DZIŚ JEST:   31   MAJA   2020 r.

Zesłanie Ducha Świętego
Nawiedzenie NMP
Św. Kamila Baptysta Varano
Św. Petronella
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


@ stahu: Jest Was zatem więcej!
7 miesięcy temu / Karol
 
Karol & JOT to czemu Chrystus z apostołami obchodził szabat jak jest napisane w Piśmie ??? Czemu pierwsi chrześcijanie obchodzili szabat do 3 wieku ? czemu zacytował ,,nie przyszedłem zmienić Prawo... ,,
7 miesięcy temu / stahu
 
@ Second: Ty nie jesteś katolikiem, lecz mesjanistycznym judaistą. PCh24 to nie jest chyba najodpowiedniejsze forum dla Twojej aktywności. Takie grupy działają przecież również w Polsce.
7 miesięcy temu / Karol
 
Tak, tak - tak są dobrane że masz podane wygrane w totolotka i oczywiście że Netanjahu jest nowym - gdzie nam nowym - tym jedynym i prawdziwym Mesjaszem. Puknij się w baniak o zostaw oszołomów protestanckich. Ciągle nie odnosisz się do konkretnego przykładu. Chcesz abym traktował Ciebie poważnie - odnieś się do konkretnego przykładu. Nie idźmy tą drogą? Poznacie prawdę a prawda was wyzwoli. Tylko tą drogą.
7 miesięcy temu / Jot
 
Martwcie się Kościołem w Polsce. Potem w Amazonii podług Caritatis Ordo. Bo to Wasze polskie dzieci i wnuki mogą być zrekrutowane do apokaliptycznej Nierządnicy, a nie amatorskie.
7 miesięcy temu / Rafał
 
"W przypadku gdyby PAPIEŻ stał się HERETYKIEM, to ? przez sam ten fakt i bez żadnego innego orzeczenia ? odłączyłby się od KOŚCIOŁA. Głowa oddzielona od ciała nie może ? tak długo jak pozostaje oddzielona ? być głową tego samego ciała, od którego została odcięta? /ŚW. ANTONIN/ - no to czytamy dalej: "PAPIEŻ, będący JAWNYM HERETYKIEM automatycznie /per se/ przestaje być PAPIEŻEM i GŁOWĄ KOŚCIOŁA, jako że natychmiast przestaje być chrześcijaninem /KATOLIKIEM/ oraz członkiem KOŚCIOŁA. Z tego powodu może on być sądzony i ukarany przez KOŚCIÓŁ. Jest to zgodne z nauką wszystkich OJCÓW KOŚCIOŁA, którzy nauczali, że JAWNI HERETYCY natychmiast tracą wszelką jurysdykcję? /ŚW. ROBERT BELLARMIN/ - idźmy dalej: "Otóż kiedy PAPIEŻ jawnie jest HERETYKIEM, ipso facto traci swą godność i wyklucza się z KOŚCIOŁA? /ŚW. FRANCISZEK SALEZY/ - TO JEST STWIERDZENIE ŚWIĘTYCH PAŃSKICH !!! - czy komuś ta prawda zgrzyta ?
7 miesięcy temu / tak tylko
 
wbrew ani jeden jot ani jedna kreska nie przeminie, kto usunął z alfabetu greckiego tą literę
7 miesięcy temu / @JOT
 
@Jot Nie idzmy tą droga. Słowa w Piśmie Świętym, całym, są tak dobrane, że nawet matematycznie są doskonale. Obecnie programy komputerowe odkrywają inne poziomy Słowa Bożego. Są to tzw Bible Codes, biblijne kody. Zostawcie Tore, czyli Prawo w spokoju. Kazda literka ma swoj sens. Prawdopodobnie nikt nie obchodzi Szabatu, bo był on chyba powiązany z nowiami i pelniami księżyca. Osobiście chętnie bym obchodził Szabat, gdyby moi pasterze chcieli powrotu do ortodoksji. Nawet w Apokalipsie jest zapis, że ludzie nie przestali wielbić figurek. Ciekawe o kim mowa?
7 miesięcy temu / Second
 
Second - dałem konkretny przykład ale nadal nie raczysz się odnieść. Strach? Co do sensu przykazań to rozumiem że dajesz niewolnicom w sobotę wolne?
7 miesięcy temu / Jot
 
@Jot Nie mieszaj do swoich wyobrazen Mojżesza. Przeczytaj jak brzmi oryginalne 10 Przykazań z Księgi Wyjścia. Numerów wprawdzie nie ma, ale sens pozostał.
7 miesięcy temu / Second
 
Second - On nie odwołał co nie znaczy że Żydzi połowy nie sfałszowali. Dałem konkretny przykład i pozwalam Ci się do niego odnieść. Możesz mi napisać dlaczego tego nie robisz? Przecież masz napisane że to Mojżesz zmyslił a to co zmyslił jest grzechem. Umiesz czytać ze zrozumieniem treści? Przefiltruj poprzez złotą zasade podaną przez Chrystusa ich prawa. Chrystus mówi że na tym polega prawo i prorocy. Czyli wszystko co to sito zatrzyma to żydowskie fałsze - tak trudno zrozumieć? Nie ilość kopyt czy stan rąk decyduje o czystości tylko zamysły serc - nawet apostołowie uslyszeli : "To i wy jeszcze niepojętni jesteście? 17 Nie rozumiecie, że wszystko, co wchodzi do ust, do żołądka idzie i wydala się na zewnątrz. 18 Lecz to, co z ust wychodzi, pochodzi z serca, i to czyni człowieka nieczystym. 19 Z serca bowiem pochodzą złe myśli, zabójstwa, cudzołóstwa, czyny nierządne, kradzieże, fałszywe świadectwa, przekleństwa. 20 To właśnie czyni człowieka nieczystym." Niepojętny?
7 miesięcy temu / Jot
 
"Zobaczyłem też drugą bestię, która wychodziła z ziemi. Miała dwa rogi jak Baranek, ale mówi jak smok" Ap 13,11.
7 miesięcy temu / Papaj
 
@Jot Jezus Chrystus nie odwołał ani proroków ani joty w Prawie.
7 miesięcy temu / Second
 
Second - no i mamy problem Houston! Tezę taką stawiam że znaczną część niby boskich przykazań z ST pozmyślali sobie Żydzi. Chcesz coś na poparcie tej tezy? Proszę - list rozwodowy o ktorym Chrystus mówi tak: "Odpowiedział im: ?Przez wzgląd na zatwardziałość serc waszych pozwolił wam Mojżesz oddalać wasze żony; lecz od początku tak nie było. 9 A powiadam wam: Kto oddala swoją żonę - chyba w wypadku nierządu5 - a bierze inną, popełnia cudzołóstwo. I kto oddaloną bierze za żonę, popełnia cudzołóstwo?." To jak - podyskutujemy o liczeniu kopyt, umywaniu kubków i tym kto jest Panem szabatu? O tym co czyni nieczystym i dlaczego NIE JEST TO WIEPRZOWINA?
7 miesięcy temu / Jot
 
tylko błagam nie utożsamiajcie kard Marksa ze skrzypcami, co najwyżej może grać na cymbałach
7 miesięcy temu / axe
 
@Jot Kto pozwolił klaniac się obrazom. Czy Jezus Chrystus zlikwidował to przykazanie zgodnie z tym co przekazał Bóg Mojzeszowi? Kogo Bóg ustanowił do zmiany Szabatu na Niedzielę? Bóg mówi by nie zwracać się do zmarłych. Nieważne? Jezus Chrystus powiedzial by iść do Izdebski i prosić Ojca. Czy matkę? Mało odstępstw?
7 miesięcy temu / Second
 
Podzielam obawy, ale ważna uwaga: celibat księży NIE JEST DOGMATEM WIARY, jet za to DYSCYPLINĄ KANONICZNĄ. Jeżeli Kościół zmieni prawo kanoniczne, nie oznacza, że zmieni jakikolwiek dogmat wiary. Inne rzeczy wymienione w filmie są dużo groźniejsze.
7 miesięcy temu / perpolitus
 
Second - doprecyzuj. Bo generalizujesz. A skoro generalizujesz to proszę wypunktować zarzuty.
7 miesięcy temu / Jot
 
W 2020 nastąpi oficjalna schizma.
7 miesięcy temu / wierny
 
To nie tylko Akita. Również Garabandal, które wydawało się wówczas niewiarygodne z tego powodu. A jednak...
7 miesięcy temu / sp
 
Już dawno odeszli. Wszyscy odeszlismy.
7 miesięcy temu / Second
 
Módlmy się o to, by Papież i hierarchowie kościelni nie odeszli od Pisma św. a zwłaszcza Nowego Testamentu.Proszę o światło Ducha Świętego.
7 miesięcy temu / Wieś
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.