DZIŚ JEST:   30   MAJA   2020 r.

NMP Królowej Apostołów
Św. Joanny d'Arc
Św. Jana Sarkandra
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Świadomość religijna leży i kwiczy, wiem po sobie, praktycznie wszystkiego uczę się sam, radosna ewangelizacja mojego pokolenia nie dała absolutnie nic, może jedynie to, że katolik to w oczach młodego człowieka jakiś za przeproszeniem frajer z gitarką. Może w samej Polsce nie było z tym za dobrze od dłuższego czasu, ale tłumaczę to komunistycznym zakazem drukowania mistyki oraz bądź co bądź większą zachowawczością w głoszeniu kazań przez księży. Pod tym względem mamy większe możliwości niż te 70 lat temu, ale co to zmienia skoro nikt nie szuka? Wszystko oparte na uczuciach, infantylizm, emocjonalizm, chwiejny fideizm. Gimnazjaliści nie znają podstawowych modlitw, nie mówiąc o prawdach wiary, przykazaniach, historii KK. Nic, jedno wielkie nic. To jest szatańska świadomość, tak to trzeba niestety określić. Co do "ruszania" Katechizmu, to bardzo nie pan zaniepokoił panie Bond. To chyba faktycznie kpina w kierunku kardynała Burke'a.
ponad 2 lata temu / incuss
 
Feliks Koneczny pisał: "Synkretyzm religijny to umiejętność układania religijnych tez w taki sposób, że każdy może w nich potem wyczytać to, co komu wygodne". Idąc za taką definicją stwierdzam, że AL jest miejscami ba..,rdzo synkretyczna.
ponad 2 lata temu / Bond (James)
 
A tak na poważnie. Jakiś czas KKK był sobie spokojnie ... Ze dwa miesiące temu kard. Burke publicznie zalecił studium KKK jako receptę na zamęt panujący w Kościele. A ostatnio obserwuję próbę majstrowania przy KKK (na razie, na początek kwestia kary śmierci). Czy tych wydarzeń nie wiąże jakiś związek przyczynowo-skutkowy??? Błagam, wykażcie że nie łączy. "Kardynał mówił także o rozwoju doktryny, wynikającym z rozwoju świadomości ludzi, w tym wiernych." Mnie empiria mówi, że statystyczna świadomość katolicka (i co z tym związane, znajomość doktryny) w ostatnim stuleciu spadła dramatycznie. Co kardynał ma na myśli mówiąc: "rozwoju świadomości ludzi, w tym wiernych" - świadomość CZEGO ? W niedawnym doniesieniu Gościa Niedzielnego papież Franciszek (http://gosc.pl/doc/4242881.Franciszek-Stanowcze-Nie-wobec-kary-smierci), w kontekście kary śmierci też użył sformułowania (w 3 akapicie od końca): "rosnącej samoświadomości ludu Bożego". Co to sformułowanie oznacza???
ponad 2 lata temu / Bond (James)
 
Tomistów reformowanych ;)
ponad 2 lata temu / Bond (James)
 
Nagle okazuje się, że mamy samych tomistów ;)
ponad 2 lata temu / incuss
 
Czy jest zgodne ze Słowem Bożym?
ponad 2 lata temu / sec
 
@Kwiat problem jest w tym, że Kard.Schonborn wierzy w to co mówi,bo jest przekonany o słuszności swojego subiektywnego ROZEZNANIA, które utwierdza Go w przekonaniu rozwoju doktryny wynikającej ze świadomości ludzi odnośnie krytycyzmu niewolnictwa i kary śmierci...cóż za swoisty przykład iście diaboliczna analogia,w kontekście sacrum małżeństwa widać pojmowanego przez Schonborna jako niewola z której cudzołóstwo jest domniemam konieczne,by uwolnić zniewolonych sakramentem małżeństwa wiarołomców z dozgonnej wierności,miłości i odpowiedzialności do której w Obliczu Boga w Trójcy Jedynego porzucający M/Ż się zobowiązali i za przeniewierstwo świętości życia z sakramentalnym M/Ż cudzołożnik odpowie przed Bogiem...Odpowie za Świętokradcze życie w antysakramencie hołubionym i usprawiedliwianym w KK,który nigdy nie USPRA
ponad 2 lata temu / Megi
 
Przykre, że do godności kardynalskiej wyniósł go Św. Jan Paweł II!
ponad 2 lata temu / Karol
 
Kardynał S. zalecił lekturę .., przyznając że zapisy są kontrowersyjne ?Papież wzywa do naprawy całego świata i pernamentnego uczenia.., Ogłasza , że ?nie można konsekrować doktryny..?Bp Ryś ogłasza 12.10.17 : , że katecheza , której nie poprzedza ewangelizacja jest marnowaniem sił i środków. [Ciekawe jakie to środki i skąd pochodzą.?]. Już sama K.K.K. nie wystarcza ? Trzeba się poddać oczyszczeniu myślenia z tego co było i zostało zapamiętane. A jeśli nie ? To co ? Zostanę usunięta ? Należy przypomnieć , że źródło napięć i rozłamów tkwi w dokumentach II S.W. i wieloznacznych zapisach , które umożliwiają heretyckie ich interpretowanie. Jeśli taką interpretację przyjmuje się w modernizującym się kościele za obowiązującą to nic dziwnego , że takie działanie spotka się ze stanowczym protestem i BARDZO DOBRZE . Jaka sympatyczna twarz na zdj., uśmiech jak u ks. Sowy. Dopiero jak otworzy usta to się można zdziwić i zgorszyć.
ponad 2 lata temu / Iskierka
 
Ale przecież istnieją czyny, które są zawsze złe.
ponad 2 lata temu / aaa
 
Agenci służący dwóm panom tak mają...Judasz też był konsekrowanych uczniem Pana Jezusa,który ROZEZNAŁ sprzeczność Ewangelii z jego subiektywnymi UROJENIAMI..zgodnie z jego sumieniem spaczonym kłamstwem i złodziejstwem...bo był kłamcą i złodziejem...Współcześni Judasze,są o wiele niebezpieczniejsi od pierwszego opętanego przez diabła apostoła...Kłamiąc i postępując obrzydliwie wcale się tego NIE WSTYDZĄ, są BEZWSTYDNI, bo nie ma w nich bojaźni Bożej.Ich pycha religijną jest przerażająca z uwagi na jad,którym zatruwają serca i umysły biednych grzeszników,którzy przez nich zginą jeśli się NIE NAWRÓCĄ...A jest to niemożliwe,gdyż ślepo wierzą antynauczycielom KK,którzy propagują antysakramentalne życie cudzołożników i destrukcję wiary ich i naszych dzieci bezkarnie demoralizowanych duszpasterstwem KK ,gdzie antypasterze TOWARZYSZĄ i tulą z miłością życie w grzechu śmiertelnym cudzołożników
ponad 2 lata temu / Megi
 
Do czego to doszło. Człowiek mówiący takie rzeczy jest kardynałem... Przecież on sam nie wierzy w to co mówi.
ponad 2 lata temu / Kwiat
 
Tomasz z Akwinu przewraca się w grobie...
ponad 2 lata temu / Reselka
 
Ta mowa przypomina pewnego polskiego "klasyka", (elektryka) który był "za, nawet przeciw". Bliźniaki w logice myślenia?
ponad 2 lata temu / katecheta
 
Skoro ten Kardynał jest taki mądry, to niech mi proszę odpowie na pytanie dlaczego papież toleruje cudzołożników skoro AL niczego nie zmienia i nie protestuje czy zakazuje jawnie wadliwych interpretacji jego adhortacji. Natomiast to co tu czytam mnie po prostu śmieszy swoją naiwnością. proszę o nie robienie z nas katolików głupków!
ponad 2 lata temu / DNA
 
Paranoja w Kościele... i do tego robienie z nas głupków przez szanownego Kardynała i nie tylko.
ponad 2 lata temu / DNA
 
2. "Franciszek jest zgodny z linią KKK"? I ta zgodność prowadzi go do niezgodności z nauką Apostołów i Ojców Kościoła? I jest OK? Św. Tomasz uzależnia wnioski etyczne od "historii konkretnych bytów ludzkich, okoliczności życia oraz szans wolności"? "Rozwój doktryny" wiedzie współczesny Kościół do wniosków, do których Apostołowie jeszcze nie dojrzeli (np. potępienie kary śmierci)? Właściwie wszystko, każde zdanie tego hierarchy jest tak przewrotne, że wręcz zaprzecza całemu systemowi nauczania Kościoła: teologicznemu, filozoficznemu i etycznemu.
ponad 2 lata temu / Ireneusz
 
Przewrotność kard Schonborna osiąga poziom steku kłamstw. 1. Nie istnieje spór wokół AL a gorąca dyskusja jest gorąca tylko od strony zwolenników "nowej teologii", którzy obrzucają obrońców ortodoksji czym tylko się da. W związku z AL zadano papieżowi pytania dość oczywiste i łatwe w odpowiedzi. Odmowa odpowiedzi oznacza faktyczną chęć zmiany dotychczasowej nauki (odmowa potwierdzenia), inaczej nie da się tego wytłumaczyć. Autorzy pytań i autorzy "Korekty" nie podejmują przecież dyskusji o tym, czy np. udzielać komunii osobom trwającym w związkach niesakramentalnych. Oni tylko wykazują, że zgodnie z nauką Jezusa Chrystusa jest to niemożliwe. I stawiają pytania, na które odpowiedziami są albo obelgi albo wykręty w stylu jak wyżej. Więc kogo trzeba studzić?
ponad 2 lata temu / Ireneusz
 
"każde moralne działanie dokonuje się w ramach pewnej narracji, w historii konkretnych bytów ludzkich, z ich uwarunkowaniami, możliwościami, warunkami, okolicznościami życia i ograniczeniami oraz szansami wolności" - typowy modernistyczny bełkot, czyli jak powiedzieć coś, żeby wyrazić się kompletnie nieprecyzyjnie i bezsensownie, byleby tylko "mądrze" brzmiało i rozmywało prawdę, nie negując jej jednakże w sposób bezpośredni. Te sztuczki to my już znamy conajmniej od kilkudziesięciu lat, drogi kardynale (?). A już tych głupot o hierarchii prawd i rozwoju doktryny nawet nie ma sensu komentować, bo dostatecznie dobrze zrobił to już sam św. Pius X oraz inni papieże w swoich encyklikach. Kto czytał ten wie, że takie zdania są wypisz wymaluj tymi samymi, które Kościół święty dawno temu potępił.
ponad 2 lata temu / zxc
 
Mętne to Schonborna odniesienie do św.Tomasza z Akwinu.Największy autorytet,zdaniem p.Franciszka,który w Kolumbii radził odczytanie Al w duchu nauczania Akwinaty w wywiadzie ogranicza się TYLKO do passusu..I to bardzo enigmatycznie, ponieważ nie udowadnia przyzwolenia na RELATYWIZACJĘ i NEGACJĘ Prawa Bożego w teologii św.Tomasza,który jak wiemy naucza o niemożności zaistnienia dobra w rzeczywistości wyboru i czynienia zła..cudzołóstwo nim jest..antysakramentalny związek wiarołomców hołubiony przez KK od pontyfikatu JP2,FC JEST TEGO DOWODEM i Pomysł wspólnego wychowywania potomstwa zrodzonego w grzechu nieczystości jest potwierdzeniem twierdzenia św Tomasza,iż zło i zgorszenie żadnego DOBRA NIE RODZI,bo jest sprzeczne z ideą wiecznego, absolutnego i powszechnego porządku natury, który wg Akwinaty wyryty jest w głębi serca człowieka,który poznając porządek natury uczestniczy w mądrości Boga.Autorytet BOGA stanowi podstawę życia wg.PB a nie subiektywnego ROZEZNANIA jak pF naucza w AL
ponad 2 lata temu / Megi
 
Kardynale, ciekawe czy na Sądzie też powiesz Panu Jezusowi, żeby Katechizm przeczytał ?
ponad 2 lata temu / Ruben
 
No i proszę jak pięknie SIC!, zdaniem p.Franciszka Schonborn geniusz współczesnej demagogi sobie poradził z wytłumaczeniem herezji AL,która jest zgodna z nauką KKK...No cóż adwokat diabła, zawsze ma wiarygodne usprawiedliwienie... Zabrakło mi konkretow w wypowiedzi obrońcy Al w odniesieniu do teologii św.Tomasza o PRAWDZIE dotyczącej subiektywnego rozeznania nakazującego łamanie niezmiennego Prawa Bożego...PRZYKAZANIE VI i IX nim JEST i ZABRANIA CUDZOŁÓSTWA, które jak wiemy Pan Jezus w Ewangelii zdecydowanie potępia...A tutaj autorytet p.Franciszka,tylko posługuje się ogólnymi passusami... Ewidentnie w wywiadzie ujawnia się lęk przed spotkaniem i wyjaśnieniem kwestii spornych dotyczących 7 istniejących herezji w Al.Gdyby tak nie było, to wówczas NIE BYŁOBY by MILCZENIA na dubia i synowskie upomnienie p.Franciszka,który niestety udowadnia przez wypowiedzi takich ludzi KK jak Schonborn, że Hierarchowie, synowie i córki zadający pytania odnośnie KONTROWERSJI nauczania AL MAJĄ RACJĘ.
ponad 2 lata temu / Megi
 
Jeśli AL (jak armia ludowa)jest zgodna z katechizmem,to dlaczego papież nie odpowiedział na dubia do dziś?Czemu nie wyjaśnił pytającym kardynałom o co mu tak naprawdę chodzi?Przecież skutkiem lekceważenia autorów dubiów,licząc na to,że natura sprawę sama załatwi-co w przypadku dwóch osób się udało,jest upomnienie synowskie,które kilka tygodni temu opublikowano.Pozostajemy,my wierni i część hierarchów,w kompletnym chaosie,niewiedzy i wątpliwościach.Jeszcze do niedawna mieliśmy oparcie w Kościele,tam były niezmienne prawa i nakazy,które wbrew szydercom i nowoczesnym myślicielom,są ludziom potrzebne,bo oni potrzebują konserwatyzmu.Etyka,polityka,kultura szeroko pojęta,a teraz i Kościół nie daje człowiekowi umocowania moralnego.Dożyliśmy ciekawych czasów.
ponad 2 lata temu / plafploc
 
"1753 Dobra intencja(np.pomoc bliźniemu)nie czyni ani dobrym,ani słusznym zachowania,które samo w sobie jest nieuporządkowane(jak kłamstwo czy oszczerstwo).Cel nie uświęca środków. Nie można więc usprawiedliwić skazania niewinnego jako uprawnionego środka dla ratowania narodu. Przeciwnie, dodatkowa zła intencja (jak próżna chwała) czyni złym czyn, który sam z siebie może być dobry (np. jałmużna 40 ).""1756 Błędna jest więc ocena moralności czynów ludzkich, biorąca pod uwagę tylko intencję, która je inspiruje, lub okoliczności (środowisko, presja społeczna, przymus lub konieczność działania itd.) stanowiące ich tło. Istnieją czyny, które z siebie i w sobie, niezależnie od okoliczności i intencji, są zawsze bezwzględnie niedozwolone ze względu na ich przedmiot, jak bluźnierstwo i krzywoprzysięstwo, zabójstwo i cudzołóstwo. Niedopuszczalne jest czynienie zła, by wynikło z niego dobro." Czyli nie można cudzołożyć, żeby zachować, choćby i dla dobra dzieci,nowy związek.
ponad 2 lata temu / BartekChom
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.