DZIŚ JEST:   19   WRZEŚNIA   2019 r.

NMP z La Salette
Św. Januarego, męczennika
Św. Alfonsa de Orozco
 
 
 
 

Kardynał Paul Cordes: To diabeł inspiruje ataki na księży

Kardynał Paul Cordes: To diabeł inspiruje ataki na księży
kard. Paul Cordes, fot. YouTube/office cjm-media

Kryzys nadużyć seksualnych wśród duchownych jest wykorzystywany przez diabła w jego próbach zniszczenia Kościoła. To stara metoda wrogów wiary - atakują Jezusa Chrystusa, uderzając najpierw w jego księży, pisze kard. Paul Cordes.

 

„Metoda jest sprawdzona. I ciągle stosowana na nowo – aż do dnia dzisiejszego. Gdy chce się zwalczać wśród ludzi wiarę i zbawienie w Chrystusie, uderza się najpierw w kapłanów” - pisze na łamach katolickiego dziennika niemieckiego „Die Tagespost” kard. Paul Josef Cordes, były przewodniczący Papieskiej Rady „Cor Unum”.

 

Hierarcha przypomina, że w kapłanów Chrystusa uderzają wszystkie reżimy. Było tak w Rosji sowieckiej, w Hiszpanii ogarniętej komunistycznym terrorem, wreszcie i w nazistowskich Niemczech, gdzie duchowni według Reinharda Heydricha, Obergruppenführera SS, byli „jednym z głównych wrogów państwa i narodu”.

 

„Nie jest właściwie zaskakujące, że strategią zła jest motywowanie przeciwników wiary do prześladowania duchownych”, pisze kardynał, wskazując, że przed tym jasno przestrzegał już sam nasz Pan Jezus Chrystus. - Diabeł także dzisiaj atakuje duchownych - dodaje.

 

Widać to w kryzysie dotyczącym nadużyć seksualnych. „Może być tak, że nie skończy się na ukaraniu pojedynczych winnych; że diabeł w swojej wrogości chce zniszczyć cały stan duchowny. Więcej: podkopuje on wiarę katolicką odnośnie sakramentu święceń. Chce przekreślić to, że Chrystus zechciał działać w swoich Apostołach, ich następcach i wszystkich wyświęconych na rzecz głoszenia Ewangelii i udzielania sakramentów. Rozpoznanie tego sprawia, że skandal wokół duchowieństwa staje się paradoksalnie zadaniem, by właśnie teraz występować w obronie niezbędności księży i nie dawać się przechytrzyć diabłu” - pisze.

 

„To Zły, a nie Duch Święty wmawia nam, że zepsutych [kapłanów] jest tak wielu” - dodaje.

 

Hierarcha przypomina, że sakramenty udzielane nawet przez grzesznych kapłanów są ważne, bo działa tu sam Jezus Chrystus. To heretyccy donatyści twierdzili w starożytności, że jest inaczej. A jednak, pisze kard. Cordes, kapłani katoliccy muszą cały czas poszukiwać świętości.

 

Źródło: die-tagespost.de

Pach


DATA: 2018-11-16 09:41
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Cd. wywiadu przeprowadzonego w 1996 r., z Ś.P. Ks. Malachi Martinem: cyt."Osobiście znam 42 księży, którzy odmówili udania się do tych ośrodków, niektórym z nich pomagam. A na czym polegały ich zbrodnie ? Cóż, propagowali kult eucharystyczny. Mieli nabożeństwo do Ojca Pio. Organizowali nowenny. Głosi kazania o Męce Pańskiej. Potępiali homoseksualizm. Potępiali antykoncepcję. Potępiali unieważnienia małżeństw i rozwody. W każdym z tych przypadków biskup wzywał ich i pytał 'Co to ma znaczyć ?'. [...] Znam pewnego młodego księdza, który protestował przeciwko temu, iż dziewczęta przychodziły śpiewać w chórze ubrane w krótkie i obcisłe spodenki. W rezultacie został wysłany na diagnozę psycho-seksualną." z: "Opuszczona Winnica czyli syndrom dostosowywania się katolików do ducha tego świata. Wywiad z ks. Malachi Martinem", 2009 Triumph Communications (brak informacji o Autorze/Autorach tłumaczenia na język polski)
9 miesięcy temu / posoborowie trwa
 
Cd. wywiadu z Ks. Martinem: cyt."Ksiądz ten zadzwonił do mnie oraz kilku specjalistów z prawa kanonicznego. Kanoniści owi powiedzieli mu: 'Twój biskup zrobi z ciebie zombie!'. Tak się to właśnie kończy, gdy udaje się do tego rodzaju placówek. W USA są dwa tego typu zakłady, w których poddaje sie ludzi kuracji psycho-farmakologicznej. Faszeruje się pacjenta prochami, wycisza, rozmawia o jego życiu seksualnym, pyta czy jest homoseksualistą czy heteroseksualistą. Po zakończeniu tej terapii jest się całkowicie wykończonym psychicznie. [...] " z: "Opuszczona Winnica czyli syndrom dostosowywania się katolików do ducha tego świata. Wywiad z ks. Malachi Martinem", 2009 Triumph Communications (brak informacji o Autorze/Autorach tłumaczenia na język polski) cdn.
9 miesięcy temu / posoborowie trwa
 
Fragment wywiadu z 1996 r., z Ks. Martinem: cyt."Ks. Martin: [...] Nie mogę tu wymienić żadnych nazwisk, jednak pewien młody ksiądz z diecezji na środkowym zachodzie zadzwonił do mnie niedawno i powiedział, że został wezwany do ordynariusza. Nawiasem mówiąc, biskup ten jest bardzo znany. Tak więc ordynariusz jego powiedział mu: 'Cóż, nie potrafisz się dostosować. Ludzie uważają, że jesteś zbyt bezkompromisowy. Twoje kazania są bardzo surowe. Mówisz o aborcji, antykoncepcji, homoseksualiźmie oraz innych podobnych kwestiach i straszysz ich. Grozisz im. Stresujesz ich. Chciałbym zasugerować, abyś udał sie do pewnego instytutu i poddał się diagnozie psycho-seksualnej.' " z: "Opuszczona Winnica czyli syndrom dostosowywania się katolików do ducha tego świata. Wywiad z ks. Malachi Martinem", 2009 Triumph Communications (brak informacji o Autorze/Autorach tłumaczenia na język polski) cdn.
9 miesięcy temu / posoborowie trwa
 
Z tych wywiadów przeprowadzonych z Ks. Martinem, wyłania się smutny obraz "Domu smaganego wiatrem" (tytuł jednej z książek Ks. Martina, wręcz wstrząsającej i kontrowersyjnej, a dotyczącej Kościoła), czyli Kościoła po Soborze Watykańskim II. Jest to obraz wręcz porażający. JESZCZE bardziej porażająca jest niewiedza zwykłych Iksińskich o tym, co się NAPRAWDĘ dzieje (skandale seksualne, to tylko "wierzchołek góry lodowej").
9 miesięcy temu / posoborowie trwa
 
Wspomniane wywiady z Ks. Martinem zostały przeprowadzone w latach 90-tych XX w. Momentami nie wiadomo, co o nich myśleć, ale na pewno nie są do zignorowania. Wydało je (w postaci nagrań), Wydawnictwo "Triumph Communications". Ukazały się także w formie książek, w języku polskim (zawsze z podtytułem: "Wywiad z ks. Malachi Martinem"). Ich tytuły: "Odwieczna wojna", "Przejście przez pustynię apostazji. Podręcznik survivalu dla katolików", "Piotr w okowach. Rozważania o kondycji Rzymu", "Królestwo Ciemności - samozniszczenie świata i 'wspaniała odnowa' Kościoła !", "Opuszczona Winnica czyli syndrom dostosowywania się katolików do ducha tego świata", "Godzina Kusiciela - męka, cierpienie i ukrzyżowanie Kościoła. O egzorcyzmach, opętaniu i działaniu Szatana we współczesnym świecie", "Trzewiki Rybaka. Kryzys - apostazja - walka o kształt papiestwa z wrogiem zewnętrznym i wewnętrznym." "Odwrócony Katolicyzm czyli Kościół reformowany i wymyślony na sposób ludzki".
9 miesięcy temu / posoborowie trwa
 
Diabeł jest winny tylko do momentu kiedy kusi człowieka i podsuwa mu swoje propozycje, lecz od momentu kiedy człowiek ulega propozycjom diabła i popełnia zło, to człowiek jest już winny i na człowieku ciąży odpowiedzialność za grzech który popełnił. Gdyby tak w sądzie np. kierowca który zabił człowieka na pasach, tłumaczył się że pasażer z boku go zagadał, albo że kazał mu szybko jechać, to czy sąd ukaże pasażera? Widać, już nawet na podstawie wypowiedzi kard. Paula Cordes, jak bardzo w hierarhii wielu z nich odleciało od prawdy, zero pokory i skruchy, brak chęci naprawienia zła i do tego tłumaczenie z podszeptu diabła (!). Lecz módlmy się za kapłanów i nie krytykujmy, bo nie można jednak wszystkich mierzyć jedną miarą, osobiście znam mojego biskupa miejsca któremu niewiele brakuje do prawdziwej świętości i nawet suspendował księdza homoseksualistę, nie bacząc na wycie wilków. Wielu jest dobrych kapłanów, lecz więcej jest ludzi świeckich którzy ich nie doceniają.
9 miesięcy temu / [email protected]
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.