DZIŚ JEST:   09   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
Św. Teresy Benedykty od Krzyża
Św. Kandydy Marii od Jezusa
 
 
 
 

Kardynał Sarah: módlcie się i pokutujcie za waszych pasterzy

Kardynał Sarah: módlcie się i pokutujcie za waszych pasterzy
Fot. Wikimedia Commons

„Dzięki nieustannej modlitwie w swym klasztorze Benedykt XVI dodaje nam sił. Ta modlitwa jest najpiękniejszą encykliką, jaką mógł przekazać dziś Kościołowi, który musi nauczyć się modlić” – uważa kardynał Robert Sarah. W jego przekonaniu, to właśnie modlitwa jest głównym remedium na kryzys współczesnego Kościoła. – Jeśli myślicie, że wasi kapłani i biskupi nie są święci, to bądźcie święci dla nich! Pokutujcie i pośćcie za ich wady – mówił prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego podczas spotkania z katolikami w Mediolanie.

 

 

Afrykański purpurat przypomniał, że to modlitwa, a nie zniesienie celibatu jest również podstawową odpowiedzią na brak powołań. Pan Jezus przewidział taką sytuację i nie powiedział: musicie się jakoś przeorganizować, ale powiedział „módlcie się!”. W przekonaniu hierarchy, zniesienie celibatu wyrządziłoby wielkie szkody w Kościele.

Zachęcając wiernych do modlitwy, kardynał zapewnił, że w ten sposób zdołają się obronić przed zagrożeniami, które niesie współczesny świat. Przeżywany przez niego kryzys ma różne przejawy, ale jego podstawową przyczyną jest odrzucenie Boga, zamknięcie Go w swoistym areszcie domowym. Tam gdzie Bogu odmawia się centralnego miejsca, tam i człowiek traci przynależną mu pozycję. Na tym opierały się totalitaryzmy XX w. i z tego wypływa też współczesny totalitaryzm relatywizmu. Jednym z tego przejawów jest ideologia gender, która jest lucyferiańską odmową przyjęcia od Boga swej natury. Dociera to również do Kościoła. Kard. Sarah ujawnił, że on sam musiał zająć się sprawą kobiety, która po „zmianie płci” została przyjęta do seminarium. – Musiałem interweniować, aby zatrzymać święcenia diakonatu – powiedział prefekt watykańskiej kongregacji.

Afrykański kardynał zaznaczył, że mówiąc o współczesnym świecie musimy pamiętać, że to my doprowadziliśmy do jego dechrystianizacji. – Boli mnie, kiedy widzę, jak wielu biskupów zaprzedaje nauczanie Kościoła i tworzy podziały wśród wierzących – mówił w Mediolanie hierarcha.

 

 

Źródło: KAI/vaticannews.va

RoM

 

 

 


DATA: 2019-11-12 18:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
21
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@ iskierka 100% racji
8 miesięcy temu / Leaf427
 
niesprawiedliwie oceniasz papieża Benedykta
8 miesięcy temu / do iskierka
 
>Benedykt XVI dodaje nam sił.>? Najpierw współpracował z postępowcami i modernistami WDRAŻAJĄC REFORMY II.S.W. Potem kontynuował ZMIANY będąc Papieżem aż wreszcie przeszedł na wcześniejsza emeryturę aby zająć się filozofią i dać wolną drogę Bp. Berggollio wspierając go w dokończeniu "dzieła" niszczenia. Rzeczą bulwersująca jest, że Kard. Sarah kieruje swój wzrok na świat zamiast na DECHRYSTIANIZACJĘ KOŚCIOŁA, w której też ma swój UDZIAŁ. Nieprzypadkowo został zauważony i wywyższony przez posoborowych papieży i postawiony na wysokich urzędach w posoborowym Kościele. Łatwo wypominać innym "sprzedawanie nauk kościoła" i postawę Judasza a potem apelować o modlitwę. Zamiast tego Kard. Sarah mógł SAM DAĆ świadectwo i pozostać WIERNY tradycyjnym Biskupom i Nauczaniu K.K. tam skąd pochodzi a gdzie Bp Lefvebre głosił Ewangelię i zakładał misje katolickie. Warto przypomnieć Biskupowi, że najważniejszą Modlitwą jest Msza św.w rycie Trydenckim.
8 miesięcy temu / iskierka
 
Jutro
8 miesięcy temu / Do Daniela
 
@Nowa 12?,@CzyliCo- biedni jesteście bo nic nie rozumiecie z nauki Chrystusa i nikt za Was nigdy się nie modlił
8 miesięcy temu / Przerażające
 
Może to jest jakieś rozwiązanie, aby Księża podlegający innym biskupom, niż polskim, ewangelizowali Polskę? Z każdym kolejnym zdaniem ten Ksiądz brzmi coraz lepiej...poza pokutą i modlitwą, promujmy dobrych Księży..."Młodzi księża - jak sobie radzą? Ks. Mateusz Godek o Marszu Niepodległości i ewangelizacji przez int" z kanału wRealu24, z dnia 2019-11-13, Transmisja rozpoczęta 42 minuty temu
8 miesięcy temu / kwiatek77
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.