DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Kardynał Pell zawiedziony decyzją sądu. Hierarcha zapewnia o swej niewinności

Kardynał Pell zawiedziony decyzją sądu. Hierarcha zapewnia o swej niewinności
Kard. George Pell. FOT.Kerry Myers/commons.wikimedia.org

Kardynał George Pell jest zawiedziony decyzją sądu. Nadal nie przyznaje się do winy. Jak podała jego rzecznik, obrońcy kardynała rozważają możliwość złożenia kolejnego odwołania. Dziękują też wszystkim, którzy okazali mu swoje wsparcie.

 

Sędziowie Sądu Najwyższego australijskiego stanu Wiktoria odrzucili apelację złożoną przez obrońców kard. Georga Pella, byłego prefekta Sekretariatu ds. Gospodarczych Stolicy Apostolskiej. Od marca 2019 roku odbywa on karę 6 lat więzienia, z czego co najmniej trzy lata i osiem miesięcy musi spędzić za kratkami, zanim będzie mógł wystąpić o ewentualne warunkowe zwolnienie.

„Kardynał Pell jest oczywiście rozczarowany dzisiejszą decyzją. Jednak jego zespół prawny dogłębnie przeanalizuje tę sprawę w celu ustalenia specjalnego odwołania do Sądu Najwyższego” - powiedziała rzeczniczka kardynała, Katrina Lee. Dodała, że kardynał podkreśla swoją niewinność. Wyraziła też wdzięczność wielu jego zwolennikom.

 

Przewodniczący episkopatu australijskiego, arcybiskup Mark Coleridge, podkreślił, że „wszyscy Australijczycy muszą być równi wobec prawa i trzeba zaakceptować ten wyrok.

 

Arcybiskup Melbourne, Peter Comensoli zapewnił, że uszanuje tę decyzję. Wskazał też na „złożoność poszukiwania prawdy” w sprawie kardynała Pella i zapewnił, że swą myślą i modlitwami otacza człowieka, który wniósł sprawę do sądu.

 

Arcybiskup Sydney, Anthony Fisher zachęcił „wszystkich do zachowania spokoju i kultury”. Zapewnił, że jego archidiecezja podejmuje działania, pragnąc zapewnić, aby nie mogły mieć miejsca przestępstwa, do jakich dochodziło w przeszłości. „Niech środowisko kościelne będzie bezpieczne dla dzieci i osób podatnych na zagrożenia” – stwierdził metropolita Sydney.

 

KAI


DATA: 2019-08-21 14:27
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

O. Pelanowski mówił na ktoryms z ostatnich nagrań, że G.Pell zbyt dużo wie o sytuacji na szczycie i dlatego go chcą zakneblowac.
ponad 1 rok temu / Gość
 
Ten proces to jakaś kpina, na takich podstawach można skazać każdego. Przewodniczący episkopatu Arcb. Melbourne i Sydney siedzą teraz z podkulonymi ogonami jak mysz pod miotłą, zdaje się w nadziei żeby przypadkiem ich ktoś o coś nie posądził. Jak w takich okolicznościach zamierzają bronić prawdy?!
ponad 1 rok temu / bjs
 
Straszne to trochę jest. Nie wiem czy kardynał jest winny czy nie, nie znam szczegółów, ale skazywanie kogoś na podstawie zeznanie 1, dosłownie jednego świadka jest błędne. Na tej podstawie można skazać każdego. Jak pamiętam z Starego Testamentu, jest napisane chyba nie pamiętam w której księdze że nie będziesz skazywać kiedy jest jeden świadek. Musi być chociaż dwóch. Jak się mylę, proszę o wyprowadzenie z błędu. Pozdrawiam Oberschlesien
ponad 1 rok temu / Oberschlesien
 
Arcybiskup Melbourne, Peter Comensoli zapewnił, że uszanuje tę decyzję. Wskazał też na ?złożoność poszukiwania prawdy?.. Oby złożoność poszukiwania prawdy nie obróciła się w przyszłości przeciwko tym, którzy dzisiaj są całkowicie przekonani o słuszności tego wyroku ..
ponad 1 rok temu / Kefas
 
Mam nadzieję, że zwyrodnialcy nie zrobią mu krzywdy w więzieniu. Trzeba się modlić o sprawiedliwą sprawę dla kardynała, niech Maryja go ratuje!
ponad 1 rok temu / Gość
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.