DZIŚ JEST:   12   SIERPNIA   2020 r.

Św. Joanny Franciszki Frémyot de Chantal
Św. Euzebiusza, biskupa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


cytat z artykułu: "Podobnie niektórzy zamężni protestanccy pasterze" - chyba żonaci, a nie zamężni?
ponad 2 lata temu / jamjest
 
Ułomności posiadają zarówno celibatariusze jak i świeccy, a myślę, że celibat w tych czasach więcej złego czyni - ważniejsza sprawa jest orientacja seksualności - tutaj powinno być obostrzenie, że osoby homoseksualne nie powinny mieć miejsca w KK
ponad 2 lata temu / Easy
 
Nareszcie ...
ponad 2 lata temu / Soplica
 
Doświadczenie Kościoła "nie-celibatu" jest dłuższe niż "celibatu". Celibat ma oczywiście wiele plusów (oprócz minusów) i Kościół z niego nie zrezygnuje. Będzie raczej opcjonalny. W warunkach naprawdę polowych - gdy na kapłana czekają kilka miesięcy - dopuszczenie do święceń żonatych jest to rozwiązanie dobre. Zresztą jest pewną tajemnicą poliszynela że w Amazonii już tacy funkcjonują. Sprawy się nie nagłaśnia - bo po co.A plemiona które są pod opieką takiego kapłana nawet nie wiedzą ze istnieje celibat. Celibat jest kwestią dyscyplinarną a nie dogmatyczną. Nie zawiera się w Credo.
ponad 2 lata temu / jogi baboo
 
Nie chciałabym przyjmować Sakramentów Świętych od świeckiej osoby. Mam nadzieję, że Bóg mnie od tego w przyszłości zachowa. Na myśl mi przychodzą świeccy szafarze i ten dylemat - przyjąć Pana Jezusa, bo bardzo chcę czy jednak nie - bo to nie są ręce konsekrowane i może takie przyjmowanie być profanacją. Kiedyś pewien Kapłan mi powiedział, że jeśli Ksiądz pozwala osobie świeckiej na pewną służbę przy Ołtarzu (której w dawnych czasach taka osoba nie mogła wykonywać) - to jest jego odpowiedzialność i na jego sumienie to spada - jeśli wiedział o tym i na to pozwolił...
ponad 2 lata temu / kwiatek77
 
Katastrofa...
ponad 2 lata temu / Brad
 
Viri probati nie istnieje. Żaden człowiek, a tym bardziej żonaty nigdy nie może mieć tytułu wypróbowany w wierze. A to dlatego, że jesteśmy grzeszni i ułomni. Tym bardziej taki tytuł, jak i nadzwyczajny szafarz rodzi pokusę pychy, a to już tylko prowadzi do upadku. Tytuł "wypróbowany w wierze" może przysługiwać tylko tym, którzy dowiedli tego czynem umierając za Pana Boga. Obecnie mamy do czynienia ze zmasowanym atakiem na dogmaty i tradycję katolicką. Czy wzbudziłby szacunek kapłan kłócący się z żoną? Czy może w pełni być na wezwanie każdego, człowiek, który ma obowiązki wobec żony i dzieci? Jak zareagowałbyś na naukę księdza, którego żona zdradziła i przypięła mu "rogi"? Przecież na takie sprawy i inne byłby narażony świecki ksiądz. Daleko szukać nie trzeba by widzieć w jakim stanie są protestanci. Upadek chrześcijaństwa widoczny jest gołym okiem tam gdzie miesza się sacrum z profanum. Króluj nam Chryste!
ponad 2 lata temu / Yamamoto
 
Boże broń! Nie święcenie żonatych ratunkiem dla kryzysu w Kościele, ale odnowienie kultu Eucharystycznego, Komunia na klęcząco i do ust, pozbawienie świeckich prawa do jej rozdzielania i powrót do Tradycji, także w sferze liturgii! Skąd też mają się rodzić powołania do kapłaństwa, kiedy prawie zupełnie brakuje głębokiego życia duchowego. Modlitwa i pokuta!
ponad 2 lata temu / some1
 
Byłoby to otwarcie się na praktykę obecną w Kościołach Wschodnich, w tym także katolickich. Teoretycznie wszystko w porządku, ale zgodzę się z opinią komentatora "nunc et semper" - jest to wstęp do całkowitego zniesienia celibatu, a więc dopuszczenia również do zawierania małżeństw przez wyświęconych już celibatariuszy i wreszcie do kapłaństwa kobiet.
ponad 2 lata temu / Stefan
 
Wrzućcie do wyszukiwarki: "Możliwe, że kilkanaście lat temu, zgodziłbym się z tym, popularnym stwierdzeniem, że to zdrowie i dostatek, są w życiu najważniejsze" Pozdrawiam
ponad 2 lata temu / Życzliwy
 
Polecam wywiady z abp Pawłem Lengą który odsłania wiele innych skandalicznych kwestii które trawią nasz Kościół.
ponad 2 lata temu / Karol
 
Będzie tak jak z szafarzami. Mieli być po to (teoretycznie) aby w rejonach i miejscach gdzie brakuje kapłanów wspomagać potrzebujących wiernych. Pomijając już kwestie czci dla Najświętszego Sakramentu to takie były na początku "motywy" oficjalne. Jak się skończyło każdy wie- w niektórych parafiach 5 szafarzy i jeden kapłan na niedzielnej Mszy Św. Ta sprawa, o ile się wydarzy, będzie analogiczna. I niech mi ktoś powie, że Kościół Katolicki się nie protestantyzuje.
ponad 2 lata temu / Nasa
 
Te plany to KATASTROFA, bo wiadomo że to tylko etap na drodze do całkowitego zniesienia celibatu, a potem to kto wie co jeszcze. Rewolucja a'la salami. Kapłaństwo kobiet już czeka za rogiem .... czy nie ma już ratunku dla Kościoła?
ponad 2 lata temu / nunc et semper
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.