DZIŚ JEST:   23   LUTY   2019 r.

Św. Polikarpa, biskupa
Bł. Wincentego Frelichowskiego
Bł. Izabeli, królewny
 
 
 
 

Kard. Woelki: w ochronie życia ludzkiego nie ma żadnych kompromisów!

Kard. Woelki: w ochronie życia ludzkiego nie ma  żadnych kompromisów!
fot. REUTERS / FORUM

Ważny głos z Niemiec w obronie życia nienarodzonych. - Jestem radykalnym obrońcą życia. Od jego początku do końca. W ochronie życia ludzkiego nie ma dla mnie żadnych kompromisów –powiedział w cyklicznym przesłaniu do diecezjan arcybiskup Kolonii kard. Rainer Maria Woelki.

 

Kardynał Woelki w wideo felietonie opublikowanym na łamach portalu katedralnego radia kolońskiego Domradio.de apeluje o „radykalną” obronę życia ludzkiego.

 

Nie możemy wtrącać się do dzieła naszego Stwórcy – wzywał purpurat. Jak mówi, dziś często wykorzystuje się testy prenatalne, by sprawdzać, czy dziecko nie cierpi czasami na zespół Downa lub inne choroby genetyczne. - W naszym „nowym, wspaniałym świecie” najchętniej zrezygnowano by w ogóle z upośledzonych dzieci. Rodzice może już wkrótce nie poprzestaną na nadziejach na idealne dziecko. Jeżeli będą mogli pozwolić sobie na to finansowo, to być może w przyszłości dadzą sobie takie dziecko zrobić? - pytał purpurat.

 

- Nie mam nic przeciwko postępom w medycynie, wręcz przeciwnie. Nie chcę jednak żyć w świecie, w którym ludzie są ciągle ulepszani. W świecie, w którym rozróżnia się między wartościowym i bezwartościowym życiem ludzkim. „Niech wasze tak znaczy tak” brzmi jednoznaczne żądanie Jezusa. I ja mówię życiu „tak”. Od początku aż do końca – kontynuował hierarcha.

 

- W tym sensie będę chętnie radykalnym obrońcą życia. Bo musimy bronić każdego życia ludzkiego. Jesteśmy to winni Temu, który nam je dał! - zakończył.

 

W Niemczech aborcja jest legalna de facto na życzenie do trzeciego miesiąca ciąży włącznie. Obecnie co roku pozbawia się życia około 100 tysięcy dzieci nienarodzonych. Kilka tysięcy z powodu obaw co do zdrowia dziecka, większość – dla wygody.

 

 

Źródło: Domradio.de

Pach


DATA: 2018-04-26 07:32
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jak czytamy :> W ochronie życia ludzkiego nie ma dla mnie żadnych kompromisów.< Pytanie do Kard.: Czy w ochronie PRAWDY BOŻEJ w nauczania DOKTRYNY K.K. możemy iść na KOMPROMISY.A może już dawno poszli BISKUPI ??? Cóż nam z ochrony >życia< jeśli nie będzie ono BOŻE.
9 miesięcy temu / iskierka
 
Brawo
9 miesięcy temu / Anonim
 
Modlę sie za Niemców.Trzeba prosić Maryję by osłaniała płaszczem Matczyniej Miłosci ten naród. Naród który błądzi i jest sprowadzany celowo na manowce. Trzeba prosić też Pana naszego Jezusa o Miłosierdzie dla Niemców (jak i innych nacji Europy zachodniej).
9 miesięcy temu / maciej
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.