DZIŚ JEST:   21   LISTOPADA   2019 r.

Ofiarowanie NMP
Św. Gelazego I, papieża
Św. Alberta, biskupa
 
 
 
 

Kardynał Sarah o nadużyciach: wyciągnijmy wnioski z analizy Benedykta XVI

Kardynał Sarah o nadużyciach: wyciągnijmy wnioski z analizy Benedykta XVI
Fot. Pixabay

Prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego apeluje o wyciągnięcie konkretnych wniosków z kryzysu skandali seksualnych, które przeżywa obecnie Kościół. Ponownie postawmy Boga w centrum Kościoła. Niech w naszych liturgiach uznany zostanie prymat Boga, Jego obecność obiektywna i rzeczywista – stwierdził kardynał Robert Sarah.

 

Zwierzchnik watykańskiej dykasterii ds. liturgii wypowiedział się na ten temat podczas konferencji w Centrum św. Ludwika w Rzymie. Zachęcił do uważnej lektury analizy nadużyć seksualnych, którą przeprowadził niedawno Benedykt XVI.

 

Kardynał Sarah przypomniał, że tekst ten został przygotowany z myślą o watykańskim szczycie na temat nadużyć. Podkreślił, że w pełni potwierdza tę analizę Benedykta XVI, a zatem fakt, że podstawową przyczyną kryzysu jest odstawienie na bok Boga i budowanie Kościoła na miarę naszych wyobrażeń. To stworzyło atmosferę, w której mogło dojść do nadużyć. Przyznaje jednak, że jako prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego najbardziej był poruszony powiązaniem kryzysu nadużyć z kryzysem liturgii, tym, że to właśnie podczas rozmów z ofiarami pedofilii papież senior uświadomił sobie konieczność odnowy wiary w realność Jezusa Chrystusa danego nam w Najświętszym Sakramencie i bardziej pobożnego odprawiania Eucharystii.

Benedykt XVI zrozumiał, że poszanowanie dla eucharystycznego Ciała Pańskiego warunkuje poszanowanie dla czystego i niewinnego ciała dzieci. (…) Wraz z papieżem seniorem jestem głęboko przekonany, że jeśli nie będziemy adorować eucharystycznego Ciała naszego Boga, jeśli nie będziemy Go traktować z radosną bojaźnią i pełnym poszanowaniem, to pojawi się w nas pokusa profanowania ciała dzieci – powiedział kard. Sarah.

– Diabeł chce w nas zasiać zwątpienie, Bóg tymczasem nigdy nie opuszcza swego Kościoła. To z Boga wypływa jego wiarygodność, a nie z opinii ludzi czy statystyk – podkreślił afrykański purpurat odwołując się do słów Benedykta XVI.

 

 

Źródło: KAI/vaticannews.va

RoM

 

 


DATA: 2019-05-20 18:38
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tekst Benedykta XVI niesamowicie trafny. Warto przeczytać i rozważyć każde zdanie. Duch Święty przez niego przemawia. Ze smutkiem stwierdzam, że skoro daje nam drogowskazy, co czynić na przyszłość, to być może w ten sposób się z nami żegna... Kapłani dostali proste polecenie: "idźcie i głoście Moją naukę". I to bezsprzecznie wymaga męczeństwa. Nie wierzycie? To spróbujcie powiedzieć Żydom, że "dialog ekumeniczny" to bzdura i lepiej dla nich przyjąć Chrystusa, bo poza nim nie ma zbawienia. Zamiast męczeństwa zdecydowanie łatwiejszą drogą jest sybarytyzm i omijanie niewygodnych tematów. Zamiast tego można zająć się pomocą: bezdomnym zorganizować portki, a dzieciom z ubogich rodzin wakacje. Tylko, że wartość zbawienia ma się nijak do pary gaci czy wspomnień z kolonii. Przepraszam za to brutalne zestawienie, ale jeśli kapłani będą się skupiać wyłącznie na czymś takim, to równie dobrze mogą przestać sprawować Eucharystię. Bo to tylko przeszkodzi pogadać o działaczowaniu,
6 miesięcy temu / lmao
 
Też byłem na Ratajach wPoznaniu na uroczystości ,ale nie przyjąłem komunii swietej od cywila.i rowniez nie przyjmuje w parafii od tych panów tylko od księdza,i przyjmuje ZAWSZE Pana Jezusa na kolanach,bo nie wyobrażam sobie inaczej.Jezus Moim panem.
6 miesięcy temu / Wierzacy
 
@ Airam A w tym samym Poznaniu na Wronieckiej kapłan z garstką wiernych odprawia codziennie Mszę Wszechczasów, różaniec i nabożeństwo majowe. YT "Bez dyskusji"
6 miesięcy temu / Leaf427
 
c.d. ,,Diabeł chce w nas zasiać zwątpienie, Bóg tymczasem nigdy nie opuszcza swego Kościoła" . Bóg nigdy, ale wierni czy kapłani Go opuszczają. Jeżeli dożyliśmy czasów, gdy kapłanów już ,,nie jara" dotykanie Najświętszego Ciała Jezusa Chrystusa Żywego Boga, a czynność udzielania Komunii Świętej pozostawiają niekonsekrowanym dłoniom ,,świeckich szafarzy" w tym również rozwodników, to znaczy, że dotarliśmy do ściany, za którą jest już tylko herezja.
6 miesięcy temu / Airam
 
podzielam opinię " Airama". Wygląda, że wielu kapłanów nie ma zielonego pojęcia dlaczego są kapłanami i po co są kapłanami. Wstyd. Kardynał Sarah winiwn odwiedzić każdą polską diecezję i zrobić porządek. Dla Niego to kilka prostych słów. Jest wspaniałym kapłanem i mądrym czlowiekiem. .......
6 miesięcy temu / alex
 
18 maja sobota Poznań. Nawiedzenie kopi Wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej. Trwa Msza św. Na ogromnym placu przed kościołem zasiada kilkudziesięciu kapłanów z całej Archidiecezji Poznańskiej. Przychodzi czas Komunii Świętej. Kapłani, a może już moderniści nadal siedzą, co niektórzy drzemią. Komunię Świętą wiernym udzielają ..........,,świeccy szafarze". I o czym my tu w ogóle mówimy?
6 miesięcy temu / Airam
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.