DZIŚ JEST:   22   LISTOPADA   2019 r.

Św. Cecylii, męczennicy
Św. Sawy
 
 
 
 

Kardynał Brandmüller: antykoncepcja to diaboliczna potworność

Kardynał Brandmüller: antykoncepcja to diaboliczna potworność

Akceptacja dla antykoncepcji otworzyła drogę do takich eksperymentów jak in-vitro, inżynieria genetyczna, eugenika czy aborcja – powiedział kard. Walter Brandmüller podczas Forum Życia w Rzymie. Takich wypowiedzi hierarchów Kościoła potrzebujemy!

 

Podczas piątkowej konferencji, kard. Brandmüller poruszył kwestię zagrożenia dla życia człowieka, którym jest antykoncepcja farmakologiczna. W opinii hierarchy, przełomem w propagowaniu tej metody przeciwdziałania życiu była akceptacja anglikanów dla antykoncepcji. Kardynał nazwał ją zgodą na „diaboliczną potworność”.

 

Tryumf „etyki sytuacyjnej”

 

Aprobata anglikanów sprawiła, że podobnej akceptacji dla antykoncepcji udzielili protestanci innych wspólnot. Co więcej – przypomniał kard. Brandmüller – protestanci wywierali presję na Sobór Watykański II, by ten „poruszył kwestię akceptacji dla antykoncepcji”.

 

Duchowny przypomniał również, że „wielu katolickich teologów w większym lub mniejszym stopniu” opowiadali się za antykoncepcją oraz tzw. koncepcją etyki sytuacyjnej, usprawiedliwiającej w przypadku katolików przeciwdziałanie życiu. Kardynał podkreślił, iż koncepcja ta przeniknęła wówczas do katolickiej teologii moralnej.

 

Kardynał Brandmüller zaznaczył także – o czym niewielu dzisiaj pamięta – że encyklika „Humanae vitae”, która przypominała nauczanie Kościoła w sprawie antykoncepcji, określając ją jako „samoistne zło”, napotkała „na falę krytyki i protestów wewnątrz Kościoła”.

 

„Człowiek na tronie stwórcy”

 

Zdaniem hierarchy, akceptacja dla antykoncepcji – która przypieczętowała rozłączenie aktu seksualnego od prokreacji – skutkowała medycznymi eksperymentami. Kard. Brandmüller wyliczył tutaj in vitro, genetyczną inżynierię, eugenikę do której dopuszczają badania prenatalne oraz aborcję.

 

- Człowiek zasiadł na tronie Stwórcy – powiedział kardynał. – Jego praktyki medyczne w zakresie sterowania prokreacją to świętokradcza przemoc w stosunki do świętości, jaką jest ludzkie życie – dodał.

 

Kard. Brandmüller wyraził nadzieję, że istnieje jeszcze szansa na „odnowę, przekazanie i ponowne przyjęcie profetycznego nauczania moralnego Pawła VI”.

 

Preznetujemy całość wystąpienia kardynała Waltera Brandmüllera wygłoszonego 17.05 2019 r. podczas Rzymskiego Forum Życia.

 

ZOBACZ: Gdy Europa zabija dzieci, Rzym staje w obronie nienarodzonych. Zobacz Marsz Życia

 

 

 

Łukasz Karpiel, Rzym.

oprc.ged


DATA: 2019-05-20 12:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

pozwole sobie wyrazic swoja opinie na temat antykoncepcji. do pozostalych kwesti sie nie bede odnosic bo braklo by mi miejsca w kratce komentarza : no ale wracajac do pierwotnego tematu... to jak antykoncepcje odbiera kosciol, polityka czy sąsiadka nie ma dla mnie znaczenia.. dla mnie wazne jest to ze tabletka vines ktora przyjmuje od dwoch lat chroni mnie przed ciaza ktora z pewnoscia skonczylaby sie zle dla mnie i dla dziecka. po ostatniej cesarce lekarz zabronil mi kolejnej ciazy poniewaz zrosty jakie mam to olbrzymie zagrozenie krwotokiem wiec zarowno ja jak i dziecko moglibysmy tego nie przezyc. dzieki tabletce jestem bezpieczna, w spokoju wychowuje moje dzieci, nie mam PMS i wyregulowaly mi sie hormony.. to najlepsze rozwiazanie na jakie moglam sobie pozwolic i dumna jestem z tego ze mysle przyszlosciowo o zdrowiu i zyciu swoim i moich dzieci nie patrzac na to co mowi kosciol
5 miesięcy temu / klaudia
 
Niestety tak jest, to są czasy bez precedensu w historii Kościoła. Czasy wielkiego zwiedzenia, zamętu. Które zapowiadała nam Maryja a także Pismo Święte "albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią"- te zapowiedzi dotyczą również hierarchii Kościelnej... ale na końcu Jej Niepokalane serce zwycięży !
6 miesięcy temu / Katarzyna
 
[email protected] To trochę jakby dzieciom mówić że w podręcznikach jest prawda, ale w praktyce malo kto jej przestrzega. Klasyczna hipokryzja
6 miesięcy temu / Pytanie
 
@pytanie. Należy odróżnić doktrynę od duszpasterstwa. Nauka Kościoła to postanowienia Soborów i encykliki. Do nauki Kościoła NIE zaliczają się nawet adhortacje, listy i inne niższe rangą dokumenty papieskie. Tym bardziej nauką Kościoła nie można nazwać działań czy wypowiedzi poszczególnych hierarchów nawet papieża.
6 miesięcy temu / Katarzyna
 
@Hanka NPR jak najbardziej spełnia definicję antykoncepcji MOŻE WG CIEBIE NIE. Jednakże książki medyczne i podręczniki do biologii metodę NPR zaliczają do antykoncepcji. @sp Wstrzemięźliwość też została wg podręczników do biologii zaliczona jako antykoncepcja. Poza tym za czasów generała Franco w Hiszpanii rozdawanie broszurek o NPR było karane jako promowanie antykoncepcji. Tadeusz Boy-Żeleński jako propagator antykoncepcji propagował NPR i prezerwatywy tylko to było przed II wojną światową @krisbac Nie ma czegoś takiego jak preegzystencja dusz. Człowiek otrzymuje duszę gdy się pocznie. Przed poczęciem nie ma do duszy. Po prostu nie istniejesz. Zniweczyć ten plan można również poprzez brak współżycia. Czy niepowoływanie życia to też zabójstwo?
6 miesięcy temu / trooper
 
Do Katarzyna. Naprawdę??? Niezmienna? A stosunek do Żydów i innych wyznań? Stosunek do małżeństwa? Najpierw potępinie rozwodów, potem pozwolenie na życie "jak brat z siostrą", teraz w rozeznanych przypadkach rozwodnicy mogą przyjmować komunie św. To jest niezmienna nauka?
6 miesięcy temu / Pytanie
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.