościach homoseksualnych metodą reparatywną. Książkę Josepha Nicolosiego, pioniera tej formy terapii, nazwał „trudną, lecz o istotnym znaczeniu”.

Terapia reparatywna (zwana również terapią konwersyjną) pomaga tłumić i wypierać odczucia homoseksualne oraz minimalizować ich konsekwencje na skutek czego poddający się jej mają szansę powrotu do heteroseksualności. W związku z tym stała się celem ataków politpoprawnych środowisk politycznych, lekarskich oraz – co oczywiste – organizacji LGBT.

Powołując się na fakt wykreślenia homoseksualizmu z listy chorób psychicznych w 1973 roku, środowisko lekarskie uznaje jakąkolwiek próbę leczenia skłonności homoseksualnych za sprzeczną z medycyną.

Wiele osób, które odbyły terapię reparatywną zachwala jej efekty. Są też tacy, którzy podważają jej skuteczność oznajmiając, że wiara w Boga pomaga walczyć z homoseksualnymi skłonnościami, lecz sama terapia nie powoduje konwersji na heteroseksualizm. Przykładem takiej osoby jest m.in. John Paulk – niegdyś czołowy aktywista grup LGBT, dziś chrześcijanin. W 2013 roku przyznał on, że wiara w Chrystusa pomaga mu powstrzymać homoseksualne zapędy, lecz wciąż – mimo terapii – jest homosekualistą.

Warto wspomnieć, że Kościół zachęca osoby z homoseksualnymi zaburzeniami – tak samo jak wszystkich ochrzczonych – do życia w czystości.

Kard. Napier dał się poznać jako obrońca małżeństwa i niezmiennego nauczania Kościoła o nierozerwalności węzła małżeńskiego. W styczniu oznajmił za pośrednictwem swojego konta na Twitterze, że jakakolwiek ingerencja w dotychczasową praktykę duszpasterską skończy się katastrofalnie, szczególnie w Afryce. – Jeśli ludzie z Zachodu mogą przyjmować Komunię żyjąc w „nieuregulowanych” związkach, to znaczy, że mamy powiedzieć naszym poligamistom, iż jest to dozwolone również dla nich? – pytał retorycznie.

Hierarcha dosadnie zareagował również na słowa niemieckiego kardynała Reinharda Marxa twierdzącego, że Kościół powinien przeprosić homoseksualistów. Kard. Napier odpowiedział wtedy: „Boże, wspomagaj nas! Następnie będziemy musieli przeprosić za to, że cudzołóstwo jest grzechem. Poprawność polityczna jest dziś poważną herezją!”.

Później zasugerował, że przepraszać powinno się czarnoskóre kobiety w Stanach Zjednoczonych, ponieważ to na nich przeprowadza się najwięcej aborcji.Źródło: lifesitenews.com
om


DATA: 2017-08-14 09:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Prawdy subiektywnej, a z logiką nie ma to nic wspólnego
ponad 2 lata temu / ollek
 
Ależ to skostnienie jest właśnie cechą prawdziwych idei! Przecież ten sam "zarzut" skostnienia może Pan postawić matematyce: zawsze 2+2=4, a wszelkie inne wyniki tego dodawania zawsze były i są błędne. Od razu podkreślę: mimo że skostnienie idei jest cechą prawdy, to SAMO skostnienie jeszcze nie dowodzi prawdziwości każdej skostniałej idei. Natomiast właśnie elastyczność idei świadczy, że jej wyznawca nie wierzy w jej absolutną prawdziwość i dlatego ciągle poszukuje czegoś bliższego prawdzie. Protestantyzm jest fałszywy, choćby dlatego bo jest rozbity na tysiące odłamów, często zaprzeczających sobie nawzajem (ale każdy odłam twierdzi że to on głosi prawdę). Wiele z tych odłamów doszło do jawnego zaprzeczania Biblii (np. błogosławią tzw. homomałżeństwa), a przecież dla protestantów liczy się tylko Biblia! Podsumowując, to całe szczęście że Kościół Katolicki w swych podstawach (Biblia, Tradycja) nie jest elastyczny, lecz trzyma się logiki i prawdy :)
ponad 2 lata temu / r
 
Ja wcale nie twierdzę, że ateiści to wzór cnót. Ale spośród wszystkich odłamków chrześcijaństwa, katolicyzm jest najbardziej skostnisłą strukturą. O wiele bardziej elastyczni, idący z duchem czasu, są np luteranie, albo anglikanie, z resztą musiał być jakiś powód dla którego ludzie w czasie reformacji odwrócili się od Kościoła Katolickiego i wybrali Luthra, bądź Kalwina, tudzież Henryka VIII z Anglii. Gdyby Kościół potrafił, to by ich zatrzymał, jak widać nie potafi. Dlatego teraz mamy powtórkę z rozrywki, chociażby sytuacje w Danii, Szwecji
ponad 2 lata temu / ollek
 
Jest takie przysłowie: gdy ktoś chce psa uderzyć, kij zawsze znajdzie. Dlatego co by katolicy nie działali w swoim interesie, nasi wrogowie i tak tego nie zauważą, a dalej będą tendencyjnie wyszukiwać wszelkich sytuacji związanych z katolicyzmem, a stawiających katolików w złym świetle. Gdyby Pan był inny, czyli był uczciwym krytykiem katolicyzmu, to zapoznałby się Pan najpierw z doktryną Kościoła Katolickiego, którą opisuje choćby Katechizm Kościoła Katolickiego, czyli w skrócie KKK - dostępny gratis w internecie. Następnie krytykowałby Pan tylko to co uważa Pan w KKK za (Pańskim zdaniem) niewłaściwe, a zaprzestał krytyki postępowania osób które nie postępują zgodnie z KKK, gdyż takie ich postępowanie nie świadczy źle o katolicyzmie. Ono tylko świadczy źle o obecnej grzesznej naturze człowieka (tak tak, KAŻDY człowiek jest grzesznikiem, w tym KAŻDY katolik i KAŻDY ateista - nawet jeśli w swej pysze uważa się za wzór dobra).
ponad 2 lata temu / r
 
To proszę w takim razie tępić tego typu zachowania, jest to w waszym interesie, bo pokazuje was od najgorszej strony.
ponad 2 lata temu / ollek
 
To że jakieś ośrodki nazwały się "katolickie", nie znaczy że takimi faktycznie są. O tym czy coś jest katolickie decyduje zgodność z Doktryną Kościoła Katolickiego, a tę w kwestii homoseksualistów jasno określają KKK2357-2359.
ponad 2 lata temu / r
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.