DZIŚ JEST:   30   MAJA   2020 r.

NMP Królowej Apostołów
Św. Joanny d'Arc
Św. Jana Sarkandra
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Na tym synodzie dyskutuje się czy totalnie zgrzeszyć czy nie... czy słuchać nauczania Jezusa i respektować nauczanie i tradycję KK czy może ulec własnej pysze i podszeptom szatana. Żenujący synod, pod pozorem troski o wiernych.
7 miesięcy temu / DNA
 
Mariusz- znamienne ze stolce watykańskie obsiedli Purpuraci krajów Europy w których nie ma katolików- Niemiec, Francji, Belgii, Holandii, Hiszpanii...mają doświadczenie jak doprowadzić do likwidacji wiary Chrystusowej
7 miesięcy temu / Lit
 
@Beata: co świeccy szafarze mieli by do roboty w dżungli amazońskiej? Skąd wzięliby Komunię do roznoszenia, jeśli w Amazonii nie ma kapłanów do konsekracji? Świeccy szafarze są zbędni zarówno w dżungli, jak i w Polsce. Dawniej ich nie było, a chorzy nie skarżyli się na brak Komunii, wystarczyło im pragnienie duchowe.
7 miesięcy temu / Ada
 
Dwadzieścia cztery lata temu był czas na zbombardowanie Niemiec, opóźnienia wiążą się z kłopotami
7 miesięcy temu / Winston Churchi
 
San Jezus nauczał żeby takich cymbałów nie naśladować.
7 miesięcy temu / DNA
 
Tak wygląda zły duch w szatach kardynalskich
7 miesięcy temu / DNA
 
wygląda,że kard Marx nie jest już katolikiem
7 miesięcy temu / alex
 
I jak tu nie wierzyć w reinkarnację?
7 miesięcy temu / panda
 
@Trad- wydaje mi się, że szafarze to jednak dobry pomysł, zwłaszcza gdy księży za mało, albo chorzy, a jest zwyczaj w danej parafii,zwłaszcza dużej, by co tydzień roznosić Komunię chorym. To jest dla chorych błogosławieństwo, wiem, bo mam osobę w rodzinie, która, niechodząca, z utęsknieniem czeka na Pana Jezusa w każdą niedzielę. W Amazonii i innych "bezksiężnych" regionach to byłoby wyjście. Viri probati jako świeccy szafarze.
7 miesięcy temu / Beata
 
synagoga nam się objawiła
7 miesięcy temu / axe
 
Tak mi się tylko przypadkowo skojarzyło z tytułem artykułu: "Ludu mój, wyjdźcie z niej, byście nie mieli udziału w jej grzechach"...
7 miesięcy temu / Obcy Astronom
 
To znamienne, ze zaproszono Marxa z Niemiec gdzie KK jest w rozsypce a nie zaproszono żadnego kard z Polski gdzie KK mino wszystko jest liczny i dość silny. Na tle Europy przynajmniej
7 miesięcy temu / Mariusz
 
"Bedzie dyskusja o formacjo takich mezczyzn", mowa o viri probati. Czyli nie uformowani, lub zle uformkwani ksieza, beda formowac viri probati. Czyli powtorka ze swieckich szafarzy, ktorzy oprocz pychy, innych cech nie wykazuja.
7 miesięcy temu / Trad
 
Jak można powiedzieć o dyskusji skoro są zaproszeni tylko lewacy.
7 miesięcy temu / Kasia
 
Podobno kiedyś był wiernym synem Kościoła, jak król Henryk VIII... Jednak egoizm zwyciężył... Jednak koniec może być marny... Minioną historia jest tego dowodem...
7 miesięcy temu / Krakusik
 
Pycha zaczyna go już zaślepiać. Ale Bóg upomni się o swe prawa i przyjdzie nań czas surowej kary.
7 miesięcy temu / Karol
 
Wznieśli mury i się za nimi zamknęli. Zrobili dokładnie to, co tak strasznie krytykuje Franciszek.
7 miesięcy temu / sp
 
szatan zdeje sie triumfuje ale nie zwyciezy,choc wielu zwiedzie,tez duchownych.to widac
7 miesięcy temu / adam
 
"wychodząc od prawa ludzi wierzących do udziału w Eucharystii" - herezja, a którą spotkałem się już wśród liberalnych pseudo sióstr w cywilu. NIE MA PRAWA DO EUCHARYSTII! To jest dar Boży. Łaska - dar na który nie zasługujesz. Ten Kardynał pozwala sobie jak pan i władca a nie służący i pasterz!
7 miesięcy temu / Grzegorz
 
Bezczelnie prowokuja by im naublizac,z pozycji pempka swiata,jedno jest pewne ze nasza Najukochansza Panienka Niepokalana Maryja pokaze kazdemu gdzie jest jego prawdziwe miejsace.
7 miesięcy temu / Nick
 
Niech wielebni niemieccy jadą w amazońską dżunglę i tam deliberują n.t wyświęcania żonatych i kapłaństwa kobiet. W wolnych chwilach nie zapolują na tapiry albo inne żarełko bo jeść trzeba i niech to będzie--- za swoje!
7 miesięcy temu / Ana
 
Niemcy roztrwonili własną wiarę, sprzedali Kościół w swojej ojczyźnie za podatek kościelny, porzucili własne owce, a teraz wzięli się za naprawianie Kościoła na całym świecie. Swoją drogą to ciekawe, że na przykład taki drobny żuczek jak ja zapoznałem się szczegółowo z liczną krytyką Instrumentum Laboris synodu, a taki kardynał Marx już nie uznał tego za stosowne / możliwe, coś tam tylko słyszał o tym, szczegółów nie zna. A to ci arcypasterz.
7 miesięcy temu / pga
 
Krytycy tej herezji wypowiadają się poza synodem, bo nie zostali na niego zaproszeni, ... A przecież wielogłos w Kościele miał być taki fajny...
7 miesięcy temu / Wernyhora
 
Między innymi panie kardynale Marx krytycy są na zewnątrz a wy prowadzicie obrady wewnątrz, bo tak żeście ten synod ustawili, a jego eminencja jest tego najlepszym przykładem, jakiejkolwiek bym mapy nie wziął to i tak wychodzi mi, że Monachium leży w Europie, więc co waść tam robisz razem jeszcze z wybitnie amazońskim biskupem z Wiednia Schonborn, który też jak wiadomo leży w samym sercu Amazonii. Tak ustawiliście ten synod, że wykluczyliście wszystkich mających odmienne od waszego zdanie.
7 miesięcy temu / Neptun
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.