DZIŚ JEST:   22   STYCZNIA   2020 r.

Dzień Dziadka
Św. Wincentego Pallottiego
Św. Wincentego, męczennika
 
 
 
 

Kardynał przypomina słowa papieża: gender jest rodzajem „ideologicznej kolonizacji”

Kardynał przypomina słowa papieża: gender jest rodzajem „ideologicznej kolonizacji”
Kard. Daniel Sturla Berhouet SDB, fot. YouTube

Urugwajski kardynał Daniel Sturla Berhouet SDB wystosował list pasterski w związku z planowanym przez władze państwa pre-referendum w sprawie projektu ustawy o osobach transpłciowych. Przypomniał w nim słowa papieża Franciszka, który mówił, że gender jest rodzajem „ideologicznej kolonizacji”.

 

Władze w Urugwaju zapowiedziały przeprowadzenie pre-referendum w sprawie projektu ustawy dotyczącej osób transpłciowych. W związku z tym, ordynariusz diecezji Montevideo wystosował do wiernych list pasterski, w którym zawarł swoje uwagi. Hierarcha wezwał katolików w Urugwaju do kierowania się prawością sumienia i światłem Ducha Świętego. Zdaniem purpurata, należy szukać dróg, które zmienią proponowane zapisy w ustawie, ponieważ zawierają w sobie odbicie ideologiczne.

 

Kard. Sturla Berhouet zaznaczył, że nie akceptuje części zapisów ustawy, ponieważ „opierają się one na ideologii gender i tworzą rozziew między gender, a płcią, co jest nie do pogodzenia z ogólnym odczuciem i antropologią chrześcijańską”. Jednocześnie przypomniał słowa papieża Franciszka, który w jednym ze swoich wystąpień powiedział, że gender jest rodzajem „ideologicznej kolonizacji”. Dodał jednak, że jego stanowisko nie ma na celu wykluczania nikogo, a Kościół zawsze wspiera i towarzyszy cierpiącym.

 

Hierarcha wezwał wiernych, aby podejmując decyzję o ewentualnym głosowaniu w pre-referendum, prosili Ducha Świętego o pomoc w głosowaniu „w sposób wolny i dojrzały”, w zgodzie ze swoim sumieniem. Kard. Sturla Berhouet dodał, że tak jak mówi Ewangelia, „bardzo często pszenica pojawia się wraz z kąkolem”.

 

 

Źródło: KAI, VaticanNews

WMa

 


DATA: 2019-07-28 20:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A dlaczego Kardynał nie przypomni co mówi Słowo Bożę o zboczeńcach. Zapomniał czy boi się.
5 miesięcy temu / iskierka
 
Dżenderyzm to nic innego jak zmutowany komunizm, czyli znowu ten sam komunistyczno-rewolucyjny SYF, który bedzie mordował opornych. To już w historii było wiele razy i kosztowało życie miliony niewinnych istnień!
5 miesięcy temu / Król Artur
 
Kobietą i mężczyzną ich stworzył... to proste słowa które dotykają istoty problemu gender! Jeśli ktoś nie wie kim jest tego należy leczyć, czyli dopomóc mu odnaleźć samego siebie, nic więcej, tego miłosierny Bóg oczekuje od nas! Miejmy odwagę głosić prawdę i nazywać rzeczy po imieniu!
5 miesięcy temu / Anna
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.