DZIŚ JEST:   29   STYCZNIA   2020 r.

Św. Anieli Merici
Św. Walerego, biskupa
 
 
 
 

Kard. Walter Brandmüller: antykoncepcja i homoseksualizm są przeciw naturze

Kard. Walter Brandmüller: antykoncepcja i homoseksualizm są przeciw naturze
fot. Church Militant

Odrzucenie prawa naturalnego, zakorzenionego w samej naturze człowieka, oznacza samozniszczenie ludzkości – przestrzega kardynał Walter Brandmüller.

 

W rozmowie z konserwatywnym niemieckim magazynem „Cato” kard. Walter Brandmüller skrytykował różne formy zakłamywania prawdy o ludzkiej seksualności. Odnosząc się do antykoncepcji, homoseksualizmu i masturbacji wskazał na stojący za nimi fundamentalny fałsz moralny. Napiętnował też zabijanie dzieci nienarodzonych jako czyn zawsze i w każdych okolicznościach zły.

 

- Dziecko w łonie matki nie należy do kobiety ciężarnej, nawet jej własny brzuch do niej nie należy. Dla wielu jest to zaskoczeniem, a jednak jest to jasne jak słońce – powiedział niemiecki hierarcha. Popularne w ruchu feministycznym hasło „mój brzuch należy do mnie” były przewodniczący Papieskiego Komitetu Nauk Historycznych uznał za „fatalne i fałszywe”. Jak dodał, „zabicie niewinnego jest zawsze i w każdych okolicznościach złem” i nie może zostać usprawiedliwione „przez żadne okoliczności ani przez żadne wewnętrzne motywacje”. - [Dziecko] należy do Boga. Żaden człowiek nie ma prawa, by dysponować życiem niewinnego – powiedział Brandmüller.

 

Hierarcha zauważył, że podobnie jak aborcja, także antykoncepcja, homoseksualizm czy masturbacja są złe w każdych okolicznościach. - Wszystko to są czyny negatywne moralnie, bo contra naturam - podkreślił. Jako, że właściwym sensem i celem seksualności jest płodzenie dzieci, każdy, kto używa narządów płciowych w sposób temu sensowi zaprzeczający, działa przeciw naturze.

 

Kardynał wskazał, że odrzucenie prawa naturalnego, mającego swoje korzenie w samej ludzkiej naturze, oznacza „samozniszczenie człowieka i społeczeństwa”. Hierarcha przypomniał też, że niedopuszczalna jest eutanazja, czyli samobójstwo. - Samobójstwo jest w gruncie rzeczy wystąpieniem przeciwko Bogu, przeciwko Stwórcy, tak jak u Adama – powiedział. Samobójca „pragnie być autonomiczny” a to jest „tragicznym błędem”, zaznaczył purpurat.

 

Pach

Źródło: die-tagespost.de


DATA: 2018-07-30 07:41
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

No i na deser kwintesencja twej głupoty. Definicja homoseksualizmu którą podajesz jest idiotyczna, bo z niej wynika że homoseksualizm ma miejsce TYLKO przy odbywaniu stosunków, czyli w chwilach gdy dana osoba stosunku nie odbywa, wtedy homoseksualistą... nie jest! I to mimo że czuje pociąg do osób tej samej płci! A skoro bredzisz że ta osoba homoseksualistą nie jest, heteroseksualistą też wiadomo że nie jest, to... kim jest? Nikim??? Oooo, to twoi sponsorzy nie będą zadowoleni że wylazła z ciebie homofobia. I niech to tylko przeczyta jakiś homoseksualista - poczuje się urażony że homofobicznie nie uważasz go za homoseksualistę :) Spytałbym czy rozumiesz jakie kretyństwo palnąłeś, ale przecież wiem że nie rozumiesz. Douczenia i książek ci nie polecam, bo jedyne co potrafisz to chłonąć bezmyślną i sprzeczną z faktami papkę homoideologiczną, która prowadzi cię do totalnej kompromitacji. Ale to bardzo dobrze, bo każda twoja wpadka jest porażką wrogów Pana Boga :)
ponad 1 rok temu / do trooper cz.4
 
Potwierdziłeś więc dobitnie tylko jedno: spojrzałeś w lustro i dlatego wiesz że dyskutowałeś twarzą w twarz z prymitywem który gdy nie ma merytorycznych argumentów, to w obliczu niepodważalnych faktów udowadniających głupotę tego prymitywa potrafi tylko histerycznie krzyczeć i obrażać notorycznymi kłamstwami i oszczerstwami. Pięknie siebie zaorałeś :) No to kilka faktów. Jest tylko jedna orientacja heteroseksualna, a bi, homo, zoo, pedo, nekro... to choroby tej orientacji. Tak więc zbiór orientacji ma jeden element, a zbiór chorób orientacji ma więcej niż pięć elementów. Orientacja seksualna nie może być trwała, skoro fakty temu przeczą (zarażanie się w więzieniach). Oczywiście że orientacja heteroseksualna jest wrodzona (bo tak Pan Bóg STWORZYŁ człowieka), natomiast nie ma jakichkolwiek dowodów na to by choroby orientacji były wrodzone, a są dowody (więzienia) że na pewno mogą być nabyte.
ponad 1 rok temu / do trooper cz.3
 
Co do słowa "stały", nie mogła mi się ubzdurać ta definicja skoro to ja twierdzę że w definicji orientacji heteroseksualnej logicznie nie może być słowa "stały" (dowód: zarażenia w więzieniach), czyli to tobie bezmyślnie i wbrew faktom ubzdurało się że musi być słowo "stały". "uważają, że homoseksualizm to kwestia wyboru" - kłamstwo. "nigdy dostaniesz odpowiedzi na pytanie, bo sami nie wiedzą" - podwójne kłamstwo bo i wiem, i że np. w więzieniach. "same boją się, że zostaną gejami" - kłamstwo, bo wyjaśniłem że chodzi mi o dzieci które chcecie deprawować. "potrafią tylko zakrzykiwać fakty" - kłamstwo i hipokryzja, bo ja nie zakrzykuję faktów tylko ty tak robisz. "obrażać rozmówcę" - kłamstwo, bo prawda o tobie ciebie nie obraża. "popełniasz proste błędy logiczne" - bez dowodów to bezsilne oszczerstwo, gdybyś znał logikę i gdybyś pisał prawdę, szybko byś dowody przedstawił. No ale skoro twierdzisz że w zawodówce logiki nie uczą, wierzę ci. Efekty widać :)
ponad 1 rok temu / do trooper cz.2
 
Ależ faktem jest że ci się ubzdurało jakobyś na tym forum wcześniej podał definicje terminów homoseksualizm, homoseksualizm zastępczy i orientacja seksualna. Dowód: w twoich wpisach do tej pory takich definicji nie było, były tylko wyrywkowe nawiązania do nich. Te fakty każdy może zweryfikować. "pokazuje jak się można zarazić zespołem Downa" - ach, więc według ciebie można zarazić się zespołem Downa! Pięknie udowodniłeś swoją głupotę. "gdy zbiór jest pusty" - ach, więc twierdzisz że zbiór orientacji seksualnych jest pusty, czyli nie istnieje nawet orientacja heteroseksualna! Dzięki za kolejny dowód twej głupoty. A zresztą, zaraz sobie zaprzeczasz pisząc: "zbiór ma 3 elementy". Czyli dla ciebie 0=3. Nic dziwnego że nie skończyłeś zawodówki, skoro nie byłbyś w stanie skończyć podstawówki. Zresztą, już wcześniej popisywałeś się brednią że równanie 3x=x ma rozwiązanie dla nieskończoności, więc tylko konsekwentnie potwierdziłeś swą matematyczną ignorancję :)
ponad 1 rok temu / do trooper cz.1
 
@do trooper cz.3 Badania i doświadczenie kliniczne pokazują, że dla większości ludzi orientacja seksualna nie jest wyborem, ani nie jest dobrowolna. Główne aspekty orientacji seksualnej, czy to heteroseksualnej, homoseksualnej, czy biseksualnej, zazwyczaj ujawniają się we wczesnym okresie dojrzewania, mimo że jednostka mogła nie być jeszcze aktywna seksualne. O ile przyczyny jakiejkolwiek z tych orientacji seksualnych pozostają niewyjaśnione, to są one bardzo odporne na zmianę.Stanowisko Południowoafrykańskiego Towarzystwa Psychologicznego Orientacja seksualna nie podlega możliwości dowolnego kształtowania zgodnie z kulturowo-społecznymi oczekiwaniami, nie jest kwestią wyboru lub mody.Stanowisko Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. Orientacja seksualna ma uwarunkowania biologiczne, a nie środowiskowe. Zbigniew Lew Starowicz. Do nauki i do książek. Najpierw doucz się zanim zaczniesz wypisywać głupoty i obrażać ludzi.
ponad 1 rok temu / trooper
 
@ do trooper cz.2 Rzekomo powołujesz się na logikę. Problem z tym, że ty sam popełniasz proste błędy logiczne. Gdybyś znał logikę to szybko byś je wyłapał. Ale nie piszę tego teraz gdyż nie ma to sensu, podobnie jak nie ma sensu tłumaczenie komuś całkowania gdy ten ktoś nie rozumie dodawania. Ale nic dziwnego. W zawodówce logiki nie uczą. A teraz porcja faktów. Najpierw definicje. Orientacja seksualna- trwały seksualny pociąg do osób określonej płci. Wyróżniamy 3 orientacje seksualne: heteroseksualną, homoseksualną, biseksualną, więc twoje gadanie o zbiorze jednoelementowym jest bzdurą, gdyż zbiór ma 3 elementy więc wybór jest. Orientacja homoseksualna- trwały seksualny pociąg do osób tej samej płci. Homoseksualizm- zjawisko polegające na odbywaniu stosunków seksualnych pomiędzy osobami tej samej płci. Orientacja seksualna jest wrodzona i determinowana przez czynniki biologiczne, psychologiczne, rozwojowe i społeczne. Stanowisko Światowego Towarzystwa Psychiatrycznego
ponad 1 rok temu / trooper
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.