DZIŚ JEST:   19   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Jana de Brébeufa
Św. Pawła od Krzyża
Bł. Jerzego Popiełuszki
 
 
 
 

Kardynał Sako ostrzega USA i Iran przed „katastrofalną wojną”

Kardynał Sako ostrzega USA i Iran przed „katastrofalną wojną”
Fot. Robert Gardzinski / Forum

Wobec coraz większych napięć między Stanami  Zjednoczonymi i Iranem iracki kardynał Louis Raphaël Sako zaapelował do Waszyngtonu i Teheranu o dialog i ostrzegł przed skutkami „dalszej katastrofalnej wojny” na Bliskim Wschodzie. W liście przekazanym ambasadom obu krajów w Bagdadzie chaldejsko-katolicki patriarcha prosi ich przywódców politycznych o „wykazanie się mądrością” i poszukiwanie pokoju, poinformowała 21 maja rzymska agencja prasowa AsiaNews.

                                                                                    

„Region nie może już znieść żadnej dalszej katastrofalnej wojny, w której każdy jest przegranym, zwłaszcza ludzie nieuzbrojeni i ubodzy” – czytamy w liście kard. Sako. W przekonaniu hierarchy dialog jest jedyną drogą do osiągnięcia niezbędnej stabilizacji w regionie, do rozwijania wzajemnego poszanowania oraz dobrych stosunków między ludźmi.

W regionie Zatoki Perskiej utrzymuje się napięta sytuacja z powodu sporu między USA i Iranem. Stany Zjednoczone zarzucają Iranowi rozpalanie konfliktów w regionie i wspieranie terroryzmu.

Prezydent USA Donald Trump zagroził ostatnio Iranowi, że go zniszczy. „Jeśli Iran chce walczyć, będzie to jego oficjalny koniec. Nigdy więcej nie próbujcie straszyć Stanów Zjednoczonych!” – napisał Trump 19 maja na Twitterze.

Irański minister spraw zagranicznych Mohammad Dżawad Zarif ostrzegł Trumpa przed groźbami wobec Iranu i zarzucił mu m.in. „terroryzm gospodarczy”. A Rasul Sanai-Rad, polityczny zastępca dowódcy irańskich sił zbrojnych stwierdził, że „zachowanie amerykańskich przywódców to gra polityczna, na którą składają się zagrożenia i presja przy jednoczesnej chęci prowadzenia negocjacji w celu przedstawienia pokojowego wizerunku samego siebie i oszukania opinii publicznej”.

 

Źródło: KAI

RoM

 

 

 


DATA: 2019-05-21 18:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

nie zgadzam się nie
4 miesiące temu / Jarek K.
 
John Bolton to żaden ymerikanin. A jego naród który umiera smiercią metafizyczną - inną nią ludzie - podpala świat wywołuje wojny i nie cofnie się przed bratobójstwem - tu przykład ostatni Smoleński wiem z dobrze poinformowanych źródeł, obecnie teraz to sie dzieje, ludzi wsadza sie do więzienia przetrzymuje bez powodu, bez oskarżenia bez wyroku przez miesiące, wpycha się do celi kilku bydlaków którzy zabic chcą lub zabijają takiego więźnia, niepoprawnego politycznie. Gańba takiemu nierządowi.
4 miesiące temu / Anti-Bolthon
 
To Iran morduje swoich obywateli za odstąpienie od Islamu i to tam są eksperymenty na ludziach, broń masowego rażenia itp. więc nie wiem dlaczego ktoś twierdzi że Iran jest niewinny.
4 miesiące temu / US
 
ad ala wilk Chyba syjonistę, przeciwko pokojowi na świecie.
4 miesiące temu / Aguirre
 
Prawda boli ?
4 miesiące temu / nvfn
 
"Przestańcie, chłopcy, bo źle się bawicie,// Dla was to jest to jest zabawa, nam chodzi o życie." Nie wiem, czy dokładnie cytuję.
4 miesiące temu / Krasicki
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.