DZIŚ JEST:   24   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Antoniego Marii Clareta
Bł. Jana Balickiego
 
 
 
 

Kardynał Duka: dzieci są przyszłością świata, a „tęczowa zaraza” zagraża ich życiu

Kardynał Duka: dzieci są przyszłością świata, a „tęczowa zaraza” zagraża ich życiu
By Draceane (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Człowiek nie może odciąć się od swojego biologicznego wymiaru. Z perspektywy pediatrii, psychologii dziecięcej wiemy, że dziecko w swoim rozwoju potrzebuje uwzględnienia aspektu płciowego. (…) Ideologia LGBT ten zaś aspekt całkowicie kwestionuje – mówi w rozmowie z tygodnikiem „Do Rzeczy” prymas Czech, kard. Dominik Jaroslav Duka.

 

Kard. Duka przyznał rację abp. Markowi Jędraszewskiemu, który nazwał ideologię LGBT „tęczową zarazą”. – (Ideologia LGBT – przyp.) podobnie jak zaraza powoduje zakażenie, rozszerza się. Jeżeli ta ideologia na siłę, w sposób totalitarny wchodzi do szkół, (…) to trzeba mieć świadomość, że choroba powoduje niemoc, czyni człowieka bezsilnym – podkreśla.

 

Hierarcha podkreśla, że dzieci są przyszłością świata, a „tęczowa zaraza” zagraża ich życiu. – Dziecko zostało pozbawione w wielu krajach prawa do życia, prawa do ojca i matki, a obecnie jest pozbawiana również prawa do płci. Nie można dzieciństwa czy okresu dojrzewania, któremu towarzyszą pewne biologiczne, hormonalne procesy, przerabiań na czas kwestionowania własnej płci – zaznacza.

 

Zapytany „na ile ideologia LGBT zastąpiła ideologię komunistyczną”, prymas Czech odpowiedział: „Antonio Gramsci stwierdził: robotnikom dobrze się powodzi, nie staną na barykadach; walka klasowa nie jest już dla nas narzędziem dojścia do władzy. Dlatego przyjął rozwiązanie: kobieta kontra mężczyzna”. – Mężczyzna jest brutalny, jest ciemiężycielem, a kobieta ofiarą. Myślę, że to mu się udało. O ile wcześniej chciano dojść do marksistowsko pojmowanego pokoju społecznego poprzez zniesienie klas, ujednolicenie, o tyle teraz dochodzi postulat zniesienia różnic płci – wskazuje hierarcha.

 

Śledząc dalszy rozwój marksizmu widzimy, że w Związku Sowieckim za Lenina zniesiono śluby, wprowadzono związki partnerskie, które się rejestruje i odmeldowuje. Po ulicach włóczyły się porzucone dzieci. Gdzie wylądowały? W obozach towarzysza Makarenki. (…) Nastąpił rozkład społeczeństwa i reakcja Stalina – akcent na rodzinę i macierzyństwo – podsumowuje kard. Duka.

 

Źródło: „Do Rzeczy”

TK

 

 

Zobacz także:

 

W obronie wyższych praw. Dlaczego musimy przeciwstawiać się legalizacji związków homoseksualnych?

 

W obronie wyższych praw

 

 


DATA: 2019-10-15 11:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
14
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Popieram mądrych ludzi. Popieram kardynała DUKA
15 dni temu / Agnes
 
Pamietajmy ze teraz we wszystkich aspektach zycia chodzi zawsze aby wytracic Boga z ludzkich serc.Wiara w Pana zanika ludzie nie maja Pana w sercach.im mniej wiary tym wiecej konfliktow i obrzydliwosci.przemocy wojen agresji.NWO promuje wszystko co nie podoba sie Bogu.wszystko co sprzeczne z Prawem Bozym.szatan doskonale wie jak umiejetnie zwiesc cywilizacje i wprowadzic je w ciemnosc.proponuje ludziom wszystko co proste lekkie przyjemne dla ciala fizycznego.spojrzcie kim sie stajemy.swiat jest zmanipulowany przez szatana kazdego dnia zwodzi ludzi i odciaga od Boga.ludzie sa malej wiary dlatego szatan tryumfuje.zyjemy w czasach Laodycei.miej nas Panie w opiece.
16 dni temu / Wioletta
 
"czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci" - wszystkie pierwsze uczucia, myśli, doświadczenia dzieci są NAJWAŻNIEJSZE I NAJTRWALSZE, bo dzieci wszystko chłoną całym sercem i umysłem - dlatego taki straszny gwałt na duszy i psychice dzieci chce się dziś wycisnąć szaleństwem gender ! Wszyscy musimy bronić dzieci przed tym gwałtem! ALE właśnie dlatego nie mogę zrozumieć, JAK TO JEST MOŻLIWE, że w wielu przedszkolach sześcioletnie dzieci NIE MAJĄ LEKCJI RELIGII?! Kościół nie chce bronić tych maleńkich zdrową nauką?
16 dni temu / przedszkolanka
 
Brawo kardynale, to jest strzał w dziesiątkę, to jest zamach na życie dzieci od poczęcia po dojrzałość. Właśnie to powinno nas ruszyć do przeciwdziałania broń Boże fizycznego.
16 dni temu / Kowalski
 
Promowanie kard. Duki jako obrońcy ortodoksji jest trochę dziwne ze względu na jego pozytywną wypowiedź o masonach z orędzia noworocznego z 2017 roku. Mówiła jak to masoni powstali jako reakcja na wojnę 30 letnią i jak się kierują wiarą w rozum i tolerancję- wszystko w pozytywnym kontekście.
16 dni temu / Olo
 
A właściwie pytaniem jest, dlaczego mężczyzna czy kobieta to robi, tzn. kieruje swoje uczucia w kierunku tej samej płci? Czy ktoś próbował wytłumaczyć to "fenomenalne", nienaturalne i nagminne już wręcz zjawisko ?! Żony opuszczają mężów, dzieci, żeby moc w imię "miłości" żyć z inną kobietą i odwrotnie, mężczyzna porzuca rodzinę dla innego "chłopa". Wiek XXI przejdzie chyba do historii, jako wiek homoseksualizmu. Straszne.
16 dni temu / Moje zdanie.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.