DZIŚ JEST:   30   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Apostoła
Bł. Jana z Vercelli
 
 
 
 

Kardynał Gerhard Müller: Niektóre siły chcą wykorzystać pandemię by tłumić Kościół

Kardynał Gerhard Müller: Niektóre siły chcą wykorzystać pandemię by tłumić Kościół
Fot. MA/PCh24.pl

W rozmowie z katolicką stacją telewizyjną EWTN kardynał Gerhard Ludwig Müller ostrzegł przed „globalnymi graczami, którzy występują przeciwko Kościołowi katolickiemu, ponieważ opowiada się on za życiem, za rodziną i za wolnością”.

 

 

Podczas opublikowanego w czwartek wywiadu przeprowadzonego przez Raymonda Arroyo niemiecki hierarcha zauważył, iż niektóre siły chcą instrumentalnie wykorzystać sytuację pandemii koronawirusa dla „tłumienia Kościoła katolickiego”.

 

Bezpieczeństwo życia to niejedyna wartość. Mamy także wartości duchowe. Nie możemy całkowicie odizolować całej populacji. W naszym życiu doświadczamy innych chorób i innych niebezpieczeństw. Nie możemy całkowicie zamykać się w naszych domach – zauważył były prefekt Kongregacji Nauki Wiary.

 

Nie możemy zawężać ludzkiej egzystencji, także w wymiarze  materialistycznym, tak jakbyśmy byli zdolni do zbudowania raju na Ziemi – zauważył kardynał Müller. Dodał, że państwo nie może zabraniać sprawowania kultu religijnego gdyż należy ono do sfery elementarnych ludzkich praw.

 

Dlaczego niebezpieczeństwo w kościele jest większe niż w supermarkecie? – spytał, nawiązując do stosowanych przez władze dysproporcji w nakładaniu ograniczeń wobec różnych sfer życia publicznego. Podkreślił także, iż nie można zabraniać kapłanom odwiedzania chorych i umierających, którzy mają prawo do opieki duszpasterskiej.

 

Jak przypomina Life Site News, niemiecki purpurat należy do grona sygnatariuszy „Apelu do Kościoła i świata”, zainicjowanego przez arcybiskupa Carla Marię Viganò i ogłoszonego z początkiem maja. Wystąpienie było szeroko komentowane, spotkało się między innymi z surowymi ocenami ze strony co najmniej kilku biskupów znad Renu.

 

W rozmowie z EWTN kardynał zastrzegł, że chociaż duchowni będący sygnatariuszami apelu nie mają podstaw by wypowiadać się na tematy ściśle medyczne a związane z COVID-19, oto jednak „muszą mówić przeciwko instrumentalizowaniu tego wirusa, tego wielkiego światowego kryzysu przez niektóre państwa dyktatorskie czy też przez inne grupy ideologiczne, które chcą skorzystać z okazji, aby stłumić Kościół i załamać jego życie sakramentalne”.

 

Jak podkreślił dawny prefekt Kongregacji Nauki Wiary, zadaniem pasterzy jest ukazywanie ludziom perspektywy nadziei i przypominanie, iż nawet w obliczu chorób, cierpienia i śmierci mamy przed sobą szerszą perspektywę niż tylko doczesność.

 

 

Źródło: EWTN / Life Site News

RoM

 

 

 

 


DATA: 2020-05-23 15:42
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tym się zgadzam
6 miesięcy temu / Ola
 
Kryzys w kościele to sprawa rewolucjonistów,którzy chcą by kościół podążał z duchem czasu a nie z duchem świętym i nauczaniem Jezusa Chrystusa.
6 miesięcy temu / Ben hur
 
przed samą epidemia Kościół już był w poważnym kryzysie i to raczej on wykorzystuje obecną sytuację żeby o przyczynach tego kryzysu zapomniano
6 miesięcy temu / ale
 
Ten kryzys podobnie jak poprzednie mają charakter ewidentnie lewicowy tzn pozostawiają skutki przedewszystkim w głowach i wielu się już wcześniej nauczyło jak sobie z nimi radzić. Nie udało się teraz to nic przejdziemy do porządku jakby nic się nie stało i spróbujemy znowu. Według takiej mentalnośći.
6 miesięcy temu / w
 
Nic nowego pod słońcem. Czasy Juliana Apoststy ciągle wracają. Prześladowania inspirowane przez szatana i głupotę ludzką były i będą. Trzeba się jedynie modlić za tych nieszczęśliwców pozornie pewnych siebie, gdyż ceną tej głupoty może być wieczne potępienie.
6 miesięcy temu / Krakusik
 
Pandemia której nie ma i oczyszczenie którego nie ma. A jak nie ma tzn. że kryzysy muszą się powtarzać na korzyści Rewolucji. Dalej twierdzę że nowa normalność nie jest i nie będzie normalnoscia.
6 miesięcy temu / w
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.