DZIŚ JEST:   23   STYCZNIA   2021 r.

Św. Ildefonsa, biskupa
Bł. Wincentego Lewoniuka
 
 
 
 

Kardynał Burke został patronem Zakonu Maltańskiego

Kardynał Burke został patronem Zakonu Maltańskiego
fot. vicbuster / sxc.hu

Kardynał Raymond Leo Burke został nominowany przez papieża Franciszka na honorowe stanowisko kardynała-patrona Zakonu Maltańskiego. Oficjalny komunikat w tej sprawie wydało Biuro Prasowa Stolicy Apostolskiej. Stanowisko prefekta Najwyższego Trybunału Sygnatury Apostolskiej obejmie watykański dyplomata ­ biskup Dominique Mamberti.

 

Kardynał Raymond Burke został 8 listopada mianowany patronem Zakonu Maltańskiego – to honorowe stanowisko pełnione do tej pory przez kardynałów sprawujących faktyczna władzę kościelną bądź purpuratów w podeszłym wieku. 66-letni hierarcha został równocześnie zwolniony ze stanowiska prefekta Najwyższego Trybunału Sygnatury Apostolskiej. Przestanie kierować najwyższym sądem Kościoła Katolickiego.

 

W październiku kard. Burke potwierdził pojawiające się spekulacje, według których zostanie przeniesiony na inne stanowisko. Jak jednak podkreślał, nie otrzymał żadnych dokumentów w tej sprawie. W grudniu 2013 roku został usunięty z wpływowej Kongregacji ds. Biskupów. Jego miejsce zajął wówczas kardynał Donald Wuerl z Waszyngtonu.

 

W Sygnaturze Apostolskiej Amerykanina zastąpi biskup Dominique Mamberti – francuski prałat i watykański dyplomata. W latach 2006-20014 pełnił funkcje sekretarza ds. relacji z państwami w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej. Poprzednio był m.in. nuncjuszem apostolskim w Sudanie i Erytrei. Jest uważany za specjalistę w zakresie spraw bliskowschodnich, islamu i Ameryki Łacińskiej.

 

 

Źródło: vatican.va

mat


DATA: 2014-11-10 13:08
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Do Soplica: Kardynał Burke nie awansował tylko został zdegradowany za to, że był kardynałem broniącym Doktryny Wiary. To sytuacja niespotykana od wielu lat w Watykanie.
ponad 6 lat temu / Fabian
 
Awans równoznaczny z odstawką na boczny tor. Identycznie postąpił Pius XII z abm Montinim "awansując" na biskupa Mediolanu z którego nie ma "awansu". Ale powody obydwu są zupełnie inne. Drugi "układał" się po cichu z komunistami a pierwszy z tradycjonalistami. Oby kardynał "wytrzymał ciśnienie" i poddał się opatrzności Bożej. Jeżeli tak będzie wygra ... :)
ponad 6 lat temu / Soplica
 
Walec rewolucji masońskiej postępuje !
ponad 6 lat temu / spostrzegawcza
 
pch24 nie napisała żadnego wniosku ani komentarza do tej decyzji ! początkujący chrześcijanie lub katolicy nie wiedzą co ona oznacza ! Proszę zawsze pisać coś troszkę czy to dobrze czy zle...
ponad 6 lat temu / Stanisław
 
Co jeszcze wymyśli Franciszek? Ile jeszcze katolików zastąpi judeoprotestantami?
ponad 6 lat temu / Jacek
 
Spokojnie, te "porządki" długo nie potrwają.
ponad 6 lat temu / Kryzys
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.