DZIŚ JEST:   28   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tomasza z Akwinu,
Doktora Kościoła
Bł. Juliana Maunoir
 
 
 
 

Kardynał Marx: „W Kościele nastała nowa epoka”

Kardynał Marx: „W Kościele nastała nowa epoka”
fot. REUTERS/Ina Fassbender / FORUM

Kard. Reinhard Marx ogłasza nadejście nowej epoki w Kościele. Jego zdaniem „nieodwołalnie” minął czas kościelnej epoki XX wieku. Dziś bowiem, jak przekonywał, potrzebujemy „wiary, która odnajdzie w refleksji i modlitwie nową dynamikę”.

 

Taką opinię kard. Reinhard Marx, przewodniczący niemieckiego episkopatu, przedstawił w niedzielę 12 lipca br. w Monachium, przemawiając z okazji czterdziestolecia działalności Drogi Neokatechumenalnej w jego diecezji. Kardynał bardzo gorąco podziękował członkom tego ruchu, dodając, że daje on przykład „drogi ewangelizacji, jaką przejść musi cały Kościół”.

 

Stwierdził ponadto, że „nieodwołalnie” zakończyła się w Kościele epoka XX wieku i nadszedł nowy czas. Oznacza to, że „doprowadzamy w naszych głowach do pewnej zmiany”. Trzeba ponownie odkryć „źródło wiary, Ewangelii”. Potrzeba teraz głębszego podejścia. Poszukiwana jest „nie powierzchowna wiara, która po prostu nam towarzyszy”, ale „wiara, która znajdzie nową dynamikę w refleksji i modlitwie”. Purpurat zapewniał też, że jego życzeniem jest, by wszyscy katolicy starali się pamiętać, iż „wielka historia chrześcijaństwa jest dopiero przed nami”.

 

Zdaniem kard. Marksa, nie można wyłącznie prowadzić ludzi do wiary. Trzeba także umożliwiać im kształtowanie świata mocą Ewangelii i zmienianie dzięki niej tego, co spotykamy w społeczeństwie.

 

Hierarcha nie wyjaśnił, na czym dokładnie miałaby polegać „nowa epoka” w Kościele ani zmienianie społeczeństwa. Sądząc po artykułowanych przez niego postulatach można domyślać się, że chodzi o coraz powszechniejsze akceptowanie grzechu w imię rzekomego realizmu i dostosowywania katolickiej nauki do ducha czasu.

 

Źródło: kathpress, erzbistum-muenchen.de

pach
DATA: 2015-07-20 08:56
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

w każdej epoce rodzimy się nadzy.Mamy Życie i Wiarę- to nasz depozyt . To wszystko co nas otacza (cała technika i nauka) nie wystarczają nigdy , obwieszamy się ty wszystkim,nowy smartfon ?! potrzeba nam WIARY !!! CZAS NIE ISTNIEJE, TAK NOWA EPOKA ISTNIEJE TYLKO W TWOJEJ GŁOWIE,PYCHA ROZSADZA WAM MÓZG ,największy wróg kościoła działa w środku (modernizm) !!!!!!!
ponad 5 lat temu / baltazar
 
Panu kardynałowi się coś w głowie poprzestawiało: najpierw doprowadził do dna Kościół w Niemczech, teraz marzy o tym samym w innych krajach. Módlmy się do Ducha Świętego o nowego, mądrego duchownego który przewodziłby niemieckiemu leżącemu na łopatkach Kościołowi
ponad 5 lat temu / [email protected]
 
O MARYJO bez grzechu poczęta módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy i za tych, którzy się do Ciebie nie uciekają a zwłaszcza za NIEPRZYJACIÓŁ KOŚCIOŁA ŚWIĘTEGO (MASONERIA próbująca rozsadzić NAS OD ŚRODKA) i poleconym Tobie.
ponad 5 lat temu / kles
 
Nastaną nowe wspaniałe czasy jak za czasów rewolucji francuskiej i konstytucji cywilnej kleru. Tylko bez Boga w sercu, ale za to z kabzą nabitą pieniędzmi.
ponad 5 lat temu / KLf
 
on jest chory psychicznie, albo opętany przez demona
ponad 5 lat temu / ed
 
Kiedy zostanie Papieżem? Choć ma konkurencję - Kard. Kaspera.
ponad 5 lat temu / aaa
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.