DZIŚ JEST:   10   GRUDNIA   2019 r.

NMP Loretańskiej
Św. Grzegorza III, papieża
Bł. Adolfa Kolpinga
 
 
 
 

Kard. Sarah sprzeciwia się ukazywaniu pomocy migrantom jako nakazu ewangelicznego

Kard. Sarah sprzeciwia się ukazywaniu pomocy migrantom jako nakazu ewangelicznego
Kard. Robert Sarah. Fot. Pierpaolo Scavuzzo / EIDON/MAXPPP/FORUM

„Współczesne masowe ruchy migracyjnej są nową formą niewolnictwa, z którą Kościół w żadnym wypadku nie może współpracować” - oświadczył kard. Robert Sarah, prefekt Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów w wywiadzie dla francuskiego czasopisma „Valeurs Actuelles”. Hierarcha sprzeciwił się przedstawianiu pomocy migrantom jako nakazu ewangelicznego.

 

„To fałszywa egzegeza wykorzystywania Słowa Bożego do oceny tego zjawiska” - powiedział kard. Robert Sarah komentując sprawę przedstawiania kwestii pomocy migrantom jako nakazu ewangelicznego. Zdaniem kardynała tożsamość i przynależność narodowa są bardzo ważne. „Każdy z nas winien żyć w swoim kraju. Jak drzewo wszyscy mają swoją ziemię, na której wzrastają znakomicie. Lepiej pomagać ludziom rozwijać się w ich kulturze niż zachęcać ich do przybywania do Europy po dodatki” - stwierdził purpurat.

 

Nawiązując do rozpowszechnionych zarówno w Watykanie, jak i w wielu krajowych episkopatach zachodnich poglądów o konieczności przyjmowania i ochrony migrantów, zwrócił uwagę, że Bóg nigdy nie chciał takich radykalnych rozwiązań. Kardynał nie zgadza się szczególnie z przytaczanymi w tym kontekście cytatami ewangelicznymi dla poparcia takich tez, a tym bardziej z opinią, że każdy, kto myśli inaczej, „nie jest chrześcijaninem”.

 

Prefekt, który ze względu na swe pochodzenie z Afryki Subsaharyjskiej czuje się szczególnie upoważniony do refleksji nt. migracji, przestrzega, że „obecne pragnienie globalizowania świata przez uciskanie narodów i ich specyfiki, jest całkowitym szaleństwem”. Przypomniał, że naród żydowski „musiał udać się na wygnanie, ale Bóg sprowadził go z powrotem”, również Chrystus „musiał uciekać przed Herodem do Egiptu, ale potem wrócił w strony ojczyste”.

 

Zdaniem kard. Saraha, to co się obecnie dzieje, jest nową formą niewolnictwa, czymś, co jest niekorzystne nie tylko dla kraju przyjmującego, ale przede wszystkim dla tych rzekomych „beneficjentów” takich wędrówek. „Wszyscy imigranci, przybywający do Europy, płyną przepełnionymi statkami, nie mają pracy, godności" - wyliczał kard. Sarah. I zapytał retorycznie: „Czy tego chce Kościół?”. Podkreślił, że „Kościół nie może współpracować z tą nową postacią niewolnictwa, w które przekształciła się masowa migracja”.

 

Wskazał następnie, że o ile cele i zagrożenia, towarzyszące migrantom są osobiste i jednostkowe i wynikają z ich zaślepienia złudzeniami Zachodu, to dla Europy jest to zagrożenie egzystencjalne. „Jeśli Zachód będzie nadal szedł tą ciemną drogą, to istnieje wielkie ryzyko, że z powodu braku urodzeń zniknie, zalany przez cudzoziemców, tak jak na Rzym najechali barbarzyńcy” - przestrzegł kard. Sarah. Zaznaczył, że mówi to jako Afrykanin, pochodzący z kraju o większości muzułmańskiej.

 

Jednocześnie zauważył, że Europa ze swą cywilizacją nie jest taka sama jak inne części świata, ale ma „szczególną misję, powierzoną jej przez Boga”, toteż zniknięcie jej „byłoby katastrofą dla całego świata”. Z chwilą przyjęcia chrześcijaństwa Bóg obdarzył Europę misją, aby misjonarze chrześcijańscy głosili Chrystusa aż po krańce ziemi”. I nie był to przypadek, ale to był plan - podkreślił kardynał.

 

Zaznaczył, że „powszechne posłannictwo, które Bóg przekazał Europie, gdy Piotr i Paweł osiedlili się w Rzymie, skąd Kościół ewangelizował ten kontynent i świat, nie skończyło się”. Tymczasem obecnie pogrążamy się w materializmie, zapomnieniu o Bogu i w apostazji, których skutki będą straszne - ostrzegł kard. Sarah. Jego zdaniem, jeśli Europa zniknie, a wraz z nią jej cenne wartości, „islam zaleje świat a nasza kultura, nasza antropologia i nasze poglądy moralne zmienią się całkowicie”.

 

 

Źródło: KAI, tucristo.com

WMa

 


DATA: 2019-04-13 16:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
32
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Do G.O. Ostrożnie z promowaniem fałszywych orędzi tzw. Marii z Irlandii, bo znam wiele świadectw osób, które miały problemy duchowe po zainteresowaniu się nimi. To co ona głosi jest sprzeczne z wiarą katolicką i ma charakter orędzi demonicznych, o których ostrzegają egzorcyści. Polecam wejść na stronę w obronie wiary i tradycji katolickiej, tam jest bardzo dużo ostdzeżeń o tych fałszywych i niebezpiecznych "objawieniach"
1 miesiąc temu / K.S.
 
Popieram w całej okazałości Biskupa!!!! I tak powinno być!!! Pomagamy a nie ściągamy masowo do Europy!!!! Szczęść Boże
2 miesiące temu / Jolanta
 
Popieram w zupełności Kardynała !!!
2 miesiące temu / Ella
 
Dlatego katecheza w Polsce w szkole powinna być ważna rodziny mają za zadanie bronić naszej chrześcijańskiej tożsamość ona jest europejska
7 miesięcy temu / Dorota
 
Kardynał Robert Sarah zauważył, że Europa ze swą cywilizacją nie jest taka sama jak inne części świata, ale ma szczególną misję, powierzoną jej przez Boga, toteż zniknięcie jej byłoby katastrofą dla całego świata. \\ To powiedział MURZYN. Żaden BIAŁY dzisiaj nie odważylby się tego powiedzieć.
7 miesięcy temu / Ryś
 
Kościół katolicki musi przejść jeszcze wiele tragicznych chwil. Wszystko wypełnia się, tak jak to jest opisane w widzeniach Marii z Irlandii w Księdze Prawdy, którą Bóg obiecał na czasy ostateczne. Wiele cierpienia jeszcze wszystkich czeka, ale nadzieja wynikająca z tych przesłań jest tak silna, że nawet najgorsze momenty na ziemi nie wydają się tak straszne wobec tego, co Bóg przygotował tym, którzy wytrwają z Jego pomocą. Nie odrzucajcie tych objawień, dzięki nim będzie możliwe przetrwanie nadchodzących czasów.
7 miesięcy temu / G.O.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.