DZIŚ JEST:   06   CZERWCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Norberta, biskupa
Bł. Marii Karłowskiej, zakonnicy
 
 
 
 

Kardynał Farrell: na spotkaniu rodzin w Dublinie chcemy unikać kontrowersji

Kardynał Farrell: na spotkaniu rodzin w Dublinie chcemy unikać kontrowersji
Screen: The Dallas Morning News / You Tube

Trwają przygotowania do Światowego Spotkania Rodzin. Odbędzie się ono od 22 do 26 sierpnia w Dublinie. Swój udział zapowiedział też papież Franciszek. Za tydzień opublikowana zostanie seria katechez przygotowujących do tego wydarzenia. Będą dostępne w pięciu językach na internetowej stronie watykańskiej Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia (www.laityfamilylife.va).

 

Głównym tematem katechez i spotkania w Dublinie będzie adhortacja „Amoris laetitia”. Jak powiedział podczas spotkania z dziennikarzami prefekt dykasterii, organizatorzy chcą się skupić na tych rozdziałach papieskiego dokumentu, które nie budzą dziś w Kościele większych kontrowersji.

Jest tak wiele małżeństw, które chcą się dowiedzieć, jak zachować swe życie małżeńskie i rodzinne, jak kształtować w miłości i miłosierdziu własną rodzinę. Dlaczego zawsze musimy mówić tylko o tych przypadkach rozbitych małżeństw i rodzin? Trzeba też wziąć pod uwagę te rodziny, które się nie rozpadły. Tymczasem 90 procent informacji na temat „Amoris laetitia” dotyczy jedynie rozdziału VIII. Dlatego my na Światowym Spotkaniu Rodzin będziemy mówić o pozostałych rozdziałach – powiedział kardynał Kevin Farrell.

Zapytany przez dziennikarzy, czy do Dublina zaproszone zostaną również pary jednopłciowe, hierarcha stwierdził, że Światowe Spotkanie Rodzin ma służyć promocji katolickiej wizji małżeństwa i rodziny. – Wiemy, że niektórzy mają inną wizję małżeństwa, ale my mamy katolicką i nikogo nie będziemy przepraszać za to, czego naucza Kościół – odparł irlandzki kardynał.

 

 

Źródło: KAI/RV

RoM

 

 

 

 

 


DATA: 2018-01-29 20:42
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Przewielebny kard. Kevinie Farrell co sie stalo?! Ten VIII rozdzial papieskiej adhortacji " Amoris laetitia ", byl tak popularny przez ostatnie dwa lata i nagle Eminencja nie chce sie nim zajmowac?! Osadzac mi nie wolno ale pytac i owszem, a zatem czy nie jest to czasem spowodowane checia ucieczki od b. powaznego problemu, ktory narasta w Kosciele katolickim w calej Europie?!
ponad 2 lata temu / Slawomir Tomasz Roch
 
Niedługo referendum w Irlandii w sprawie aborcji.
ponad 2 lata temu / Piotr
 
"Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi" (Mt 5, 37). "Żadna fałszywa nauka z prawdy nie pochodzi" (1 J 2, 21). "Kto głosi herezje, jest heretykiem. Herezję należy nazwać po imieniu i odrzucić! Sytuacja coraz bardziej pobrzmiewa tragigroteską na skalę globalną. Czy tylko garstka wiernych i duchownych, których odsądza się od czci i wiary, jest uczciwa w dopuszczeniu prawdy do głosu?" "Niejedna dusza już nie da się nabrać na argument interpretacji ? że bałagan, który panuje od ponad pięćdziesięciu to wina niewłaściwych interpretacji.Należy to wyartykułować klarownie: od ponad pięćdziesięciu lat w strukturach "kościoła posoborowego" serwuje się elementy obce katolickiej doktrynie, kultowi, moralności i dyscyplinie." Sacerdos Hyacinthus ks. J. Bałemba
ponad 2 lata temu / Leaf427
 
"Duch zaś otwarcie mówi, że w czasach ostatnich niektórzy odpadną od wiary, skłaniając się ku duchom zwodniczym i ku naukom demonów" (1 Tm 4, 1). "Każde dobro, jakie otrzymujemy, i wszelki dar doskonały zstępują z góry, od Ojca świateł, u którego nie ma przemiany ani cienia zmienności" (Jk 1, 17). "Paroksyzmy ku zmianie? Paniczna awersja przed niezmiennością prawdy jest przejawem niewiary w Boga. Jednym z przymiotów Boga jest niezmienność. Raz objawiona przez Boga prawda, zawsze jest i pozostaje prawdą. Pójdźmy po rozum do głowy, pokornie przyznając, że niezmienność Bożej prawdy jest naszym ocaleniem. Poza prawdą jest bowiem pustka, nicość, bezsens, rozpacz i potępienie." ks. J. Bałemba verbumcatholicum
ponad 2 lata temu / Leaf427
 
Eminencjo, "kontrowersje" są nieuniknione, a nawet bardzo potrzebne, jeśli Kościół katolicki ma przetrwać! Takie "dokumenty" papieskie, jak AL - ośmieszają nas i deprecjonują w oczach innych chrześcijan, przede wszystkim prawosławnych, a wewnątrz Kościoła generują postawy sedewakantystyczne!
ponad 2 lata temu / Stefan
 
A to już innych papieskich,nie koniecznie franciszkowych,dokumentów na temat rodziny katolickiej nie ma?Musowo trzeba debatować w oparciu o AL?Tak naprawdę to wystarczyła by Ewangelia i dokładne przytoczenie słów Jezusa Chrystusa o małżeństwie i nie ma o czym więcej dyskutować.Natomiast należy przedyskutować bardzo dokładnie zadania duchownych,którzy mają być kierownikami duchowymi małżonków,ich potomstwa,całej społeczności katolickiej.
ponad 2 lata temu / #3#
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.