DZIŚ JEST:   24   STYCZNIA   2021 r.

Niedziela Słowa Bożego
Św. Franciszka Salezego, Doktora Kościoła
Św. Felicjana, biskupa
 
 
 
 

Kard. Sarah ujawnił skandal w seminarium. Kobieta „zmieniła płeć” i o mały włos nie została wyświęcona

Kard. Sarah ujawnił skandal w seminarium. Kobieta „zmieniła płeć” i o mały włos nie została wyświęcona
Kard. Robert Sarah. Fot. Pierpaolo Scavuzzo / EIDON/MAXPPP/FORUM

Kard. Robert Sarah, Prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego ujawnił skandal, jaki miał miejsce w jednym z francuskich seminariów, do którego przyjęto kobietę, która po tzw. zmianie płci uważała się za mężczyznę. Dopiero dzięki interwencji kard. Saraha udało się zablokować jej święcenia. – Kto zmienia płeć, ten buntuje się przeciw Bogu – ocenił kard. Sarah.

 

O tym zatrważającym wydarzeniu kardynał Sarah poinformował podczas spotkania z wiernymi w Mediolanie. Początkowo nic nie wskazywało na wyznanie tak dramatycznej informacji. Hierarcha mówił bowiem o znaczeniu modlitwy odwołując się m.in. do papieża seniora Benedykta XVI.

 

Tam gdzie Bogu odmawia się centralnego miejsca, tam i człowiek traci przynależną mu pozycję. Na tym opierały się totalitaryzmy XX w. i z tego wypływa też współczesny totalitaryzm relatywizmu. Jednym z tego przejawów jest ideologia gender, która jest lucyferską odmową przyjęcia od Boga swej natury. Dociera to również do Kościoła – mówił purpurat.

 

Po tych słowach kard. Sarah ujawnił skandal, który miał miejsce w jednym z francuskich seminariów. Na formację przyjęto kobietę, która wcześniej przeszła operację „zmiany płci” i chciała zostać księdzem. – Musiałem interweniować, aby zatrzymać święcenia diakonatu – wyznał kard. Sarah. – Kto zmienia płeć, ten buntuje się przeciw Bogu – zaznaczył.

 

Skrytykował także postawę wielu hierarchów, którzy „zaprzedają nauczanie Kościoła i tworzą podziały wśród wierzących”.

 

Źródło: vaticannews.va

TK


DATA: 2019-11-14 09:15
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
26
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@trooper Zmiana koloru oczu za pomocą kolorowych soczewek czy włosów poprzez farbowanie jest odwracalna. Jest to zmiana powierzchowna i - co ważne - nie prowadzi do trwałego okaleczenia człowieka. Zmiana płci - owszem. Odcina/wycina się zdrowe części ciała piersi, macicę, jądra, etc. I czyni się taką osobę nieodwracalnie bezpłodną.
ponad 1 rok temu / Cztelniczka
 
"O mało nie została wyświęcona" to pojęcie jest błędne, poprawnie powinno być "o mało nie doszło do symulacji sakramentu święceń"
ponad 1 rok temu / Neptun
 
@tamiko, u Boga nie ma rzeczy niemożliwych @trooper, ostatni ma być czarny, ale miejmy nadzieję,że akurat nie ten ;
ponad 1 rok temu / Isia84
 
@Isia 84 Według pewnej przepowiedni ostatni papież ma być czarny, więc nie wiem czy to dobry pomysł. @dzwonek Tak to prawda. Ale oprócz tego są aberracje chromosomalne np. XXY, czy X0 i obojnactwo.Mało tego. Istnieją osoby co mają układ chromosomów XY i mają waginy. Nieźle. Transeksualistkę na księdza. Ależ oni "postępowi". Czy oni robią to, bo jest kryzys powołań? "Kto zmienia płeć, ten buntuje się przeciw Bogu?" A jak ktoś zmienia kolor oczu albo kolor włosów?
ponad 1 rok temu / trooper
 
brawa dla kard Saraha za mówienie prawdy o człowieku, i lgbt
ponad 1 rok temu / jans
 
Byłoby to wielkie zamieszanie, i błąd zasiany w kościele. Wielu wiernych oszukanych, bo trzeba wspomnieć, że świecenia byłyby nieważne, a więc wszystkie udzielane sakramenty również.
ponad 1 rok temu / Luk
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.