DZIŚ JEST:   10   LIPCA   2020 r.

Św. Kanuta, króla
Św. Antoniego Peczerskiego
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


2 kwestie: 1/ zdecydowanie brakuje tu wezwania do Krucjaty Różańcowej, jako podstawowego narzędzia o 100-procentowej skuteczności; 2/ kard. Burke nie rozumie stanu Kościoła, tzn. przejęcia Kościoła przez masonerię na SW2 i w związku z tym władzy nad papieżem. Teraz próba papieża zapanowania nad Watykanem kończy się śmiercią -casus Jana Pawła I- lub ustąpieniem -casus Benedykta XVI. Jan Paweł II nie podjął z nimi walki, dlatego przeżył. Ale za to wykonał ohydę "ekumenicznego" Asyżu, dawał Komunię św. "na łapę". Ponadto nie poświęcił Rosji Niepokalanemu Sercu NMP. Ktoś powie, iż nie miał władzy nad mikrofonem? To trzeba było wykonać to w Polsce, a nie w Watykanie i na koniec wezwać opornych biskupów do ustąpienia. W rezultacie zakonserwował masonów w Watykanie. +++ Pozostaje nam z ufnością wołać: 1/ różaniec w dłoni sZATANA goni; 2/ "Pod Twoją obronę uciekamy się święta Boża Rodzicielko -Matko i Królowo nasza- ..."
8 miesięcy temu / Jurek
 
Cieszę się niezmiernie, że kard. Burke, choć - delikatnie mówiąc - nie zgadza się z papieżem, to jednak pozostaje mu wierny. To jest właśnie katolicyzm.
8 miesięcy temu / asdf
 
różaniec, komunia św. a co do pkt 10 to Boże miłosierdzie nam oszczędzi.....
8 miesięcy temu / wierny
 
A wystarczył tylko jeden na zapobieżenie temu chaosowi, a mianowicie bezwzględna wierność nauce papieży przedsoborowych.
8 miesięcy temu / Weronika
 
@F. Malkiewicz ''ale kardynał Burke nie wspomina o sakramentach Eucharystii i pokuty'' - wróć do 1. Studiuj uważnie Katechizm Kościoła Katolickiego, tak byś był gotów bronić nauczania Kościoła. W KKK jest wszystko m.in. o sakramentach
8 miesięcy temu / Ewa
 
Aż 10 punktów, ale kardynał Burke nie wspomina o sakramentach Eucharystii i pokuty oraz modlitwie różańcowej. A przecież to sedno wytrwania w dzisiejszych czasach i sedno przesłania fatimskiego!
8 miesięcy temu / F. Malkiewicz
 
2. Stale przypominaj sobie i innym wiele objawów wiernych Chrystusowi dobrych i niezłomnych wiernych, kapłanów, biskupów. Czy ktoś to czyta po wpisaniu do translatora? wiele objawów.. choroby?
8 miesięcy temu / kk
 
"10. Pielęgnuj w sobie miłość do papieża Franciszka modląc się za niego stale i prosząc o wstawiennictwo świętego Piotra w intencji Ojca Świętego" - pięlęgnuje w sobie miłość do papiestwa, które jest niszczone przez Franciszka i wzywam kard. Burke do jego depozycji, bo popadł w herezje, o czym pisali katolicy w Liście otwartym do Biskupów. Nie kłócilibyśmy się, gdyby chodziło o powstrzymanie Hitlera przed dalszym zabijaniem ludzi. Tym bardziej trzeba to zrobić kiedy Franciszek atakuje i zabija dusze milionów, którzy idąc za jego fałszywą nauką trafiają do Piekła.
8 miesięcy temu / M.
 
Ten dekalog niestety nie zmieni sytacji katolików w świecie... Sama modlitwa i czekanie na cud bez wyrażnego sprzeciwu szatanowi nic nie zmieni. redo napisał co musi sie stać by dla KK ząswitala nadzieja.
8 miesięcy temu / Krysta
 
Zgadzam się z redo w 100 %
8 miesięcy temu / ewa
 
"Studiuj uważnie Katechizm Kościoła Katolickiego, tak byś był gotów bronić nauczania Kościoła". Tradycyjne katechizmy, jak mówi bp Schneider.
8 miesięcy temu / M.
 
10 pukt jest do bani, ale dlsa karinala szacun duzy
8 miesięcy temu / vecat
 
Szanowny Komentator redo ujął rzecz doskonale.
8 miesięcy temu / Sal
 
Bez porzucenia judeoprotestanckiej nom oraz Vaticanum II nic nie osiągniemy.
8 miesięcy temu / redo
 
Rozaniec do granic okazal sie fenomenem .Goraca prosba do organizatorow aby czesciej byla taka akcja .Dlaczego by nie robic tego np.co miesiac tak jak jest zmienianie Tajemnic Rozanca w Kolkach Rozancowych.
ponad 2 lata temu / Beata
 
Przeprowadz, drogi kardynale, w koncu formalna korekte, bo za pare miesiecy moze sie okazac, ze juz nic nie przeprowadzisz.
ponad 2 lata temu / Marcin
 
Przypomnę co powiedział kardynał Karol Wojtyła na zakończenie wizyty w Stanach Zjednoczonych w 1976 r. ?Stoimy dziś w obliczu największej konfrontacji, jaką kiedykolwiek przeżyła ludzkość. Nie przypuszczam, aby szerokie kręgi społeczeństwa amerykańskiego, ani najszersze kręgi wspólnot chrześcijańskich zdawały sobie z tego w pełni sprawę. Stoimy w obliczu ostatecznej konfrontacji między Kościołem a antykościołem, Ewangelią i jej zaprzeczeniem. Ta konfrontacja została wpisana w plany Boskiej Opatrzności; jest to czas próby, w który musi wejść Kościół, a polski w szczególności. Jest to próba nie tylko naszego narodu i Kościoła. Jest to w pewnym sensie test na dwutysiącletnią kulturę i cywilizację chrześcijańską ze wszystkimi jej konsekwencjami: ludzką godnością, prawami osoby, prawami społeczeństw i narodów?
ponad 2 lata temu / Przemek
 
ad marco) mam podobnie.
ponad 2 lata temu / Aguirre
 
Z tą modlitwą to generalnie OK. Modlić się trzeba zawsze i wszędzie, zwłaszcza za kapłanów, biskupów i samego papieża. Ale jak już np. "pielęgnować miłość do papieża Franciszka", skoro ten papież osobiście jest w wielu wypadkach źródłem tego wszystkiego, co stanowi przedmiot troski kardynała? Chyba że otoczy się papieża miłością miłosierną i wyrozumiałą, jaką otacza się osoby szczególnej troski. Podobnie do pkt. 8 można zadać pytanie: tylko gdzie jest ten Kościół Chrystusowy, którego piekło nie przemoże? Skoro właśnie do jego wnętrza i to na najwyższych szczeblach "przedostały się błędy i zamieszanie" jakimiś bliżej nieokreślonymi "diabolicznymi ścieżkami". A któż to taki te ścieżki wyznaczył? Przypomina to trochę mitycznych, wręcz kosmicznych (poza galaktycznego pochodzenia znaczy) "nazistów" odpowiedzialnych za wszystkie zbrodnie II wojny światowej. Z Panem Bogiem.
ponad 2 lata temu / Stefan
 
W zasadzie się zgadzam, no może z jednym wyjątkiem.
ponad 2 lata temu / marco
 
Każdego 1-go dnia miesiąca , Różaniec jako odpowiedź na kryzys w Kościele zaistniały , odmawiamy . Gdyby tak wśród dzieci i młodzieży , kółkach parafialnych , parafiach rozpowszechnić to antykryzysowe działanie , więcej tu mobilizacji okazać z kardynałem Burke . ... Modlitwa obala bałwany !
ponad 2 lata temu / MariaPietrzak
 
W 1997 roku w Kaliszu przypomniał nam Ojciec Swiety , ze w kryzysie nie jesteśmy sami , ale orędowników potężnych mamy // Pragnę przypomnieć modlitwę Leona XIII do św. Józefa : Oddal od nas, ukochany Ojcze, wszelką zarazę błędu i zepsucia, przychodź nam łaskawie z pomocą niebiańską w walce z mocami ciemności, a jak niegdyś uratowałeś Dziecię Jezus od oczywistej zguby, tak dziś broń Święty Kościół Boży od wrogich zasadzek i klęski wszelakiej". Często tę modlitwę odmawiamy.// Ważne jest jednak , by zjednoczenie na modlitwie było . Bo jak mówiła gdzieś w orędziach Maryja , wiele gadamy , mniej działamy , a najmniej działania modlitwą wspieramy . Swiety Jozefie , Patronie Kościoła Świętego , módl die za nami ! Pogromco demonów , oręduj za nami ! Błagamy !
ponad 2 lata temu / MariaPietrzak
 
Oto dowód na to, że można współczesnym językiem wyrażać wskazówki ponadczasowe a nie zgodnie z "duchem czasu" wszystko spłycać, zmieniać znaczenie słów i uprawiać bałwochwalczy kult "świętego spokoju". Szkoda, że nie wszyscy kardynałowie tak ten świat rozumieją. Przykład powinien iść z góry.
ponad 2 lata temu / Gregorius_M
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.