DZIŚ JEST:   21   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Urszuli i Towarzyszek
Bł. Jakuba Strzemię
 
 
 
 

Kardynał Burke w Licheniu: intronizujcie wizerunek Serca Jezusa w swoich domach!

Kardynał Burke w Licheniu: intronizujcie wizerunek Serca Jezusa w swoich domach!
Kard. Raymond Leo Burke, Fot. Piotr Tumidajski / FORUM

Amerykański kardynał Raymond Leo Burke odprawił w piątek Mszę Świętą w tradycyjnym rycie rzymskim w bazylice Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu. Tego samego dnia odbyła się także promocja książki hierarchy - „Rytuał oddania się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa”.

Kardynał Burke gości w Polsce w związku z rekolekcjami dla kapłanów, które w mijającym tygodniu odprawił w Licheniu. Msza święta sprawowana w tradycyjnym rycie rzymskim była ukoronowaniem tych dni duchowej odnowy księży, którzy z całej Polski (oraz spoza jej granic) przybyli do maryjnego sanktuarium.

Wiele osób przybyło także na promocję wydanej przez Wydawnictwo Diecezjalne w Sandomierzu książki księdza kardynała, zatytułowanej: „Rytuał oddania się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa”. Kardynał Raymond Burke w niezwykle przystępny sposób zachęca w niej katolików do oddania się Najświętszemu Sercu, podając bardzo praktyczne instrukcje, w jaki sposób przygotować samego siebie się do uroczystej intronizacji, ale także jak przygotować do tego aktu dom i rodzinę. Udziela bardzo użytecznych wskazówek, z listą odpowiednich na tą okazję modlitw włącznie.

Podczas spotkania, na którym prezentowano książkę, kardynał Burke ubolewał, że kult Najświętszego Serca Pana Jezusa nie jest dziś już tak szeroko rozpowszechniony, jak kilkadziesiąt lat temu. Podkreślił, że w naszych czasach wiele aktów zewnętrznej pobożności jest krytykowanych, jakby były czynione „na pokaz”, lub w sprzeczności z koniecznością wewnętrznego nawrócenia. Hierarcha wskazał jednak, powołując się między innymi na świętego Jana Pawła II, że nie ma żadnej sprzeczności między wewnętrznymi a zewnętrznymi wyrazami wiary, a wręcz przeciwnie – te zewnętrzne budują bardzo głęboką pobożność w rodzinach.

Według księdza kardynała jednym z głównych zadań biskupów powinno być właśnie promowanie pobożności u wiernych, także jej zewnętrznych wyrazów. Zachęca więc katolików, do powrotu do tradycyjnych form wyrażania swej wiary, jak choćby zapalanie gromnic w czasie burzy, czy wykonywania znaku krzyża rozpoczynając różne czynności.

Kardynał przytoczył również przykłady niezwykłych zdarzeń, których uczestnikami były osoby, które dokonały aktu intronizacji wizerunku Najświętszego Serca – od natychmiastowego odnalezienia spokoju przez osoby w stanie agonii, przez nagłe pogłębienie pobożności i uświadomienie sobie potrzeby większej życzliwości wobec bliźnich, aż po uspokojenie się wiecznie sprawiających kłopoty dzieci.

Amerykański hierarcha podkreśla, że nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa jest najskuteczniejszym sposobem życia w świadomości stałej obecności Chrystusa, którego przyjmujemy w Komunii Świętej. Polega ono na żarliwej miłości do Jezusa w Eucharystii oraz smutku z powodu nieokazywania mu należnej czci. Zawiera bowiem akty wynagrodzenia za pogardę zniewagi wobec Chrystusa. Kardynał Burke zachęca więc wszystkich katolików, by oddawali się Najświętszemu Sercu, ale także by dokonywali aktów intronizacji w swoich domach, w parafiach, w szkołach i wszystkich instytucjach, w których jest to tylko możliwe.


kra

DATA: 2017-04-28 20:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jezus powiedzial siostrze Faustynie ze kto bede czcil ten obraz nie zginie. "Moje spojrzenie na tym obrazie jest jak spojrzenie z Krzyza." Koronka to chybanajmocniejsza modlitwa . o ile mozna porownywac sile modlitwy. Kazdy wybiera to co mu blizsze.
ponad 3 lata temu / Wqd
 
"...kardynał Burke ubolewał, że kult Najświętszego Serca Pana Jezusa nie jest dziś już tak szeroko rozpowszechniony, jak kilkadziesiąt lat temu". Śmiem twierdzić, że ów kult został przysłonięty/wyparty przez kult innego obrazka z, najczęściej cukierkowatym, Panem Jezusem z promieniami wychodzącymi z serca. Nie to, żebym miał coś przeciwko Miłosierdziu Bożemu i przesłaniu św. Faustyny, ale niestety tak jest, szczególnie że owo Boże miłosierdzie jest rozumiane często na opak. Owszem, Bóg kocha mnie takim, jakim jestem, ale to nie znaczy, że mnie takim akceptuje (w sensie, że mogę nic nie robić, bo i tak mnie kocha). A wielu piewcom Bożego Miłosierdzia z obrazka tak się ostatnio coraz częściej wydaje. Z Panem Bogiem.
ponad 3 lata temu / Stefan
 
ZAchęcam. Popieram słowa Kardynała Burka. To naprawdę Święty Kapłan.
ponad 3 lata temu / Filon
 
Słusznie! Należy przypominać wciąż o bogactwie Kościoła, żebyśmy nie skończyli jak protestanci, co tylko do Trójcy Świętej się modlą, a ignorują Matkę Boską, Najświętszy Sakrament, Serce Pana Jezusa, Krew Chrystusa Pana i Wszystkich Świętych, bo przez Biblię im to nie pasuje i 2. przykazanie ze Starego Testamentu. My mamy Kościół za to Święty i w nim musimy pokładać zaufanie, ale żeby ono było podtrzymywane, Tradycja musi pozostać Tradycją.
ponad 3 lata temu / Wolnościowiec
 
Dziękujmy Bogu, że głos kardynała Burke jest ciągle słyszalny w KK.
ponad 3 lata temu / Quito Akita
 
Intronizawać można osobę ,a nie serce . Intronizowac można Osobę Pana Jezusa na Króla Polski ,a Najświętszemu Sercu Pana Jezusa można oddac siebie i swoją rodzinę .
ponad 3 lata temu / maria
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.