DZIŚ JEST:   28   LISTOPADA   2020 r.

Św. Jakuba z Marchii
Bł. Marii Heleny Stollenwerk
 
 
 
 

Kard. Stella do kapłanów: wracajcie do konfesjonałów! To nie jest marnowanie czasu!

Kard. Stella do kapłanów: wracajcie do konfesjonałów! To nie jest marnowanie czasu!

Niech nasze kościoły pozostaną otwarte w tym Roku Świętym, a my czekajmy na ludzi w konfesjonałach – apeluje do księży prefekt watykańskiej Kongregacji ds. Duchowieństwa kard. Beniamino Stella.


W wywiadzie dla watykańskiego dziennika "L’Osservatore Romano" przypomniał, że spowiedź sakramentalna jest istotnym elementem rozpoczętego niedawno Roku Miłosierdzia. Dla księży powinna być to okazja, by powrócić do konfesjonału i nabrać zamiłowania do sprawowania tego sakramentu.


Za Franciszkiem kard. Stella powtórzył, że oczywiście konfesjonał ma być nie salą tortur, lecz miejscem spotkania z miłosierdziem Pana. Zapewnił kapłanów, że czas spędzony w konfesjonale, zgoda na regularne dyżury, nigdy nie jest czasem straconym.


Skutki tego sakramentu wykraczają daleko poza sam konfesjonał. Prowadzi on bowiem do odnowy życia, stosunków międzyludzkich i całego otoczenia – przypomniał prefekt watykańskiej kongregacji.KAI, kra


DATA: 2016-01-11 09:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

CD ustanowione dla ożywienia wiary.To jednak potępił Sobór Trydencki:"Jeśli ktoś uważa,że te sakramenty zostały ustanowione wyłącznie dla ożywienia wiary "n.b.w[213]Pius XII Encyklika HUMANI generis 1950 156 Są tacy,...co podważają prawdę o darmowości porządku nadprzyrodzonego.Sądzą bowiem,że Bóg nie stworzyć rozumnych istot,których by nie przeznaczył i nie powołał do uszczęśliwiającego widzenia w niebie .I nie dość na tym .Nie licząc się bowiem z orzeczeniem Soboru Trydenckiego,burzą właściwe pojęcie grzechu pierworodnego a zarazem i grzechu jako obrazy Bożej jak i Chrystusowego zadśćuczynienia,
ponad 4 lata temu / Tomasz
 
Św Pius X Encyklika Pascendi 1907 226 ...O kulcie i obrzędach nie trzeba by wiele mówić,gdyby ten punkt nie obejmował także sakramentów,co do których moderniści dopuszczają się największych błędów.Kult powstaje u nich powstaje u nich z dwojakiej potrzeby lub...konieczności Jedna z tych potrzeb wymaga by nadano religii element podpadający pod zmysły,a druga ,by je zewnętrznie ujawniano.To wszystko nie jest możliwe bez formy zewnętrznej i aktów poświęcających,które nazywamy sakramentami.Sakramenty są dla modernistów czystymi symbolami i znakami nie pozbawionymi siły.Żeby jednak tę siłę opisać posługują się przykładem pewnych słów ,o których mówi się w języku potocznym,że zdobyły by sobie uznanie,ponieważ mają moc przekazywania idei wielkich i wstrząsających duszami.Jak te słowa odnoszą się do idei,tak samo sakramenty-tak samo sakramenty do zmysłu religijnego i nic ponadto.Jaśniej powiedzieli by moderniści,gdyby wyrazili się ,że sakramenty ustanowione dla ozywienia
ponad 4 lata temu / Tomasz
 
Leo Jak nie zna Encykliki Św Piusa X PASCENDI to nic z tego.Pozostała tylko modlitwa za Świętą Matkę Kościół.
ponad 4 lata temu / Tomasz
 
Kardynał Stella niech wraca do upomnienia Franciszka o latitudynaryzm stosowany. Pisał o tym Św. Pius X?
ponad 4 lata temu / Leo
 
Sakrament Pokuty i Pojednania gdzie skruszony grzesznik po wyznaniu wszystkich grzechów otrzymuje rozgrzeszenie albo go nie otrzyma z powodu ciężkich grzechów przeciwko piątemu przykazaniu na podstawie Kan 915 CIC 1983 oraz wykroczeniom przeciwko szóstemu przykazaniu cudzołóstwo ,wyuzdanie a tak że popełniający grzechy Sodomici czyli grzechy przeciw na turze.
ponad 4 lata temu / Tomasz
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.