DZIŚ JEST:   26   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca Ruiz i Towarzyszy
Św. Kosmy i Damiana
 
 
 
 

Kard. Sarah o pożarze katedry Notre-Dame: to symbol sytuacji Zachodu i Kościoła w Europie

Kard. Sarah o pożarze katedry Notre-Dame: to symbol sytuacji Zachodu i Kościoła w Europie
Kard. Robert Sarah. FOT.Pierpaolo Scavuzzo/EIDON/MAXPPP/FORUM

Kardynał Robert Sarah kolejny raz skrytykował zanik wiary w Pana Boga na Zachodzie. Jak stwierdził hierarcha, ludy Europy nurzają się w wulgarnych rozrywkach, a elity myślą tylko o własnym luksusie. Kontynent podąża w stronę barbarzyństwa, czego przykładem są przepisy aborcyjne.
 
Kardynał mówił o tym w Paryżu podczas prezentacji swojej książki „Le soir s’approche et et déjà le jour baisse”. Nawiązał także do dramatycznego pożaru katedry Notre-Dame. Jak podkreślił, pożar ten stał się dla niego „symbolem sytuacji cywilizacji zachodniej i Kościoła w Europie”.
 
Ogień trawiący katedrę przypominał inny ogień – „pustoszący Kościół, szczególnie w Europie”. Jest nim „intelektualny, doktrynalny i moralny chaos, to tchórzostwo przed głoszeniem prawdy o Bogu i człowieku oraz przed obroną moralnych i etycznych wartości Tradycji chrześcijańskiej, to utrata wiary, utrata znaczenia obiektywizmu wiary i związana z tym utrata zmysłu Boga” – wskazywał prefekt watykańskiej Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.
 
Upadającą iglicę katedry Notre-Dame hierarcha porównał do „palca Bożego wskazującego w kierunku nieba”. Jej upadek „nie jest przypadkiem” – stwierdził gwinejski purpurat. – Kościół, który nie orientuje się na Boga, jest Kościołem umierającym – zaznaczył dodając, że dzisiaj, podobnie jak w czasach zmierzchu Cesarstwa zachodniorzymskiego, elity troszczą się tylko o to, by zwiększyć własny luksus, a całe narody nurzają się „coraz bardziej wulgarnych rozrywkach”.
 
Kardynał nawiązał tu do obowiązującego w większości europejskich krajów prawa, które pozwala na mordowanie dzieci nienarodzonych. Jak stwierdził, jest to po prosty czyste barbarzyństwo.
 
 
Źródło: die-tagespost.de
Pach

 

 


DATA: 2019-06-24 22:30
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
24
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Może warto robić zwrot i wrócić do Świętego Kościoła Rzymskiego - likwidując całe SW II i wszystko to, co zostało zmienione!!! Akurat zauważyłem w ulotce była wzmianka o braku postu w Piątek z okazji Święta Najświętszego Serca Pana Jezusa, coś takiego to mogli tylko moderniści wprowadzić! U Proroka Daniela jest wzmianka o czasach, gdy wiara zostanie jedynie szczątkowa...
ponad 1 rok temu / polak mały
 
Bóg chciał dać do zrozumienia, że co warte są najwspanialsze Kościoły skoro coraz mniej ludzi się modli i żyje religijnie. Zwłaszcza na zachodzie tym bliższym i tym za wielką wodą. Dla Boga najważniejszy jest człowiek a nie Kościoły. Szkoda, że nawet Polski Kościół nie odczytał wyraźnego przesłania. Ołtarz posoborowy został doszczętnie zniszczony. A ołtarz przed soborowy pozostał nienaruszony. To powinno dać do myślenia. Z Bogiem.
ponad 1 rok temu / Gość
 
Apostazja prowadzi do kompromisów czego świadkami jesteśmy, a w konsekwencji do ohydy spustoszenia. Już tylko niewiele dzieli nas od ustania ofiary, a potem jak mówiła Maryja w Akita zostanie już tylko wielka kara gorsza niż potop! Ludzie, błagam Was, nawracajcie się... Czas jest bliski...
ponad 1 rok temu / Ann
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.