DZIŚ JEST:   02   GRUDNIA   2020 r.

Św. Blanki Kastylijskiej
Bł. Rafała Chylińskiego
 
 
 
 

Kardynał Napier: Black Lives Matter działa na rzecz destrukcji cywilizacji

Kardynał Napier: Black Lives Matter działa na rzecz destrukcji cywilizacji
kard. Wilfrid Fox Napier, fot. Max Rossi / Reuters

Południowoafrykański kardynał Wilfrid Fox Napier mocno skrytykował ruch Black Lives Matter za udział w „demontażu” cywilizacji i kultur.

 

 

Czarnoskóry hierarcha, arcybiskup Durbanu, napisał na Twitterze, że „krótkie studium założycielskiego stanowiska Black Lives Matter wskazuje, że ruch ten jest przejmowany przez interesy i partie zaangażowane w demontaż tych samych wartości, struktur i instytucji, które na przestrzeni wieków podtrzymują najlepsze cywilizacje i kultury!”. 

 

 

Dwa dni później kardynał dopisał kolejną refleksję na temat BLM: „Następnym ważnym sprawdzianem autentyczności ruchu Black Lives będzie jego postawa wobec Planned Parenthood i przemysłu aborcyjnego!”. 

 

 

Stwierdził również: „Ten sam test ma zastosowanie przy ocenie szczerości tych, którzy wyrażają gromkie potępienie względem przemocy domowej (mylnie zwanej przemocą ze względu na płeć), w przeciwieństwie do absolutnej ciszy wokół przemocy stosowanej wobec niemowląt w łonie matki!”

 

Jak zwraca uwagę portal obrońców życia Illinois Right to Life, sieć aborcyjna Planned Parenthood  stanowi w istocie prawdziwe zagrożenie dla czarnej społeczności. Margaret Sanger, założycielka Planowanego Rodzicielstwa, była także rasistką. Wśród czarnej społeczności główną przyczyną śmierci jest zgon przed narodzeniem z rąk pracowników placówek aborcyjnych.

 

„Według amerykańskiego Centrum Kontroli Chorób dokonano ponad 15,5 miliona aborcji u Afroamerykanów”, podkreśla Illinois Right to Life. „Te 15,5 miliona Czarnych ponoszących śmierć w wyniku aborcji to więcej niż Ciemnoskórzy zmarli z powodu AIDS, brutalnych przestępstw, wypadków, raka i chorób serca łącznie”.

 

Z kolei biskup Joseph Strickland wskazał na zawarte w oficjalnym programie Black Lives Matter: pochwały trybalistycznych wiosek wychowujących „wspólne” dzieci oraz założenia ruchu LGBT (queer). 

 

 

Źródło: Life Site News

RoM

 

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-07-08 08:46
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To kolejna bandycka organizacja.
4 miesiące temu / DNA
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.