DZIŚ JEST:   01   KWIETNIA   2020 r.

Św. Hugona, biskupa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Skandalem kest to, ze ktos taki jest biskupem.
4 miesiące temu / Isia84
 
@Karol. Może idź na onet chłopcze, tam maja lepsze humory.
4 miesiące temu / Samanta
 
A co? Postawić je na ołtarzu i do nich się modlić? Brawo dla tych, którzy je wyrzucili!
4 miesiące temu / Zbigniew
 
To kardynał schönborn jest skandalem w Kościele. Wrzucenie Pachamamy do Tybru to dobry uczynek i chwała tym którzy bałwana ze świątyni Pana usunęli. Kościół niemiecki jest na granicy upadku i pogrąża się w chaosie pogaństwa. Należy modlić się o ich nawrócenie
4 miesiące temu / Kpt. Żbik
 
Znowu potwierdzasz brak zrozumienia otaczającej rzeczywistości, tym razem pokazujesz że nie rozumiesz Biblii. Nie będziesz miał CUDZYCH bogów obok mnie - Pachamama to jest właśnie CUDZE bóstwo. Z kolei słowa Pana Jezusa "nie idźcie do pogan szukajcie tylko owiec które zgubiły się z domu Izraela" dotyczą czasów przed Jego ukrzyżowaniem. Po ukrzyżowaniu i po Zmartwychwstaniu, czyli także w czasach obecnych, nauka Pana Jezusa brzmi: "Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony" Mk16,15-16. Każdy kto głosi jakoby nie trzeba było ewangelizować, przyczynia się do potępienia osób wobec których zaniedbał ten obowiązek, przez co taki niewierzący pójdzie do piekła. A ten co zaniedbał ewangelizacji, po śmierci do nieba nie pójdzie. Czekają go cierpienia czyśćcowe bądź piekielne. Zastanów się dobrze, czy w związku z tym opłaca ci się twoje antychrześcijańskie trollowanie.
4 miesiące temu / @klik
 
Co więcej, Pan Bóg w księgach prorockich często porównuje oddawanie czci obcym bożkom do cudzołówstwa. Każdy, kto kocha swojego męża/żonę może sobie wyobrazić, jaki straszny ból sprawiłaby zdrada. A przecież Bóg kocha nas nieskończenie bardziej, więc Jego cierpienie również jest większe.
4 miesiące temu / do M
 
Można powiedzieć, że Watykan czci złotego cielca.
4 miesiące temu / DNA
 
Ekscelencja Christoph Schönborn! Z poszanowaniem stanowiska, ale to ksiądz jest skandalem! My mamy Najświętszą Matkę z Guadelupe, która jest przedstawiona w Błogosławionym stanie. Patchamama to bluźnierstwo. Juz niedługo skończy się księdza pobyt na tej ziemi i skończy się to jałowe i bezczelne gadanie!
4 miesiące temu / Grzegorz
 
Ave Maria! Mogłabym napomnieć Kardynała, że w pogańskich posążkach nie ma żadnego prawdziwego przesłania, natomiast można go szukać np. w pięknym wizerunku Matki Bożej Brzemiennej w Gdańsku-Matemblewie. Pachamama to nie Matka Boża!
4 miesiące temu / Ewcia
 
"We wszystkich religiach są elementy, które można oczyścić, przyjąć i schrystianizować",ryzykowne ujawnienie metod
4 miesiące temu / chichot
 
przypomnijcie sobie drugie przykazanie ,i dobrze zastanówcie się nad każdym! słowem cyt"Ja jestem Pan, TWÓJ Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. Nie będziesz miał cudzych BOGÓW obok Mnie.A potem słowa Jezusa "nie idźcie do pogan szukajcie tylko owiec które zgubiły się z domu Izrala ,,zupełnie inny obraz niż istniejąca interpretacja.mam nadziję że wydrukujecie bo w regulaminie pisze "zachęcamy do dyskusji"
4 miesiące temu / rety
 
to żart? "Moloch comes to Rome prior to Pachamama at Amazon Synod" z LifeSiteNews, z dnia 6 lis 2019...tego to już na pewno nie wyrzucą do Tybru...
4 miesiące temu / kwiatek77
 
Dzielny młody człowiek. Oby było nas takich odważnych więcej. Dobrzy ludzie muszą przestać milczeć i zacząć głośno mówić, działać, i walczyć ze złem.
4 miesiące temu / Kasia
 
-" We wszystkich religiach są elementy, które można oczyścić, przyjąć i schrystianizować ? stwierdził." Ale tym elementem nie jest pogański bożek, który powinien podzielić los Zeusa, Światowida czy Posejdona. @rety Kościół to nie miejsce na pogańskie bożki. Szkoda, że ktoś nie pomyślał jak to może ranić katolików. Widać empatia jest Ci obca.
4 miesiące temu / trooper
 
Gdyby Naród Wybrany upodobał sobie w czasie niewoli babilońskiej boginię Isztar, jako boginię życia, zamiast Jedynego Boga, to ładnie byśmy teraz wyglądali...
4 miesiące temu / Józef z Tallin
 
Serce się kraje... Módlmy się za księży na wszystkich szczeblach hierarchii! Polecam Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów. Oni potrzebują naszego modlitewnego wsparcia.
4 miesiące temu / Czytelniczka
 
@ rety: Nawiedziło Cię, czy tylko taki ogólnie słabszy dzień?!
4 miesiące temu / Karol
 
@rety: Proszę zacząć odczuwać empatię do Pana Boga. Idolatria to najcięższy z grzechów. Catholic Encyclopedia: "Brane samo w sobie bałwochwalstwo jest najcięższym z grzechów śmiertelnych. Z definicji jest to bowiem napad na zwierzchnictwo Boga nad światem, zamach na Jego Boski Majestat, zbuntowane ustanowienie stworzenia na tronie, które należy tylko do Niego. Nawet symulacja bałwochwalstwa, mająca na celu uniknięcie śmierci podczas prześladowań, jest grzechem śmiertelnym z powodu zgubnego fałszu i związanego z nim skandalu. O Senece, który wbrew swojej lepszej wiedzy uczestniczył w bałwochwalczym wielbieniu, św. Augustyn mówi: 'Tym bardziej był potępiony za to, że czynił kłamliwie to, co ludzie uznawali za czynione szczerze'".
4 miesiące temu / M.
 
rety - ten kto ją tam umieścił zrobił to celowo i wprowadził bałwana do świątyni Pana!! Nie można stawiać empatii ponad Prawo Boga. On mówi "Nie będziesz miał cudzych bogów obok mnie!" Bratanie się z poganami na zasadzie tzw tolerancji i wzajemnego " ubogacania" prowadzi do herezji, piekła i zniszczenia wiary katolickiej. Nie ma na to zgody!!!
4 miesiące temu / meg
 
Zgadzam sie z pierwszym zdaniem. To jest skandal ze wrzucili figurki do Tybru bo niestety policja juz zdazyla je wylowic. Pwinni je od razu spalic zamiast w calosci wrzucac do rzeki.
4 miesiące temu / Ewa
 
Wyrzucić kardynała z kościoła. Papieża odwołać. I to jak najszybciej. W przeciwnym razie będzie koniec.
4 miesiące temu / DNA
 
empatia jest katolikom jak widać obca ,punkt widzenia drugiej strony za trudny ,wystarczyło ją oddać temu kto ją ta umieścił ,dla kogoś jest to ważne, Amazonia na razie jest w okresie adaptacji ,tak ich nie przekonacie
4 miesiące temu / rety
 
"Pokaż mi jak się modlisz a ja powiem ci kim jesteś". Na googlach: "Cardinal Schonborn celebrates youth mass".
4 miesiące temu / M.
 
Pan kardynal wyglada jak baranek ale mowi jak smok.
4 miesiące temu / Nick
 
Z tego, co pamietam to kardynal Schonborn probowal tez jakis rok temu inkulturowac "babe z broda" czyt. Conchite Wurst w katedrze wiedenskiej.
4 miesiące temu / Smutne to wszys
 
Apostazja w Rzymie jest faktem.
4 miesiące temu / Mr
 
Skandalem, Eminencjo, jest Twoja kariera w Kościele Katolickim. Za czasów Św. Piusa X byłbyś już dawno obłożony ekskomuniką!
4 miesiące temu / Anna
 
Czczenie bożków pogańskich w Watykanie. To jest skandal!
4 miesiące temu / Leon
 
Nie wierzę w to co czytam i co powiedział ten człowiek
4 miesiące temu / Zepsuty rower
 
Wywalenie kukły do Tybru jest chwalebne, nie wolno oddawać czci bożkom. Fakt, że do Tybru powinien trafić cały synod amazonski i coś co chce się nazywać "kościołem" niemieckim
4 miesiące temu / Kpt. Żbik
 
1 Wtedy mówił Bóg wszystkie te słowa: 2 Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. 3 Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie! 4 Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! 5 Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. 6 Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.Wj20 Ps. Aż wstyd, że kardynał KK nie zna Dekalogu!
4 miesiące temu / Kr?l Artur
 
Zgadzam się,czas oddzielania ziarna od plew się zaczął,nie ma się co oburzać.Bóg to wszystko dopuszcza.Pytanie do nas czy my sami szukamy swojej chwały czy chwały Boga,bo to samo dotyka każdego z nas.
4 miesiące temu / kasiakasia
 
Skandal jest ze ten czlowiek jest kardynalem i ksiedzem. Macierewicz chocoaz go nie lubie mial okreslenie na takich osobnikow. Chyba nazywal ich zaprzancami ?
4 miesiące temu / Stan
 
Skandalem to jest, że taki Schonborn jeszcze nie został suspendowany.
4 miesiące temu / Wernyhora
 
masakra z tym wszystkim. jak powiedział Jezus... Każde królestwo wewnętrznie skłócone pustoszeje i dom na dom się wali. Tak będzie z katolicką wersją chrześcijaństwa które będzie taka zachodnią wersją buddyzmu. Ludzie odejdą do protestantyzmu, sekt lub islamu. lub zupełnie zrezygnują z jakiejkolwiek religii.
4 miesiące temu / Pppp
 
Kult człowieka. Kult życia doczesnego. Oddawanie czci stworzeniu.
4 miesiące temu / Gość
 
Skandalem jest, że tacy ludzie noszą kapelusz kardynalski. W zasadzie bardziej adekwatne byłoby powiedzieć: kalają.
4 miesiące temu / Obcy Astronom
 
Catholic Encyclopedia podaje, że "liberalizm neguje, przynajmniej praktycznie, Boga i nadprzyrodzoną religię", a logicznie poprowadzony doprowadza "nawet do teoretycznej negacji Boga poprzez umieszczenie deifikowanej ludzkości w Jego miejsce". U kard. Schönborna i innych obrońców pogańskich idoli widać praktyczne negowanie Boga poprzez usunięcie I przykazania i martwienie się nie obrażonym Bogiem przez kult stworzenia zamiast Stwórcy i wywołanym przez to skandalem i zgorszeniem, ale urażoną deifikowaną ludzkością, która "bogami zwie dzieła rąk ludzkich" - Mdr 13,10. Widać w tym również naturalizm, ponieważ kard. Schönborn sugeruje, że należy docenić symbol płodności, który reprezentuje Pachamama. Otóż Kościół nie czci i nie defikuje natury, ponieważ Stwórca wyznacza dla człowieka cel nadprzyrodzony i daje łaskę. Nie jest ostatecznym celem człowieka założenie rodziny i płodzenie dzieci, ale zbawienie i ta rzeczywistość ma temu pomagać, a także zaludniać dalej Niebo.
4 miesiące temu / M.
 
Skandalem byłoby wrzucenie Schonborna do Tybru
4 miesiące temu / X
 
Jednym słowem: pogańskie bóstwa płodności są ok.? Przypominam, że Pachamamie składano w ofierze ogromne ilości małych dzieci...
4 miesiące temu / Frondo z Krainy
 
niszczenie kultur nie jest nawracaniem tylko inwazją oni samo powinni dojrzeć do przyjęcia katolicyzmu ..z wolnej woli ,z przekonania
4 miesiące temu / rety
 
Schoenborn nie zaskakuje. Ten człowiek jest niereformowalny w swym modernistycznym zadęciu!
4 miesiące temu / Karol
 
Schönborn "oczysci" i włączy sodomię do koscioła. Będa śluby z kozami, homoseksualne itp wynalazki. Trzeba być otwartym a nie zamknietym jak Eliasz czy Mojżesz. No gdzie - podstawa to otwarcie na wszystko! Schönborn poprowadzi "miłość" na wyżyny - Chrystus będzie się od niego uczył tolerancji i milości. Żadnych kamieni młyńskich, niema mowy o jakichs otchłaniach dla Kafarnaum. Dosyc tego. Schönborn zorganizuje ucztę wspólna nieba z piekłem i wtedy będzie full koszer!
4 miesiące temu / Jot
 
czyli mamy tego młodego austriaka, który wyrzucił pache-mame do Tybru za męczennika, czyli stał się świadkiem. A tym pasterzom, to chyba się znaki pomyliły, zwodzą i mataczą, jakby nie wiedzieli, że inkulturacja dotyczy plemion pogańskich, a nie Rzymu i Europy, to by oznaczało tyle, że oni będąc chrześcijanami stali się poganami, to już wtedy egzorcysta będzie im potrzebny, a nie misjonarz, widać tu jakąś platońską wizję wiary, tworzą bożki pod postacią znaków i je doczytują po szamańsku. Proces inkulturacji jest w buszu i celem zawsze jest Chrystus, jak taki nawrócony z pogaństwa Indianin przyjedzie do Rzymu i tam zobaczy, że czczą stare bóstwa pogańskie, to skiksuje. Droga do Chrystusa nie idzie poprzez wszystkie bóstwa świata, ale Chrystus jest zawsze na pierwszym miejscu.
4 miesiące temu / axe
 
Swietnych ma papież najbliższych współpracowników i doradców.
4 miesiące temu / marcin
 
Panie!jaka wrażliwość na świętość życia u Indian,no jaka???Widziałeś tam,pan,dzieci panieńskie wychowywane przez plamiona,albo dzieci niepełnosprawne???Nie róbcie z nas wiatraka,bo dobrze wiemy jak wygląda świętość życia u prymitywnych ludów.Na nieszczęście dla was mamy dostęp do książek,filmów,opracowań naukowych i antropologicznych i wiemy jak to faktycznie wśród pogan jest z tą świętością życia.I dodam jeszcze wielkimi literami,dla lepszego zrozumienia,że WYRZUCENIE POGAŃSKICH BAŁWANÓW ZE ŚWIĄTYNI KATOLICKIEJ BYŁO JAK BARDZIEJ NA MIEJSCU!TO NIE KK MA SIĘ DOSTOSOWAĆ DO POGAN I ICH WIERZEŃ I WYOBRAŻEŃ ŚWIATA,TYLKO ONI MAJĄ SIĘ NAWRÓCIĆ NA ŚWIĘTĄ WIARĘ KATOLICKĄ,jak to drzewiej bywało w starodawnej Europie.Może podeślemy kilka książeczek na temat jak europejscy poganie przyjmowali wiarę Jezusową,czego się wyrzekli raz na zawsze i komu przyrzekali wierność aż po kres dni.Historia to potęga!
4 miesiące temu / po rada
 
Już w Raju kobieta nie chciała poddać się Bożemu porządkowi. Nie wystarczyło jej przyjmować od Boga życie, nie wystarczyło jej przyjmować dobro od Adama. Sięgnęła po zakazany owoc, z drzewa poznania dobrego i złego, być może aby móc być źródłem, które daje życie i mądrość innym = dobrymi intencjami jest piekło wybrukowane. Jakże bardzo się przeliczyła, gdy okazało się, że przyjęła w siebie śmierć = więc tylko ją potem mogła z własnej pustki dawać innym. Ewa przyjęła podaną przez diabła truciznę śmierci i zaniosła ją mężczyźnie. Adam zatruty śmiercią, nie potrafił okazać Ewie dobra, zamiast uzdrawiającego przebaczenia skierował do niej przed Bogiem, słuszne i prawdziwe oskarżenia. Wiemy, że nie każda kobieta nosi w swym sercu Boga! Są takie które noszą w sobie diabła = symbolizuje je figurka bożka tzw. paciamamy. Nie każdy mężczyzna = nie każdy duchowny niestety! przekazuje życie duchowe. Są tacy, którzy trują = zasiewają w innych ziarna śmierci!
4 miesiące temu / kwiatek77
 
Najpierw należałoby oczyścić samego Schoenborna z różnych heretyckich naleciałości.
4 miesiące temu / normal
 
Wg wielebnego kardynała pro-liferzy powinni szczególną atencją darzyć filmy ?Rosemary?s baby? i ?Omen? Ostatnio najpopularniejszymi Austriakami byli Hitler Fritzl i Conchita Wurst, teraz doszlusował jeszcze ww. Kardynał
4 miesiące temu / Jacek
 
Takie akcje moim zdaniem Pan dopuszcza, by oddzielic ziarno od plew. Caly swiat dzieki temu sie dowie, kto jest wierny Bogu a kto juz dawno stracil wiare i dziala przeciw Niemu.
4 miesiące temu / Isia84
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.