DZIŚ JEST:   03   CZERWCA   2020 r.

Św. Karola Lwangi i towarzyszy
Św. Jana Grande
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Ciekawostka. 9.09.2018 Radia Watykańskie ujawniło Opinię Kard. Scola w taki sposób jakby prezentowało opinię papieża Franciszka. Ale po co ten zabieg? Wystarczyło przedstawić co powiedział papież. Należy domniemywać, że OPINIA Papieża nie może być JAWNA ponieważ jest na >nie< i >tak
ponad 1 rok temu / iskierka
 
@sp - kardyał powołuje się na św.Jana Pawła, czyli na FC.
ponad 1 rok temu / Ada
 
@Ada, w FC raczej nic takiego nie wyczytasz, o ile będziesz jej treść traktować rzeczywiście poważnie i spójnie.
ponad 1 rok temu / sp
 
Znowu czytamy: > Jego / Biskupa zdaniem ...< Co to ma >być< To jest NIEPOWAŻNE I GORSZĄCE , gdyż w zależności od Biskupa mamy RÓŻNE ZDANIA i OPINIE. Nobliwi Hierarchowie siedzą w swoich >pałacach< i obwieszczają > BOHATERSKO swoje< zdanie w mediach jak papież. Można dostać >kręćkaSWOJĄ OPINIĘ PAPIEŻOWIKOLEGIALIZM< a Biskup Rzymu jest TYLKO jednym z nich. Ciekawe czy wielu będzie chętnych do złożenia świadectwa i powiedzenia prosto w oczy Papieżowi co myśli.
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Nie ma czegoś takiego jak "unieważnienie Sakramentu Małżeńskiego". Istnieje stwierdzenie nieważności małżeństwa.
ponad 1 rok temu / do Andrzej BR
 
Kardynał poywierdza dotychczasową naukę Kościoła. Cóż z tego, zamęt trwa nadal, istotą jest zmiana paradygmatu sumienia, co prowadzić może do rewolucji moralności, czy to będzie wtedy ten sam Kościół? Stąd niepokój katolików o przyszłość. Nadzieja w obietnicy Chrystusa. Myślę, że obecne skandale też można powiązać z zamętem wokół AL i nowym paradygmatem Kościoła. Błąd, zamęt, otoczenie progresywnych hierarchów sprzyja złu, które uderza w Ojca Świętego oby ku przestrodze.
ponad 1 rok temu / raf
 
Potrzebny jest nowy Sobór Trydencki, o ile zdążymy przed wielkim i nieuchronnym Oczyszczeniem Ziemi.
ponad 1 rok temu / Klf
 
Zdecydujcie się czy mogą czy nie mogą.Jeśli mogą przystępować do komunii żyjąc "w czystości" to znaczy, że rozwody są dozwolone i porzucenie żony z przykładu kardynała Scoli nie jest niczym złym jeśli mąż z drugą kobietą żyje "w czystości" -na przykład na starość, gdy już nie może współżyć.
ponad 1 rok temu / Ada
 
Piekne i b. wazne stanowisko Kard. Angelo Scola, ktory przpomina jedyne, wazne stanowisko Kosciola katolickiego, ktore zostawil nam Chrystus Pan
ponad 1 rok temu / Slawomir Tomasz Roch
 
Rozwieźć Sakrament?! - Nie ma takiej możliwości, są trzy warunki unieważnienia Sakramentu Małżeńskiego, (bardzo uproszczę, dokładne brzmienie tych warunków trzeba wyczytać w Prawie Kanonicznym):1.Ukryta choroba psychiczna; 2.Przyjęcie Sakramentu w Grzechu ciężkim; 3.Ukryte, ale świadome oszustwo ukrywające powody uniemożliwiające legalne przyjęcie Sakramentu. Rozwód od Sakramentu jest niemożliwy, tak jak Kapłaństwo jest niezmazywalne na wieczność. Wszelkie dłubanie w tej zasadzie to jawne deptanie Prawa Bożego.I właściwie tyle, więcej nie trzeba tłumaczyć, bo kto chce uderzyć to i kij znajdzie . . .
ponad 1 rok temu / Andrzej BR
 
@Monarchista: KK nie uznaje rozwodów.
ponad 1 rok temu / M.
 
W jakich sytuacjach KK uznaje rozwód?
ponad 1 rok temu / Monarchista
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.