DZIŚ JEST:   27   WRZEŚNIA   2020 r.

XXVI Niedziela zwykła
Św. Wincentego a Paulo
Św. Elzeara de Sobran
 
 
 
 

Kardynał Marx: Kościół musi być otwarty na „Zielonych”, homoseksualistów, rozwodników

Kardynał Marx: Kościół musi być otwarty na „Zielonych”, homoseksualistów, rozwodników
MAXPPP \ FORUM

Kard. Reinhard Marx ocenił, że Kościół katolicki musi (sic) być dziś otwarty dla wszystkich ludzi, bo ważne jest to, co nas łączy, a nie co dzieli. Jak zauważył Mathias von Gersdorff ze Stowarzyszenia Tradycja, Rodzina i Własność takie wypowiedzi „oznaczają zgodę na otwarcie drzwi antykościelnym prądom”.


Przewodniczący niemieckiego episkopatu kard. Reinhard Marx wygłosił w niedzielę w Monachium przemówienie z okazji uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Wezwał do „duchowej kultury akceptacji” w Kościele oraz do otwartości na różne typy ludzi. – W pluralistycznym, otwartym społeczeństwie Kościół może i powinien pokazywać, że różnorodność wzbogaca, a jedność nie jest zagrożona, gdy wszyscy, opierając się na Duchu Świętym, zainteresowani są pożytkiem innych – mówił kardynał.

 

Jego zdaniem, wydarzenie Zesłania Ducha Świętego pokazuje, jak powinien i jak musi wyglądać dzisiaj Kościół: ma być to jeden lud powołany z wielu ludów. Dlatego Kościół musi „stawać się cały czas nowy, nie być nigdy zamknięty ani gotowy”.

 

Duch Święty czyni nas „uważnymi na to, co ludzie z ich rozmaitymi darami i biografiami mogą wnieść w Ciało Chrystusa, w Lud Boży”. Należy przygotować w katolickich parafiach, związkach i ruchach kulturę akceptacji, dzięki której każdy będzie mówił własnym językiem, ale będzie rozumiany. Hierarcha wymienił następnie ludzi, jakich powinien w jego ocenie Kościół akceptować.

 

- Niemców z północy i Bawarczyków, klasę średnią i odbiorców zasiłku, bezrobotnych i dyrektorów banków, „Zielonych” i „czarnych” [polityków CDU/CSU – red.], homoseksualistów i heteroseksualistów, rozwodników, uchodźców… – perorował.

 

Jak wyjaśnił kardynał, każdy człowiek, który pozwala prowadzić się Duchowi Bożemu, „głosi innym radosną nowinę. Tam jesteśmy wszyscy równi. Nie liczą się różnice, ale to, co nas łączy”.

 

Przemówienie kard. Marxa skomentował na swoim blogu znany niemiecki publicysta, Mathias von Gersdorff. "Kardynał Marx domaga się w zasadzie Kościoła, który nie broni się przeciwko najostrzejszym dzisiaj na niego atakom. Jego wypowiedzi oznaczają zgodę na otwarcie drzwi antykościelnym prądom" - napisał na swoim blogu.

 

Von Gersdorff wskazuje, że kard. Marx mówiąc o "homoseksualistach" i "heteroseksualistach" akceptuje nowomodny podział ludzi podług ich orientacji seksualnej.

 

Używa też sformułowania "rozwodnicy", choć w ścisłym sensie w Kościele rozwodów nie ma. Hierarcha wzywa też do akceptacji „Zielonych", a ruch ten, jak przypomina von Gersdorff, jest w Niemczech najzagorzalszym zwolennikiem wprowadzenia do szkół i społeczeństwa ideologii gender, która w ocenie papieży i wielu biskupów jest atakiem na sam rdzeń chrześcijańskiego obrazu człowieka.

 

 

Źródło: dbk.de/mathias-von-gersdorff.blogspot.de

Pach


 


DATA: 2015-05-29 07:52
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"To co nas dzieli" - gdy w wypowiedziach hierarchów kościelnych słyszę to zdanie, to odczuwam śmiech przez łzy. To oni się odłączyli od tej zdrowej tkanki, jaką jest Kościół Katolicki. I co tutaj niemiecki pajac chce łączyć, i to na siłę? Widać powoli u jegomościa początki przynajmniej Alzheimera, skoro nie pamięta o tym, że przecież Jezus uszanował wolę złego łotra z Golgoty, i na siłę nie targał go do Nieba. Ich odłączenie się od Kościoła jest skutkiem wolnego wyboru, i żadne łączenie na siłę, niczego tutaj nie zmieni. Ale widać, co się dzieje? Powoli ludzie dostrzegają, że księża zaczynają od nich żądać zbyt wysokiej ceny, za doprowadzenie do Nieba. A skoro pośrednik zawyża cenę, to np. w biznesie takiego kogoś się zwalnia, prawda?
ponad 5 lat temu / Rafał
 
Brak akceptacji czynów homo jest wg mnie często mylony z brakiem akceptacji tych osób. Ważne jest, aby nie dyskryminować ich jako ludzi, ale absolutnie wykluczone, żeby Kościół zagłaskiwał ich czyny i wręcz zrównywał z normalnością. To nie przejdzie... KKK świetnie odnosi się do tematu. Polecam przy okazji książkę Bóg kocha homoseksualistów, szczególnie jak ktoś za bardzo nie rozumie, o co w tym temacie chodzi.
ponad 5 lat temu / lukasz
 
Do ,,Adam2,, Ekumenizm prowadzi do ateizmu, a tzn. nowa ewangelizacja to często kult człowieka w miejsce kultu Pana Boga.
ponad 5 lat temu / [email protected]
 
w poniedzialek bylem na mszy w Niemczech,jak sie okazalo, byla to msza ekumeniczna,a wiec nic wspolnego z wyslawianiem Boga,modlitwy, ciszy i skupienia. Katolicki ksiadz podskakiwal tak samo jak pastor, ministrantow nie bylo, na ich miejsce wskoczyly trzy protestantki, cala ,,msza" to cwiczenia na kilka glosow i gospel chorki. Jesli to ma byc ekumenia, to protestanci przychodzacy do naszej swiatyni powinni wejsc w nasz przebieg mszy, by starac sie zrozumiec i wyczuc bliskosc Boga, a nie robic wszystko by sie oddalic.
ponad 5 lat temu / adam2
 
leaf427, niemieckich wierzacych jest juz tylko garstka, bo nawet jesli sie poddamy naciskom pseudo teologow jak Kardynal Marx, to zniszczymy kosciol zupelnie. Tak po prostu jak zrobili to protestanci, bo to od nich pochodza cale te wszyskie dewiacje i zboczenia! Ta cala "odnowa" z pieklarodem, to wynalazek nowoczesnych protestantow, a teraz garna sie by odnawiac nasz swiety kosiciol katolicki!!!
ponad 5 lat temu / okirex
 
Diabeł się cieszy , że hierarchowie niemieccy prowadzą tyle dusz na zatracenie.Pan Jezus wspominał , że gdy przyjdzie ponownie czy zastanie jeszcze wiarę.
ponad 5 lat temu / cynik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.