DZIŚ JEST:   18   LIPCA   2019 r.

Św. Szymona z Lipnicy
Św. Brunona, biskupa
 
 
 
 

Kardynał Burke: Kościół nie może nauczać herezji!

Kardynał Burke: Kościół nie może nauczać herezji!
fot.REUTERS/Tony Gentile

Kardynał Raymond Leo Burke w zdecydowanych słowach wypowiedział się o dążeniach części biskupów, chcących zmiany nauczania Kościoła w kwestii homoseksualizmu. Zgodził się z kardynałem Brandmullerem, który kilka miesięcy wcześniej nazwał osądy części biskupów niemieckich herezją.


W filmie opublikowanym na portalu PCh24.pl, zatytułowanym „Kryzys. Dokąd doprowadzi nas synod?”, kardynał Raymond Leo Burke, patron Suwerennego Zakonu Maltańskiego, przyznaje, że nauczanie, iż stosunki homoseksualne nie są zaburzone lub mają pozytywne elementy, jest herezją. Te mocne słowa padają w kontekście kolejnej sesji synodu biskupów, która zaplanowana jest na październik tego roku.

 

Kardynał Burke w filmie nakręconym przez polskich dziennikarzy katolickich mówi także o niebezpiecznej sytuacji, w której niemiecki Kościół postawili tamtejsi hierarchowie. Zapytany o słowa kardynała Marksa (przewodniczącego Konferencji Episkopatu Niemiec), który powiedział kilka miesięcy temu: „Nie jesteśmy filią Rzymu”, kardynał Burke stwierdził: Nie znam konkretnych słów użytych przez niemieckich biskupów, kiedy mówili, że nie są częścią Rzymu. Wszyscy jesteśmy jednością Kościoła, Wszyscy jesteśmy umieszczeni w Chrystusie. A jest tylko jeden Chrystus, jeden Rzym i jest tylko jeden Kościół. Nie wiem, co ci niemieccy biskupi swoim oświadczeniem próbują powiedzieć. Jeśli mówią, że są niezależni od Kościoła powszechnego, to oznacza, że nie są już katolikami.


To krytyczny moment w historii Kościoła, w którym musimy dać z siebie wszystko, by nie tylko rozprzestrzeniać prawdy wiary, ale i chronić ją – stwierdził duchowny.

 

W filmie w którym wystąpił kardynał Burke występują także inni hierarchowie katoliccy – polski arcybiskup Jan Paweł Lenga oraz niemiecki biskup Athanasius Schneider posługujący w Kazachstanie. Duchowni ci także w ostrych słowach wypowiadają się na temat dzisiejszej sytuacji w Kościele, wprost nazywając ją jednym z największych kryzysów w historii.


Podczas ubiegłorocznej sesji synodu biskupi z Niemiec i innych państw Zachodu jawnie wystąpili przeciwko Chrystusowemu nauczaniu o nierozerwalności małżeństwa, domagając się dopuszczenia do Komunii Świętej rozwodników żyjących w nowych związkach. Zechcieli także „zmienić podejście duszpasterskie” do związków homoseksualnych! Podczas tegorocznej sesji synodu biskupi ci chcą kontynuować swoje niszczycielskie zapędy i przeciągnąć na swoją stronę Ojca Świętego Franciszka. To o tym traktuje produkcja portalu PCh4.pl Widzowie na ekranie zobaczą także polskiego historyka Grzegorza Kucharczyka, oraz redaktora naczelnego znanego magazynu „Polonia Christiana”.

 

Film „Kryzys. Dokąd doprowadzi nas synod” można obejrzeć za darmo na portalu PCh24.pl.

 

Kryzys. Dokąd doprowadzi nas synod, produkcja: portal Polonia Christiana PCh24.pl, reżyseria: Jacek Flig, Krystian Kratiuk, czas trwania: 41 minut, rok produkcji: 2015

DATA: 2015-09-19 15:32
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Murem Spróbuj bracie przeczytać swój wpis pierwotny jeszcze raz i jeszce raz... Wtedy może zauważyć, że jednak wywód twój zmierza do wniosków jakie wylozylem.wcześniej. Nie trzeba explicite wyłożyć przekonań, by zrekonstruować je z tego co implicite wpis twój zawiera. Nie.da.się w tych krótkich opiniach wszysykiego wyłożyć. Ale.jeśli masz podobne ostetcznie przekonania co ja to Chwala Bogu. Pozdrawiam
ponad 3 lata temu / Zib
 
@Zib Bracie, współcześnie katolik ma obowiązek nauczenia się poprawnego czytania (tj. ze zrozumieniem) oraz poprawnego rozumowania, zwłaszcza jeśli ośmiela się zabierać głos publicznie. W związku z tym proszę Cię, przeczytaj jeszcze raz mój komentarz, do którego się odnosisz, jeśli trzeba wiele razy. Przykro mi, że po raz kolejny i kolejny muszę zwracać uwagę ludziom, którzy nie dbają ani o zrozumienie tego co czytają, ani o logiczne odniesienia we własnych słowach. Zatrważający jest poziom umysłowy co niektórych komentatorów. Wytrenowani przez media w wybuchaniu emocjami, mylą emocjonalną ekspresję z racjonalnym, chłodnym rozumowaniem, które przystoi zwłaszcza mężczyznie. Jeśli uważasz, Zib, że krzywdząco oceniam Twoj wkład w dyskusję, wskaż, proszę, w którym miejscu polecam praktykę ślepego posłuszeństwa hierarchii lub popieram zmianę dekalogu. Powodzenia w niemożliwym, Bracie! ;)
ponad 3 lata temu / Murem
 
Murem: czy zdajesz.sobie w kogo mówisz w interesie? Posluszenstwo owszem ale wpierw Chrystusowi a potem hierachii jeśli się z.nauczaniem Chrystusa zgadza. Nie.może być tak, że przychodzi herezjarcha a ja w poczuciu slepej wiernosci hierarchii popelniam.razem z nim herezję - w duchu falszywego posluszenstwa. Chrystus nawet papiezom nie dal prawa dyskutowania nad zawartością dekalogu! On jest niezmienny. Obecny synod jest dalszą próbą dyskusji o sensie utrzymania VI przekazania. Gorzej, siły moderny chcą to przykazanie de facto zniesc
ponad 3 lata temu / Zib
 
A...na horyzoncie pojawia się Islam . Ciekawe oni takich wątpliwości w stosunku do podstaw swojej wiary nie mieli . Moi Drodzy ...dlatego są silniejsi , zgubią kiedyś k.k ... intelektualiści.
ponad 3 lata temu / kontestator
 
@Yaro 2 P 1,20-21 "To przede wszystkim miejcie na uwadze, że żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjaśnienia. Nie z woli bowiem ludzkiej zostało kiedyś przyniesione proroctwo, ale kierowani Duchem Świętym mówili Boga święci ludzie." Słowo Boże nie jest Twoją własnością, Yaro. Nie Ty zatwierdziłeś kanoniczność Pisma, ani nie masz prawa Słowa Bożego sobie prywatnie interpretować, bez władzy Kościoła. Apostołów pouczał Duch Święty, nie mieli oni Biblii do czytania. To ich nauka była przekazywana w Kościele, została spisana i Ty z tego korzystasz. Następcy apostołów mają obowiązek podtrzymania tej samej odwiecznej (od początku) interpretacji Słowa Bożego, a Ty, jeśli jesteś ochrzczony, masz obowiązek ich w tym wspierać i nauki Kościoła słuchać. Prywata i izolacja od hierarchii jest buntem przeciwko Chrystusowi, który sam sobie wybrał Apostołów i na grzeszniku Piotrze założył Kościół, czy to się komu podoba, czy nie.
ponad 3 lata temu / Murem
 
@Leo Zdaje się, że słowa te brzmiały: "Nie jesteśmy filią Rzymu". Kościół jest jeden, święty, katolicki, apostolski. Lecz na przestrzeni 2000 lat okazywało się, że nie wszyscy chcieli należeć do takiego "nudnego" Kościoła, nie chcieli być "filią Rzymu". O ile w przeszłości tacy bezczelnie zrywali jedność i odchodzili, obdarzając przy tym Rzym niepochlebnymi epitetami, o tyle "nowocześni" schizmatycy czy heterycy, nawet jeśli tylko materialni (bez formalnej schizmy), nie chcą odchodzić od Rzymu, lecz wręcz przeciwnie - zjechać walnie do Rzymu i "zreformować Kościół". Na szczęście Kościół jest niereformowalny, więc co najwyżej mogą sobie owi ludzie reformować swój własny fałszywy "kościół katolicki". Od ostatniego Soboru widać wyraźnie niestety zręby dziwnego schizmatyckiego (nawet jeśli tylko materialnie) fałszywego kościoła, który pragnie przesłonić Rzym, ubezwłasnowolnić papieży i omamić wiernych dostosowanymi do świata "wygodami" typu "komunia dla nierz
ponad 3 lata temu / Murem
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.