DZIŚ JEST:   20   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

XXIX Niedziela zwykła
Św. Jana Kantego
Bł. Jakuba Kerna
 
 
 
 

Kardynał Burke: homoseksualizm jest „nienormalny”. Kościół nie powinien przepraszać za nauczanie

Kardynał Burke: homoseksualizm jest „nienormalny”. Kościół nie powinien przepraszać za nauczanie
Źródło: fot. Flickr / Phil Roussin

Amerykański kardynał Raymond Burke w wywiadzie udzielonym katolickiej gazecie „O Clarim” odpowiedział na wezwanie papieża Franciszka z 2016 roku, by chrześcijanie przeprosili homoseksualistów.

 

– Muszę szczerze powiedzieć, że chociaż nie czytałem słów papieża, ​​nie widzę powodu, dla którego Kościół powinien prosić o przebaczenie za nauczanie prawdy o seksie i seksualności.

 

Hierarcha przyznał, że w ciągu ponad 42-letniej posługi kapłańskiej „zawsze spotykał księży bardzo współczujących osobom, które miały tę trudność i cierpiały z powodu tego stanu”. Jednocześnie stwierdził, że nigdy nie spotkał się w Kościele z dyskryminacją osób, które cierpiały z powodu homoseksualizmu.

 

Kardynał podkreślił, że tradycyjne nauczanie Kościoła „potwierdza prawdę  Chrystusową”. Dodał: - Wiemy, że mamy do czynienia z nienormalnym stanem: Bóg nie stworzył nas do stosunków seksualnych z ludźmi tej samej płci. To nie jest dyskryminacja. Chodzi o potwierdzenie prawdy Chrystusowej, prawdy naszej wiary.

 

Były Prefekt Sygnatury Apostolskiej ubolewał nad „przerażającym upadkiem chrześcijańskiej kultury” i „szerzeniem się sekularyzmu” w Stanach Zjednoczonych.

 

- Dorastałem w latach 50., kiedy społeczeństwo amerykańskie naznaczone było chrześcijańskim charakterem, głównie protestanckim, ale mimo to wiernym chrześcijańskiej tożsamości. W tamtych czasach wiedzieliśmy o rzeczach, które dziś stały się powszechne: o rzeczywistości aborcji, o ludziach, którzy manifestują skłonności homoseksualne, których osobistą godność zawsze szanowaliśmy, ale byliśmy ukształtowani w taki sposób, by postrzegać te akty jako absolutnie niedopuszczalne, wbrew naturze, jaką stworzył Bóg dla nas.

 

Źródło: premierchristianradio.com/lifesitenews

AS

 

Zobacz także: "W obronie wyższych praw" - książkę o rewolucji homoseksualnej i ideologii LGBT.

 


DATA: 2018-01-05 17:07
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

...od początków świata kobieta i mężczyzna to rodzina i nic innego nie jest w stanie tego zmienić -zwłaszcza homoseksualiści...
ponad 1 rok temu / bendko1
 
homoseksualizm powinno sie leczyc albo poprostu mowic ze to nie naturalne a nie promowac- czy to w kosciele czy tym bardziej wsrod spoleczenstwa -Chrzescijanstwo kosciol ludzie wierzacy maja przepraszac za swoje normalne zasady niemoralny zachod smieszne tu te sa tylko ludzie i nie idealni ale z zasadami nie to co tam
ponad 1 rok temu / nea
 
@Kazio doskonale ujął to Michael Voris w filmie o Lutrze. Zadaniem papieża jest utrzymanie ciągłości nauczania Chrystusowego. Oczywiście im świętszy papież, tym lepiej dla całego Kościoła (papież Grzegorz, święci Piusowie, wielu innych), ale istnieje wyraźne rozgraniczenie między człowiekiem a urzędem, który on pełni. To jest właśnie ta scena w Ewangelii, gdzie jest "Tyś jest Piotr opoka...", a zaraz potem "zejdź mi z oczu szatanie". Tylko właśnie, można mieć papieży niemoralnych, nieudolnych (taki był Leon X, który "przespał" bunt Lutra). Ich los wiekuisty jest w rękach Bożych, ciężko tutaj cokolwiek przesądzać, ale żaden biskup, kardynał, papież, ksiądz nie może być pewny Zbawienia. Wprost przeciwnie, ich sąd jest niezwykle surowy. Czym innym jednak jest papież deformujący wiarę katolicką. Czym innym jest posłużyć się niedoskonałym człowiekiem, a czym innym jest dopuścić do zmiany nauk. To nie jest inicjatywa Boża, Bóg jest niezmienny i niesprzeczny.
ponad 1 rok temu / incuss
 
Bóg zapłać, my wierni potrzebujemy takich Pasterzy którzy nie boją się wilków w owczych skórach.
ponad 1 rok temu / Robert
 
Tragizm sytuacji polega na tym , że ludzi dotkniętych chorobą/błędem utwierdza się w przekonaniu , że ich cierpienie jest OK . Nie wiem co papież Franciszek miał na myśli , ale oczywiste jest dla każdego chrześcijanina , że homoseksualistę należy szanować jak każdego człowieka , natomiast nie można akceptować czynów homoseksualnych . Tak samo jak szanujemy alkoholika , ale mówimy NIE jego pijaństwu . Nie tolerancja powinna być naszą wizytówką , a AKCEPTACJA człowieka , współczucie dla jego przypadłości i chęć niesienia mu pomocy .
ponad 1 rok temu / c-a
 
Dla jakiejś przyczyny Franciszek jest papieżem. Trudno nadążyć za Stwórcą. Borgiów też dopuścił...
ponad 1 rok temu / Kazio
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.