DZIŚ JEST:   22   LUTY   2020 r.

Katedry św. Piotra Apostoła
Św. Małgorzaty z Kortony
 
 
 
 

Kard. Woelki nie chce, by wróciły... czasy pełnych kościołów

Kard. Woelki nie chce, by wróciły... czasy pełnych kościołów
EIDON/MAXPPP / FORUM

Arcybiskup Kolonii kard. Rainer Maria Woelki - jeden z najgorliwszych promotorów otwierania Niemiec na migrantów - nie jest entuzjastą czasów, w których wierni wypełniali kościoły. Dlaczego? Bo wówczas, jak twierdzi, panowało „niezrozumienie”!

 

Na zebraniu plenarnym niemieckiego episkopatu w Fuldzie kard. Rainer Maria Woelki przestrzegł przed... „idealizacją przeszłości”. Jak zaznaczył, rzeczywiście wiedza o wierze katolickiej jest dziś dość mizerna, a wielu katolików odrzuca centralne prawdy wiary. Ale, jak stwierdził, było tak także w czasach, w których kościoły były pełne!

 

Na dodatek, w czasach „pełnych kościołów” panować miało „niezrozumienie”. A wierni religię mieli praktykować ze względu na istniejącą konwencję.

 

Jak stwierdził kard. Woelki, legitymacja Kościoła nie polega na byciu pracodawcą, ani też na wspieraniu państwa socjalnego. Jego zadaniem jest odważne i zdecydowane głoszenie Królestwa Bożego i miłosierdzia. - Powinniśmy być świadkami przebaczenia. I musimy być przy tym wspaniałomyślni, bo wspaniałomyślny jest też Bóg – podkreślił hierarcha. Dodał, że obecny stan Kościoła można porównać do... czasów pierwszych uczniów. „Powrót do dawnych czasów nie jest możliwą odpowiedzią” - podkreślał.

 

Równocześnie, kard. Rainer Maria Woelki należy do grona niemieckich hierarchów popierających „reformę duszpasterską”, opartą w istocie rzeczy na ignorowaniu zagrożeń dla duszy związanych z przyjmowaniem Najświętszego Sakramentu w stanie grzechu ciężkiego. W kwestii homoseksualistów żyjących w grzechu ciężkim kard. Woelki stwierdził, że Kościół musi „znaleźć sposób, by pozwolić tym ludziom żyć bez łamania nauczania Kościoła”.

 

Hierarcha poparł zmiany w kościelnym prawie pracy, umożliwiające zatrudnianie osób publicznie odrzucających chrześcijańską moralność. Poparł także „sprawiedliwą redystrybucję” poprzez zwiększenie opodatkowania nieruchomości i spadków sugerując, że państwo socjalne służy „dobry wspólnemu”.

 

Być może zasadniczym uzasadnieniem istnienia niemieckich struktur kościelnych jest... ich „liberalizm”.

 

Źródło: domradio.de

pach, mat 


DATA: 2015-09-28 08:41
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Potrzebny jest tutaj egzorcysta !!!
ponad 4 lata temu / zniesmaczona
 
Ale go walnęło
ponad 4 lata temu / Zen
 
Kto go zrobił kardynałem?
ponad 4 lata temu / gość
 
Kościół na tzw.Zachodzie Europy jest już tak rozmydlony i rozwodniony, że niektórzy z jego hierarchów plotą bzdury. niestety,to bardzo smutne,ale prawdziwe..... Jakim prawem on jest jeszcze biskupem?
ponad 4 lata temu / Najemnik
 
Odnoszę wrażenie, że on sam nie wie co mówi i jego samego można posądzić o niezrozumienie. Niech się zastanowi czy nie powinien się nawrócić?
ponad 4 lata temu / DNA
 
Niemieccy moderniści podpisaliby się czterema łapami pod obraźliwym i haniebnym artykułem, który możecie znaleźć na wybiórczej.pl (tytuł: Biskupi i płacz zawiedzionej macicy)
ponad 4 lata temu / wsx
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.