DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2021 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 

Kardynał Raymond Burke: milczenie biskupów i księży wobec bluźnierstw to skandal

Kardynał Raymond Burke: milczenie biskupów i księży wobec bluźnierstw to skandal
Kard. Burke. ALESSANDRO BiANCHI/FORUM

Kard. Raymond L. Burke w wywiadzie udzielonym „La Nuova Bussola Quotidiana” odniósł się do serii bluźnierstw pojawiających się ostatnio w przestrzeni publicznej przed świętami Bożego Narodzenia.

 

Prócz obraźliwej reklamy norweskich usług pocztowych, przedstawiającej Najświętszą Pannę jako cudzołożnicę, dostępnego na platformie Netflix bluźnierczego filmu, w którym Chrystus jest homoseksualistą, ostatnio opinię publiczną zbulwersował także obelżywy plakat w Rzymie, który przedstawia Pana Jezusa jako pedofila.

 

Kardynał przyznał, że pojawienie się tych bluźnierczych ataków na wiarę przed Bożym Narodzeniem „nie jest zbiegiem okoliczności, to diabelskie działanie. Diabeł przybywa na scenę, by zniszczyć radość Bożego Narodzenia, próbuje skraść radość chrześcijan”.

 

Jednocześnie stwierdził, że w obliczu tych obelżywości „milczenie biskupów i księży jest skandalem”. I dodał: „Nie mam wątpliwości, że są także dobrzy księża, którzy bronią trzody, ale niestety są to odosobnione przypadki. Także w Kościele upolityczniona wizja życia stała się ważniejsza: jest on podzielony na przeciwne obozy: konserwatywny lub postępowy, za lub przeciwko papieżowi. To wszystko jest absurdem. Kościołem kieruje prawda, nie dogodność polityczna”. Tymczasem kierowanie się wymogami politycznej poprawności, „nawet wówczas, kiedy celem obrzydliwego ataku jest Bóg”, sprawia, że „panuje milczenie”.

 

Kard. Burke wskazał na nihilizm, który stoi za takimi bluźnierstwami „w sztuce, która nie jest już wyrazem prawdy, piękna i dobra, ale stała się wyrazem pustki życia bez Boga, jest wyrazem buntu przeciwko prawu Bożemu umieszczonemu w naszych sercach”. Dlatego nie ma w niej „obojętności, ale widoczna i wściekła reakcja, by zniszczyć Tego, który jest znakiem sprzeciwu, który objawia pustkę, jaka istnieje w życiu. Oni nie potrafią tolerować Jego światła”.

 

Amerykański hierarcha zauważył relatywizację postaci Chrystusa, która dotknęła także Kościół katolicki, traktowanie Go jedynie jako części kosmosu. Wezwał do aktów zadośćuczynienia, modlitwy i pokuty oraz użycia danych nam od Boga darów, by zapobiec szerzeniu się plugawości.

 

Źródło: LifeSiteNews.com

jjf


DATA: 2019-12-19 07:21
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
37
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czemu tu się dziwić skoro do Watykanu wpuszczany jest bustwo z Amazonii
ponad 1 rok temu / Siwy
 
Pytanie: Jaki święty jest najbardziej czczony przez katolickich biskupów? Odpowiedź:to święty spokój.Przykre i wcale nie śmieszne.
ponad 1 rok temu / kolo
 
To milczenie obrazuje dystansowanie się BISKUPÓW od Pana Boga. Zadośćuczynienie i pokuta JEST PO STRONIE WINOWAJCY GRZESZNIKA a nie tego, który cierpi i niesie skutki BLUŹNIERSTW. To hierarchia kościelna otworzyła "puszkę pandory" z której wypełzła WOLNOŚĆ człowieka od Prawa Bożego. Jak widzimy i doświadczamy NIKCZEMNOŚĆ i PLUGAWOŚĆ jest na stałe wpisana w KUKLTURĘ DIALOGU . Milczenie biskupów jest wyrazem powszechnie przyjętej, uznawanej za wartość POKORY i cnoty wstrzemięźliwości zapewniającej "święty" spokój. Ale o tym Bp. Burke doskonale wie więc skąd to WZBURZENIE NA POKAZ.
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Mnie paradoksalnie te wzmagające się z każdym rokiem bluźnierstwa utwierdzają w wierze. Gdyby człowiek działał sam od siebie po prostu olałby brzydko mówiąc chrześcijaństwo i jego symbole. Ludzka natura jest leniwa nie lubi sobie zawracać głowy sprawami nieistotnymi, bzdurnymi wymysłami ludzi nawiedzonych, a za takie mają chrześcijaństwo wojujący ateiści i antyklerykałowie. Natomiast zjadliwa wściekłość, agresja i upór maniaka z jakim zwalczają chrześcijaństwo, będące i tak w defensywie od dziesięcioleci, uporczywe kopanie leżącego żeby go dobić, świadczy tylko o silnym zaangażowaniu w sprawę całego piekła. To zdecydowanie wykracza poza słabości i małostkowości ludzkiej natury. A to jest dobitnym dowodem na prawdziwość naszej świętej wiary. Że nie wspomnę o realizacji przepowiedni zawartych w Piśmie Św. napisanym blisko 2000 tys. lat temu. Taki tam przypadek, kilku ludzi naprutych winem i najaranych trawą przewidziało przyszłość 2000 tys lat naprzód.
ponad 1 rok temu / Iw
 
Papież na to pozwala? Pytam już tylko retorycznie...
ponad 1 rok temu / co robi Papież
 
A może po prostu im wyższy szczebel w hierarchii tym mniej wiary w osobowego Boga, który kocha człowieka i z nim współdziała, i najwięcej ateizmu. Dlatego milczą ci udzielni książęta oderwani od świata.
ponad 1 rok temu / Marcin
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.