DZIŚ JEST:   31   MAJA   2020 r.

Zesłanie Ducha Świętego
Nawiedzenie NMP
Św. Kamila Baptysta Varano
Św. Petronella
 
 
 
 

Kardynał Sarah: współczesny człowiek musi paść przed Panem Bogiem na kolana

Kardynał Sarah: współczesny człowiek musi paść przed Panem Bogiem na kolana
kardynał Robert Sarah. fot. François-Régis Salefran via Wikimedia Commons [commons.wikimedia.org] lic. CC BY-SA 4.0 [https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en]

Kardynał Robert Sarah w wywiadzie dla Tygodnika „Niedziela” opisuje swe poruszenie z powodu spalenia katedry Notre Dame w Paryżu. Jego zdaniem stanowi ono symbol jeszcze większego zniszczenia, jakim jest destrukcja katolickiej wiary, doktryny, a także odejście od zasad etycznych przez cywilizację Zachodu.

 

Prefekt Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów określił osoby pogardzające sacrum i wrogie ludzkiej mianem barbarzyńców. Potępił współczesny Zachód za pogoń za bogactwem w sytuacji, gdy trwa aborcja i eutanazja. Podkreślił, że cywilizacja zachodnia skazuje się na śmierć wskutek odrzucenia Boga.

 

Hierarcha skrytykował także odrzucanie szeroko pojętego dziedzictwa – ojczyzny, tradycji, historii przez współczesnych ludzi. Wiąże się z tym odrzucenie Ojcostwa Bożego i skazanie na łaskę i niełaskę globalizmu.

 

Rozmówca Włodzimierza Rędziocha podkreślił również konieczność adoracji Boga, dokonywanej na kolanach. To jedyne lekarstwo dla współczesnego świata. Hierarcha wskazał na konieczność przywrócenia kluczowej roli krzyżowi. W przypadku kapłanów oznacza to uznanie Mszy świętej (Najświętszej Ofiary) za najważniejszy element posługi. Istotna jest także ofiara celibatu.

 

Kardynał Robert Sarah pochodzi z Gwinei, a od 2014 roku pełni posługę prefekta Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Nie waha się stawać w obronie katolickiej Tradycji zarówno w sferze liturgii, jak i obyczajowości. Podkreśla obiektywny charakter katolickiej Prawdy i konieczność postawienia Boga w centrum.

 

Jest to niezwykle ważna nauka dla człowieka Zachodu uganiającego się za przyjemnością, bogactwem, sławą czy potęgą. Te zaś, choć dobre, nie są w stanie zaspokoić w pełni jego pragnień i dać mu trwałego szczęścia. Jak bowiem zauważył już święty Augustyn w „Wyznaniach” „stworzyłeś nas Panie skierowanych ku Sobie i niespokojne jest serce nasze, póki w Tobie nie spocznie”.

 

Źródła: „Niedziela” nr 33 / pch24.pl

mjend


DATA: 2019-08-13 11:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
19
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niestety to niemozliwe. Dzisiejszy czlowiek zrobil z samego siebie Boga!
7 miesięcy temu / espada
 
Pożar Notre Dame w Paryżu coraz bardziej wygląda na znak opuszczenia zachodniej Europy przez wyganianego z niej Boga... jakby kończył się czas Miłosierdzia.
9 miesięcy temu / sp
 
Rzucam hasło "KS kard Sarah na prymasa Polski". Przypuszczam, że lepiej by bronił Wiary, Tradycji, rodziny, patriotyzmu, niż niejeden Polak nomen omen.
9 miesięcy temu / Józef z Tallin
 
@ As: Ależ może! Ma 74 lata oraz czynne i bierne prawo wyborcze na konklawe!
9 miesięcy temu / Karol
 
Rzucam hasło "KS kard Sarah na prymasa Polski". Przypuszczam, że lepiej by bronił Wiary, Tradycji, rodziny, patriotyzmu, niż niejeden Polak nomen omen.
9 miesięcy temu / Józef z Tallin
 
Wspaniały, pełen godności i prawdziwej mądrości hierarcha. Daj Boże, oby następca Franciszka! Jakżeż pozytywnie odróżnia się od swego rówieśnika Schoenborna, a przecież obaj zawdzięczają swą pozycję w Kościele tej samej osobie - św. Janowi Pawłowi II.
9 miesięcy temu / Karol
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.