DZIŚ JEST:   24   LIPCA   2019 r.

Św. Kingi, księżnej
Św. Krystyny z Bolsena
 
 
 
 

Kardynał Brandmüller: Mówmy prawdę o związku homoseksualizmu z nadużyciami

Kardynał Brandmüller: Mówmy prawdę o związku homoseksualizmu z nadużyciami
Fot. PCh24.pl

Homoseksualizm jest ściśle związany ze skandalem nadużyć seksualnych popełnianych przez duchownych – mówi niemiecki kardynał, Walter Brandmüller.

 

Hierarcha, wieloletni przewodniczący Papieskiego Instytutu Nauk Historycznych, to w ostatnich latach jeden z najodważniejszych purpuratów, jasno wskazujący na charakter obecnego kryzysu w Kościele katolickim. Nie wahał się wielokrotnie krytykować adhortacji apostolskiej Amoris laetitia z powodu jej rewolucyjnego charakteru.

 

Teraz purpurat ten udzielił z okazji swoich 90. urodzin krótkiego wywiadu niemieckiej agencji prasowej DPA. Tematem rozmowy był skandal nadużyć seksualnych w Kościele, od kilku miesięcy intensywnie omawiany także nad Renem.

 

Jesienią 2018 roku niemiecki Episkopat opublikował raport, w którym zdano sprawę z niemoralnych zachowań duchownych wobec nieletnich w ciągu ostatnich 50 lat. Większość ofiar była dorastającymi chłopcami lub młodymi mężczyznami, ale świeccy autorzy raportu wykluczyli homoseksualizm jako przyczynę czynów zabronionych, co chętnie podchwycili liberalni niemieccy biskupi. Winę składają raczej na karb „mieszanki wybuchowej”, mającej powstawać z połączenia celibatu, niedojrzałości seksualnej i „wrogiego” klimatu panującego w Kościele odnośnie homoseksualistów.

 

Pytany przez DPA o problem nadużyć kardynał Brandmüller zarzucił społeczeństwu „dość dwulicowe zachowanie”. – To, co nastąpiło w Kościele, nie różni się od tego, co dzieje się w społeczeństwie w ogóle – powiedział niemiecki hierarcha. Jak wyjaśnił, nadużycia seksualne nie są w żadnej mierze jakimś specyficznie katolickim fenomenem. Stąd zasadniczym skandalem jest raczej to, że przedstawiciele Kościoła nie różnią się w tej materii od całości społeczeństwa.

 

Purpurat wskazał przy tym, że istnieje niezwykle jednoznaczny związek między nadużyciami a homoseksualnymi skłonnościami niektórych duchownych. Jak stwierdził, związku tego „dowiedziono statystycznie”. Nie można bowiem „zapominać lub przemilczać, że 80 procent ofiar nadużyć w środowisku kościelnym to męska młodzież, a nie dzieci”.

 

Pach

 

Źródła: bild.de, PCh24.pl.

 

 

 


DATA: 2019-01-10 08:24
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.