DZIŚ JEST:   22   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Maurycego z Towarzyszami
Św. Tomasza z Villanueva
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


"od pierwszej niedzieli Adwentu AD 2016 będzie publicznie sprawował Mszę św. versus Domini." - Księże Januszu, nic z tego. Dziś słyszałem w radiu, że Kongregacja oświadczyła, iż nie będzie zapowiedzianej zmiany. Słusznie. Znasz moje zdanie! Kult elementów przyrody i kosmosu był ważny, ale przed chrześcijaństwem. Chrześcijanin czci Boga w "Duchu i Prawdzie", co oznacza, że według Ewangelii: Chrystusa, a nie elementy przyrody lub kosmosu.
ponad 4 lata temu / Atimieres
 
Leo, prawda, trzeba mówić i o krzyżu na ołtarzu jako znaku obecności Chrystusa w Ofierze Mszy/ pp Benedykt XVI na to zwracał uwagę. Ale i sam ołtarz jest znakiem sam przez się. Ta świadomość kiedyś była większa. Stąd np. to prawa azylu ołtarzowego czy obchodzenie ołtarza dookoła dla uproszenia specjalnych łask. Na co dzień mało się o tym mówi. Dlatego ten problem: czy twarzą do ludzi, czy do tabernakulum, czy na wschód...
ponad 4 lata temu / Atimeres
 
A może by tak ktoś wspomniał o tym że katolicki ołtarz posiada krzyż katolicki, relikwie męczenników, jest konsekrowany, a owoce Najświętszej Ofiary najgodniej przechowuje się na ołtarzu(choćby bocznym) w tabernakulum. Katolicka symetria jest najprostszym katechizmem i kto ją niszczy pomaga dekatechizować. Pozdrowienia dla iberyjsko - flamandzkich marranos którzy spłynęli Renem do Tybru i napełnili Kościół swoją współczesnością.
ponad 4 lata temu / Leo
 
Msza św. "versus ad Dominum" to tyle co - do ołtarza mszalnego! Ołtarz w liturgii oznacza Chrystusa. Dlatego na początku Mszy kapłan go całuje. W Starym Testamencie ołtarz był nawet nazwany imieniem Jahwe (Rodz 33.20). Jezus zaś powiedział: "Cóż bowiem jest ważniejsze, ofiara czy ołtarz, który uświęca ofiarę?" (Mt 23,19). Dlatego nie ma mszy "versus ad populum", "versus ad orientem" lub "versus ad tabernaculum". Jest tylko "versus ad altare = ad Christum". Choć nawet księża o tym niekiedy zapominają.
ponad 4 lata temu / Atimeres
 
Verba docent, exempla trahunt, dlatego mam nadzieję że kardynał Sarah (a może i papież Franciszek?) potwierdzi swoje słowa czynami i od pierwszej niedzieli Adwentu AD 2016 będzie publicznie sprawował Mszę św. versus Domini. Same słowa nie przekonają, widać to po Summorum Pontificum, który to dokument nie został praktycznie potwierdzony przez Benedykta XVI
ponad 4 lata temu / xJanusz
 
Dobrze. że znalazł się odważny hierarcha, który usiłuje przypominać czym jest liturgia święta. Europejscy biskupi ulegli poprawności politycznej aby mieć święty spokój..
ponad 4 lata temu / nabla
 
Co się stało z Mszą Św. po soborze Watykańskim II,w jakim celu zmieniono liturgię poprzez wprowadzenie "drobnych" zmian,o Komunii na stojąco i na rękę, o wprowadzeniu szafarzy i wielu innych nowościach wówczas wprowadzonych przeczytacie w książce: Bonawentura Mayer pt. " Ostrzeżenie z Zaświatów", oraz Bonifacius Gunther pt. "Szatan istnieje naprawdę". Polecam dla wszystkich poszukujących poważnych informacji n/t temat.
ponad 4 lata temu / Andrzej
 
No, nie ma mnie kto uszczypnąć!Nie wierzę w to co tu czytam. Czy to dlatego że już zupełnie zniszczono Kościół i nie będzie kto miał tego realizować?Opozycja na Białorusi jako figura? Szczątkowa forma muzealna? Bardzo ciekawie się zapowiada dyskusja w Polsce ze słynnym redemptorystą w tle. Jezuitów z Łodzi tutaj pominę.
ponad 4 lata temu / Leo
 
Poprzednik Kardynała Saraha na też mówił, że Komunia św. powinna być przyjmowana na kolanach i czy ktoś go w Polsce posłuchał. Dlatego obawiam się, że apelowanie nic nie da.Zamiast apelować należałoby nakazać. Odnośnie postawy kapłana w liturgii to od dawna mnie to dziwi i zastanawia, że kapłanom nie przeszkadza to, że odwracają się do Chrystusa w Tabernakulum plecami. Pytanie do kapłanów: Naprawdę nigdy nie przyszło wam do głowy, że to nie jest normalne?
ponad 4 lata temu / marco
 
Nigdy nie przyjąłem komunii św. z rąk tzw. nadzwyczajnego szafarza. Zawsze idę do zwyczajnego szafarza, czyli do kapłana..
ponad 4 lata temu / Jerry
 
Jeszcze proszę i błagam o ciszę po Komunii swiętej. Organiści nie muszą wtedy zamęczac wiernych nieustannym, drażniącym hałasem. Jedna cicha pieśń w czasie Komunii w zupełności wystarczy; druga już przeszkadza w skupieniu.
ponad 4 lata temu / ab
 
Super informacja. Należy tez zlikwidować nadzwyczajnych szafarzy Komunii sw.
ponad 4 lata temu / akacja
 
Gdzie informacja o tym, że kard. Sarah działa na polecenie Franciszka?
ponad 4 lata temu / Kate
 
Nareszcie nie będziemy dyskryminowani podczas przyjmowania Komunii Świętej na kolanach do ust z rąk Świętych Szafarzy Eucharystii
ponad 4 lata temu / Boguś
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.