DZIŚ JEST:   17   LISTOPADA   2019 r.

XXXIII Niedziela zwykła
Św. Grzegorza z Tours
Św. Elżbiety Węgierskiej
Św. Grzegorza Cudotwórcy
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Czy ci hierarchowie zdają sobie z tego sprawę, że za niegodne przyjmowanie Eucharystii grozi piekło ? czy oni świadomie wpychają tam ludzi ? to jest zgroza !
ponad 1 rok temu / Jan
 
Nie.
ponad 1 rok temu / do ale kwik
 
Orban jest mniej godny Komunii Św. niż Schetyna?
ponad 1 rok temu / ala wilk
 
"Kościół naucza, że niektórzy protestanci mogą przyjmować Najświętszy Sakrament w sytuacji zagrożenia życia, wyznając wiarę KATOLICKĄ." Drobny szczegół: w takim wypadku przestają być protestantami i stają się katolikami.
ponad 1 rok temu / Anna
 
Tylko demencja, czy coś więcej?
ponad 1 rok temu / Stefan
 
Tak dokonuje się wielka apostazja zapowiedziana przez świętego Pawła.
ponad 1 rok temu / Salus
 
Chrystus nam obiecał, że bramy piekielne nie przemogą Chrystusowego Kościoła, ale to nie znaczy, że nie będą próbować - na przykład za pośrednictwem zwiedzionych przez złego biskupów, kardynałów a nawet papieża. Kolejny nieszczęśnik, za którego trzeba się usilnie modlić.
ponad 1 rok temu / ciotka
 
Katolicy SĄ chrześcijanami po prostu, bo my na podstawie Prymatu Piotrowego należymy do Kościoła Chrystusowego. To inni "chrześcijanie" odeszli od Kościoła Chrystusowego.
ponad 1 rok temu / do do Józef z Tallina
 
Dlaczego Protestanci odrzucili sakramenty?........... Jeżeli nie są im potrzebne do zbawienia to należy to uszanować......
ponad 1 rok temu / optyopty
 
@do Józefa z Talina - A co to znaczy "być chrześcijaninem po prostu"? Trzymać się Biblii? Jeśli o to Ci chodzi, to w tej właśnie Biblii przeczytasz, że Jezus założył Kościół, któremu mamy być wierni. Protestantyzm oznacza protest przeciwko Kościołowi Chrystusa.
ponad 1 rok temu / Marek
 
Takiego zamieszania w Kościele Katolickim jeszcze nie było. Do czego dojdzie ?
ponad 1 rok temu / Staruszek
 
Czy ci heretycy chociaż spowiadają się by przyjąć Sakrament?
ponad 1 rok temu / ministrant
 
owszem dobrze by było żebysmy wrócili do źródeł i byli chrześcijanami po prostu
ponad 1 rok temu / do Józef z Tallina
 
@klik - Twoja definicja religii jest z perspektywy naukowej poprawna, ale dla wierzącego chrześcijanina bezwartościowa, gdyż wyklucza ona aspekt "Objawienia". W ten sposób Twoja definicja jest na poziomie teoretycznym agnostyczna, a w praktyce ateistyczna. Z punktu widzenia historii religii jest to definicja poprawna, ale z perspektywy wiary zupełnie bezużyteczna. Chrześcijaństwo nie jest w swoim samorozumieniu jakąś tam "formą wyznania", lecz bezpośrednią odpowiedzią na Boga, który pozwolił się poznać w Chrystusie, który z kolei założył "Swój" (!) Kościół (Mt 16, 18). Zgodnie z Ewangelią to nie my ustanowiliśmy "nasze" zasady wiary, tylko sam Bóg w Chrystusie określił treść naszej wiary, którą dopiero powołany przez Niego Kościół formalnie ustalił. Wszelkie odejście od tego, nie jest "zmianą", lecz błędem - czyli herezją. Pozdrawiam.
ponad 1 rok temu / Marek
 
no dobra ale nalezy wczesniej dokonac pewnego zblizenia teologiczno-doktrynalnegp (i nie chodzi w tej sprawie uzanie prymatu czy wsplprymatu papieza to takze na końcu jako zwieńczenie jedności koscielnej) luteranie takze ci kalwińscy czy kalwini (ewngelicy reformowani) itd dobrze mogą przykmowąc w kosciolach kayolickich Eucharystię Święta takze i prawosławni,ale gdy:uznaja iz Jezus jest obecny na mszy swietej chociaż duchowo ,uznaja diakonat żeńskich ,ale nie kapłaństwo(?) dla niewiast, no i także dopuszczą mozliwośc istnienia czegoś pejciowego zy tymczasowego pomiedzy piekłem a niebem ,a takze porzucą albo chociaz złagodza nauke o predestynacji(Jezus umarł według tej idei tylko za wybranych)
ponad 1 rok temu / opinia
 
Bóg jest jeden ,religie to tylko różne sposoby i formy wyznawania wiary ,dlatego się zmieniają na przestrzeni dziejów i nie sadze żeby to się dało zatrzymać
ponad 1 rok temu / klik
 
Cytat :>Kardynał sieje ZGORSZENIE< Słowo Boże stanowi [Mk 9,42-] >Kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych , którzy wierzą , temu byłoby lepiej uwiązać kamień młyński u szyi i wrzucić go w morze.< Pytanie: Czy papież , kardynałowie i księża wiedzą o tym ??
ponad 1 rok temu / iskierka
 
W Kościele Katolickim to nie kardynałowie decydują o doktrynie. Nawet papież decyduje tylko wtedy gdy oficjalnie naucza ex cathedra. A w kościołach protestanckich o tysiącach doktryn, często wzajemnie sobie zaprzeczających, decyduje każdy kto chce.
ponad 1 rok temu / do Marek
 
Jeśli ktoś uważa że credo to lipa, to o czym mowa?
ponad 1 rok temu / Jeffs
 
@Michał Obrębski - Rozumiem, ale jeśli Kościół rzymskokatolicki zaczyna się oddalać od tej ciągłości apostolskiej w nauczaniu, to czym się różni od wspólnot protestanckich? Obecnie mam wrażenie, że Kościół rzymskokatolicki prostestuje przeciwko sobie - czy zatem jest jeszcze katolicki, czy już protestancki? Piszę w kontekście tego, co twierdzi omawiany tu kardynał: czym on się różni od jakiegoś pastora w swoich poglądach? Ja chce być wierny apostolskiej tradycji i o ile Rzym pozostaje jej wierny, jestem z Rzymem. Ale obecnie wygląda to strasznie.
ponad 1 rok temu / Marek
 
Pan Jezus ustanowił SWÓJ Kościół na św. Piotrze. Kościoły które nie uznają Prymatu Piotrowego nie są kościołami Chrystusowymi.
ponad 1 rok temu / do Marek
 
To efekt papy Frania jak mówią Chorwaci. Ten żałosny kardynał stracił rozum... a może to zwyczajny dyletant. przez pomyłkę mianowany kardynałem.
ponad 1 rok temu / DNA
 
Jeśli protestanci szczerze pragną przyjmować sakramenty, to co przeszkadza im przyjąć katolicyzm. Te pokrętne tłumaczenia zupełnie mnie nie przekonują.
ponad 1 rok temu / Kiks
 
Do: Marek, poniżej Nie Marku, to Ty się mylisz. Jezus założył Kościół Apostolski KATOLICKI. I jest to jedna z jego BARDZO DUŻYCH wartości, jak i odpowiedzialności. Spójrz na nieprzerwany poczet papieży. I oprócz Kościoła powszechnego (katolickiego) niewiele Kościołów chrześcijańskich może się poszczycić pochodzeniem apostolskim. Niestety, żaden z Kościołów protestanckich. Pozdrawiam serdecznie. Michał Obrębski
ponad 1 rok temu / Michał Obrębski
 
Mowa kłamliwa i niegodna hierarchy Kościoła Katolickiego. Przykład płynie od samego nieszczęsnego Judasza, który zdradził Pana Jezusa. Zresztą wedle przepowiedni fatimskiej apostazja zacznie się od samej góry, od najwyżej usadowionych w Kościele hierarchów.
ponad 1 rok temu / Krakusik
 
Jego Ekscelencji dziękujemy za akt apostazji
ponad 1 rok temu / Jan
 
Jego Eminencja jest zatem heretykiem. Dodajmy, że nie jedynym w Kolegium Kardynalskim. I proszę Moderatora, aby w imię szacunku dla elementarnej prawdy, upublicznił moje stanowisko!
ponad 1 rok temu / Karol
 
Matka Boża w Akita ostrzegała nas przed rozłamem w Kościele. Zostaliśmy ostrzeżeni, wiemy co robić: trwać w prawdzie tradycji Kościoła, modlić się na Różańcu, przyjmować Sakramenty. Resztę oddać Bogu bo to On się z tym rozprawi, tak jak zostało zapowiedziane.
ponad 1 rok temu / mała droga
 
@Kola - Zgadzam się z Tobą, choćw jednej rzeczy się mylisz: Jezus nie założył Kościoła rzymskokatolickiego,lecz założył Kościół apostolski. Jeśli Rzym zerwałby z tradycją apostolską (czysto hipotetycznie, oczywiście - proszę tym razem nie cenzurować mojeg zdania, szanowna redakcjo pch24), to nie wiem, jaki status miałby Kościół rzymskokatolicki. Czy można by go dalej utożsamiać z tym Kościołem, którą założył Jezus?
ponad 1 rok temu / Marek
 
Przynajmniej heretycy stają się jawni, anty-kościół w natarciu!
ponad 1 rok temu / Adi
 
Idąc tym tropem nie będzie nic złego w tym,że my katolicy gremialnie przejdziemy na protestantyzm, gdyż będziemy mieli "prawo" do przyjmowania sakramentów (nawet jeśli nie wierzymy w ich treść) ? Czy chodzi o zacieranie znaczenia słowa "katolik" i "protestant" ? Ktoś zechce wytłumaczyć, bo chyba się pogubiłem....
ponad 1 rok temu / Józef z Tallina
 
Chrześcijanie to członkowie Kościoła Chrystusowego. Chrystus dla naszego zbawienia pozostawił jeden kościół. Jeden. Nie dwa, nie trzy tylko jeden, który sam osobiście założył. Ten kościół, który jest jego mistycznym ciałem na ziemi, to Kościół rzymskokatolicki. Członkowie tego Kościoła to chrześcijanie. Nie ma innych chrześcijan i poza Kościołem rzymskokatolickim nie ma zbawienia, jak ten sam zawsze nauczał i naucza. Jeśli zatem ktoś kto podaje się kardynała, twierdzi że istnieją jacyś niekatoliccy chrześcijanie to nie wie co mówi, albo wie i jego zamiarem jest sianie fermentu.
ponad 1 rok temu / Kola
 
"Jeśli spojrzy się na sprawę w świetle II Soboru Watykańskiego"... Bo widocznie, w świetle katolickiej tradycji to już nie. A więc, w tym nowym świetle, jak rozumiem księdza kardynała, każdy chrześcijanin (dowolnie heretycki) ma "zasadniczo" prawo do wszystkich źródeł wszelkich łask. Problemem jest tylko brak jedności. A więc, herezja albo już nie istnieje, albo już nie jest grzechem. Oczywiście "w świetle IISW". Prawnik z prawdziwego zdarzenia!
ponad 1 rok temu / Ireneusz
 
Kardynał tak, ale katolik nie.
ponad 1 rok temu / Salus
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.