DZIŚ JEST:   20   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Jana Kantego
Bł. Jakuba Kerna
 
 
 
 

Kardynał Dziwisz krytycznie o tęczowej kampanii LGBT i katolików otwartych

Kardynał Dziwisz krytycznie o tęczowej kampanii LGBT i katolików otwartych
Jakub Porzycki/FORUM

Kościół w sprawie homoseksualizmu jest cierpliwy i miłosierny dla grzeszników oraz jednoznaczny i nieprzejednany wobec grzechu. Wychowując swoich wiernych do szacunku dla każdego człowieka, jasno naucza, że nie może to nigdy prowadzić do aprobowania aktów homoseksualnych lub legalizowania związków jednopłciowych. To prawda moralna, zawarta w Katechizmie i w nauczaniu papieży." – napisał kard. Stanisław Dziwisz w stanowisku w sprawie kampanii „Przekażcie sobie znak pokoju”. Metropolita krakowski z ubolewaniem stwierdza, że w fałszowanie niezmiennej nauki Kościoła włączyły się również niektóre środowiska katolickie, których wypowiedzi i publikacje odeszły od Magisterium.


W związku rozpoczętą kampanią społeczną „Przekażcie sobie znak pokoju”, czuję się w obowiązku przypomnieć naukę Kościoła Katolickiego na temat homoseksualizmu, ponieważ jest ona ukazywana w sposób rozmyty lub wręcz zmanipulowany.” – pisze kard. Dziwisz.


Metropolita krakowski w swym stanowisku przypomina niezmienną, wielowiekową naukę Kościoła, który jednoznacznie potępia grzech nienaturalnego aktu homoseksualnego. Były sekretarz papieża Jana Pawła II podkreślił również, że Kościół nigdy nie wyrazi aprobaty lub zgodny na zalegalizowanie w świetle prawa tzw. związków homoseksualnych. „Kościół w sprawie homoseksualizmu jest cierpliwy i miłosierny dla grzeszników oraz jednoznaczny i nieprzejednany wobec grzechu. Wychowując swoich wiernych do szacunku dla każdego człowieka, jasno naucza, że nie może to nigdy prowadzić do aprobowania aktów homoseksualnych lub legalizowania związków jednopłciowych. Ta prawda moralna, zawarta w Katechizmie (por KKK 2357-2359) i w nauczaniu papieży, obowiązuje w sumieniu każdego katolika.” – czytamy w tekście oświadczenia.


Niestety jasno widać, że kampania, która odwołuje się do nauki chrześcijańskiej, ma na celu nie tylko promowanie szacunku dla osób homoseksualnych, ale również uznanie aktów homoseksualnych oraz związków jednopłciowych za moralnie dobre.” – pisze metropolita krakowski.


Kardynał Stanisław Dziwisz z zaniepokojeniem spojrzał również na kwestię udziału w kampanii środowisk formalnie odwołujących się do chrześcijańskiej tradycji, określających siebie jako środowiska katolickie.  „Z ubolewaniem stwierdzam, że w fałszowanie niezmiennej nauki Kościoła włączyły się również niektóre środowiska katolickie, których wypowiedzi i publikacje odeszły od Magisterium. Powołując się wybiórczo na wypowiedzi papieża Franciszka, przemilcza się te, w których Ojciec Święty tłumaczy, że w sprawie homoseksualizmu „powtarza tylko naukę zawartą w Katechizmie” (wywiad z o. Antonio Spadaro). – zakończył oświadczenie kard. Stanisław Dziwisz, metropolita archidiecezji krakowskiej.


 

Źródło: KAI

POz

DATA: 2016-09-10 12:13
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@potato - Z Twoich wypowiedzi można wyprowadzić jednoznaczne wnioski. Priorytety też widać, jak na dłoni. Twój katolicyzm to farsa i zasłona dymna. Nie wysilaj się.
ponad 4 lata temu / Maria
 
@ Maria... No i mamy ,,kreta". @potato, Ty się odczep od biskupów i napisz co tu robisz, wszak to portal katolicki (?) nie ewangelicki... Mario,Mario,czy Ty masz jedyna nieomylnosc i bielmo na oczach?JESTEM wyznania RZYMSKO-KATOLICKIEGO,co nie zwalnia mnie z MYSLENIA i stawiania odporu niszczenia Kosciola Jezusa(nawet jesli to sa biskupi).NIE podzielam Twojego"lykania klusek" bez rozdrobnienia,bo problematyczne jest ich polykanie w calosci.Wiesz modne jest teraz "rozeznawanie".
ponad 4 lata temu / potato
 
Zaczynam lubić kard. Dziwisza.
ponad 4 lata temu / Janusz I
 
Czekam i czekam kiedy tak otwarcie jakiś ksiądz, biskup wypowie się na temat rozmywania katolickiej nauki Kościoła w sprawie nierozerwalnosci małżeństwa. Kiedy w końcu ktoś autorytatywnie stwierdzi, że herezja tkwi w zdaniu iż "konkubinaty mają łaskę małżeństwa", oraz że do herezji prowadzi adhortacja Amoris Laetitia. Kiedy? Czyżby nigdy? Bo wygląda, że biskupi polscy oddali walkowerem walkę o trwałość małżeństw, a skupili się już jedynie na obronie przed związkami homo.
ponad 4 lata temu / tradycyjny katolik
 
Czy kolejny skandal Tygodnika Powszechnego zakończy się "świętym"oburzeniem Biskupa Krakowa i sprawa katolickiego "Obłudnika Powszechnego" i tym razem , "rozejdzie się po kościach"?
ponad 4 lata temu / stan
 
Co to znaczy" zaniepokojenie"? Kolejny eufemizm, że wprawdzie widzę problem , ale nie wiem czy mi się opłaca ruszać pewne środowiska.
ponad 4 lata temu / niepokój
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.