DZIŚ JEST:   20   LIPCA   2019 r.

Św. Małgorzaty, męczennicy
Bł. Czesława Odrowąża, kapłana
 
 
 
 

Kardynał Müller: W sprawie nadużyć i homoseksualizmu nie wolno ignorować faktów

Kardynał Müller: W sprawie nadużyć i homoseksualizmu nie wolno ignorować faktów
Fot. Reuters / Forum

Celibat nie jest winien nadużyć seksualnych, tak samo jak małżeństwo nie jest winne temu, że istnieje zdrada. Nie można ignorować faktu, że ponad 80 procent ofiar molestowania przez księży jest płci męskiej – pisze w specjalnym komentarzu kardynał Gerhard Müller.

 

Były prefekt Kongregacji Nauki Wiary wskazuje, że nie można uważać wszystkich homoseksualnych księży za winnych nadużyć wobec innych. Zarazem nie wolno w jego ocenie ignorować tego, że ponad 80 procent ofiar molestowania ze strony duchownych to osoby płci męskiej. Hierarcha napisał o tym w komentarzu dla portalu Life Site News, nawiązując do krytyki, jaka spadła w ostatnich dniach na kard. Waltera Brandmüllera.

 

Ten były przewodniczący Papieskiego Komitetu Nauk Historycznych powiedział niedawno w rozmowie z niemiecką agencją prasową DPA, że problem nadużyć seksualnych i homoseksualnych skłonności duchownych są ze sobą ściśle związane. Znany dziennikarz „Die Welt”, Ulf Poschardt, określił to publicznie jako za „zawstydzające” i „godne pożałowania”.

 

W swoim komentarzu kardynał Müller zwrócił uwagę na hipokryzję lewicowych ideologów. Podczas gdy po każdym przestępstwie seksualnym duchownego katolickiego oskarżają cały Kościół, to gdy jakiś islamista dokona zamachu terrorystycznego, stają natychmiast w obronie islamu i muzułmanów.

 

Hierarcha wskazał następnie, że „analizując nadużycia seksualne nieletnich popełniane przez katolickich duchownych nie można ignorować tego, że ponad 80 procent ofiar jest płci męskiej”.

 

„Nic nie stanie się lepsze dzięki zaprzeczaniu faktom czy niejasnemu sugerowaniu, że to homoseksualiści – kogokolwiek miałoby się tu na myśli – są odpowiedzialni za wszystkie nadużycia seksualne, tak samo, jak nie można uznawać za odpowiedzialnych księży jako grupy” – napisał dalej.

 

„Nie ma to również nic wspólnego z celibatem czy rzekomymi kościelnymi strukturami władzy, ale raczej z faktem, że przestępcy popełnili przestępstwa seksualne. Nie istnieją homoseksualiści jako osobny rodzaj człowieka, ale istnieją raczej ludzie z pociągiem do osób tej samej płci – niezależnie od moralnej oceny aktów homoseksualnych” – stwierdził następnie.

 

Na koniec kardynał zauważył, że ci, którzy winę za nadużycia seksualne zrzucają na celibat, katolicką teologię moralną czy sakramentalną strukturę Kościoła wykazują się skrajną niegodziwością wobec wszystkich kapłanów i osób konsekrowanych, rzucając na nich cień podejrzenia o bycie seksualnymi przestępcami.

 

„Tak jak celibat nie jest powodem jego łamania i lekceważenia, tak samo małżeństwo nie odpowiada za grzechy przeciwko niemu; to samo odnosi się do przykazania nakazującego szacunek względem rodziców, które nie może być zasadnie oskarżane o bycie przyczyną tego, że się je karygodnie lekceważy” – zaznaczył.

 

Pach

 

Źródło: lifesitenews.com

 

 

 


DATA: 2019-01-09 07:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kibicuję takim kardynalom. Widać że Kościół w Niemczech na tradycyjny i postepowy. Podobnie jak u nas tylko proporcje tam są takie że postęp może zagluszac tych tradycyjnych. To prawda że Kościół w istocie się kurczy bo wielu tych za postępem moim zdaniem kapłanami w istocie być nie powinno. Chcących żyć w celibacie choć są to niezbyt ich wielu.
6 miesięcy temu / www
 
@mohu: racja, pomyśl o zmianie myślenia i rozumienia i skończ z tymi bredniami o kamieniach i inkwizycji
6 miesięcy temu / racja
 
A co ze sprawą Bp Vigano. ??? Nie można ignorować faktów ? Nie prawda - Wystarczy >dobrze pozamiatać< i zagadać >ogólnie temat
6 miesięcy temu / iskierka
 
Celibat nie jest winien nadużyć, tylko przestępstw - zbrodni seksualnych. Celibat, który nie jest dogmatem wiary, tylko kwestią dyscyplinarną powoduje napływ homoseksualistów do kapłaństwa. W gronie obowiązkowych starych kawalerów czują się oni jak u siebie i niczym nie wyróżniają. Około jednej piątej mężczyzn o orientacji homoseksualnej to pedofile.U ważam że dla dobra Kościoła celibat jak najszybciej powinien zostać zniesiony.
6 miesięcy temu / 568
 
Może wreszcie trzeba pomyśleć o zmianie myślenia i rozumienia i skończyć z tymi kamieniami i inkwizycją
6 miesięcy temu / mouhu
 
Zauważyłem, że Kościół nawet w Polsce już nie napiętnuje grzechu homoseksualizmu a tylko pedofilie
6 miesięcy temu / Janis
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.