DZIŚ JEST:   14   LISTOPADA   2019 r.

Św. Józefa Pignatellego
Św. Hipacego, biskupa
 
 
 
 

Kardynał Arborelius proponuje Franciszkowi kobiece kolegium doradcze

Kardynał Arborelius proponuje Franciszkowi kobiece kolegium doradcze
Kardynał Anders Arborelius. Screen: You Tube/EWTN

Nowo mianowany kardynał Anders Arborelius przedstawił propozycję stworzenia kobiecego kolegium doradczego na wzór kolegium kardynalskiego.

 

Biskup Sztokholmu przedstawił swój pomysł w wywiadzie dla amerykańskiego tygodnika „National Catholic Reporter”. Zdaniem hierarchy, trzeba znaleźć sposób szerszego włączenia kobiet w pełnienie odpowiedzialności w Kościele.


Kobiety odgrywają bardzo, bardzo ważną rolę w społeczeństwie, gospodarce, ale w Kościele jesteśmy pod tym względem trochę w tyle – stwierdził pierwszy skandynawski kardynał w historii, a  w przeszłości luteranin.

Przypomniał, że święty Jan Paweł II często prosił o radę św. Matkę Teresę z Kalkuty i Chiarę Lubich, założycielkę ruchu Focolari. Zasugerował, że mogłoby się to dziać „w sposób bardziej oficjalny”. – Mamy kolegium kardynałów, ale moglibyśmy mieć także kolegium kobiet, które doradzałyby papieżowi – stwierdził kard. Arborelius.

 

 

Źródło: KAI

RoM

DATA: 2017-07-11 20:02
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ciekawi mnie, co na taką dyskusję powiedziałaby św. Katarzyna ze Sieny...
ponad 2 lata temu / sp
 
Czyli wchodzimy w parytety? Niech mężczyźni będą mężczyznami i nie chowają się za plecami kobiet. Kobieca emocjonalność kobieca niech się wypełnia tam, gdzie jest naprawdę potrzebna, w rodzinie, przy dzieciach, chorych, potrzebujących ciepła i wsparcia. Sprawy Kościoła zostawmy mężnym mężczyznom, bo tu potrzeba chłodnego rozumu i waleczności. Moja Mama mawiał "Jeśli chcesz mieć męża rycerza, nie rób z niego kuchcika". Jak powiedział klasyk 'nie mieszajmy dwóch systemów walutowych".
ponad 2 lata temu / kw
 
Jeśli jakaś kobieta jest przeciwna powstaniu tegoż kolegium doradczego, nie powinna się tu wypowiadać, bo według tradycji kobieta nie ma nic do powiedzenia w Kościele.
ponad 2 lata temu / JF
 
A się tak czają. I tak wiadomo, że kapłaństwo kobiet będzie, skoro Luter naszym bohaterem jest.
ponad 2 lata temu / ma
 
@BP niestety nie jest Pani wystarczająco postępowa, gorzej - wygląda Pani na tradycjonalistkę i ekstremistkę. Nie - nie chodzi o taki głos. ;) +
ponad 2 lata temu / Stroke
 
Tragedia. Kościół się wali, a raczej tonie. Panie ratuj, bo giniemy! Choć święte kobiety się zdarzają i w historii Kościoła niejednokrotnie odegrały ważną rolę, to z pewnością żadna z nich nie zgodziłaby się na wejście w skład jakiegoś kolegium! Z biskupami w ok. 95% dzieje się tragedia! Kościół powinien nasłuchiwać Ducha Świętego a nie ducha tego świata. Jeśli Kościół nie wróci do tradycji, wszyscy rychło zginiemy. Herezje toczą Kościół od wewnątrz.
ponad 2 lata temu / Ave Maria!
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.