DZIŚ JEST:   10   LIPCA   2020 r.

Św. Kanuta, króla
Św. Antoniego Peczerskiego
 
 
 
 

Kardynał Schonborn domaga się konstytucyjnego zakazu eutanazji

Kardynał Schonborn domaga się konstytucyjnego zakazu eutanazji

W programie radiowym „Journal zu Gast” arcybiskup Wiednia, kardynał Christoph Schönborn, zaapelował do wszystkich polityków krajów europejskich o stanowcze sprzeciwianie się eutanazji. Pomoc umierającym to też jedna z głównych kwestii, jaką powinien zająć się nowy austriacki rząd – podkreślał hierarcha.


W rozmowie z austriackim radiem kard. Schönborn po raz kolejny podkreślił konieczność sprzeciwiania się eutanazji oraz wezwał polityków do wpisania do konstytucji prawa do opieki paliatywnej. Arcybiskup Wiednia krytycznie odniósł się także do słów teologa Hansa Künga, który ogłosił niedawno, że rozważa eutanazję. Zaznaczając przy tym, że uważa ją za zupełnie dopuszczalną możliwość.

 

Jak tłumaczył kard. Schönborn, kontrowersyjny teolog, który nie reprezentuje Kościoła ani nie naucza katolickiej teologii zakłada, iż może szukać trzeciej drogi między „aktywnym zabijaniem chorych” a „towarzyszeniem im”. Jak podkreślał austriacki hierarcha, „mówienie o jakiejkolwiek innej drodze jest iluzją, bowiem eutanazja będzie zawsze oznaczać zabijanie ludzi”.

 

Najważniejszym pozostaje ochrona godności człowieka, która jest nienaruszalna we wszystkich stadiach jego życia. – Tym bardziej cenna jest rola osób sprawujących opiekę nad umierającymi pacjentami – podkreślił metropolita wiedeński.

 

 

Źródło: www.kath.net, Journal zu Gast

Klaud


DATA: 2013-11-19 18:02
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

+
ponad 6 lat temu / ja
 
Sama dalam sie kiedys nabrac na argumenty o niepotrzebnym cierpieniu, a nawet niebotycznych kosztach. Bylo to w czasach naiwnosci, wiary w dobra wole "wybranych reprezentantow" spoleczenstwa. Dzis mysle, ze nawet jesli w niektorych przypadkach (np. bardzo cerpiacych ateistow, pragnacych odejsc) idea eutanazji wydaje sie godna rozwazenia, byloby to otwarciem furtki dla potwornego zla, ktore tylko na to czeka, by mu oficjanlnie zezwolic na panoszenie sie. Ono panoszy sie bez zezwolenia. Nie nalezy mu pomagac, czy to przez zatwierdzanie eutanazji i aborcji czy wymuszanie na wszystkich szacunku dla "malzenstw" homoseksualnych.
ponad 6 lat temu / DM
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.