DZIŚ JEST:   08   SIERPNIA   2020 r.

Św. Dominika Guzmana
Św. Emiliana, biskupa
Św. Zefiryna z Malii
 
 
 
 

Kard. Sarah: świat uważa dziś, że Kościół to całkowicie świecka instytucja

Kard. Sarah: świat uważa dziś, że Kościół to całkowicie świecka instytucja
Pierpaolo Scavuzzo / EIDON/MAXPPP/FORUM

„Kościół posiada przesłania dla tego świata, ale tylko dlatego, że ma klucze do innego świata” – przekonuje kard. Robert Sarah. Zaznacza jednak, że w tę prawdę wierzy coraz mniej ludzi, a sytuacja z koronawirusem jedynie pogłębiła kryzys.

 

Według gwinejskiego kardynała, koronakryzys ujawnił zarówno niezdolność świata do pogodzenia się ze zjawiskiem śmierci, jak i niemożność Kościoła do udzielenia jedynej możliwej odpowiedzi i pocieszenia: wskazania na Chrystusową obietnicę życia wiecznego. „Kościół zaangażował się w walkę o lepszy świat. Ma rację wspierając ekologię, pokój, dialog, solidarność i sprawiedliwy podział dóbr. Wszystkie te kwestie są słuszne. Ale mogą sprawić, że zapomnimy o słowach Jezusa: Moje królestwo nie jest z tego świata” – napisał kardynał w internetowym wydaniu francuskiego pisma "Le Figaro".

 

Kard. Sarah podkreślił, że ​​epidemia COVID-19 „ujawniła podstępną chorobę, która pożerała Kościół: myślał, że ​​jest z tego świata”. Hierarcha oskarżył zsekularyzowane społeczeństwa o odpowiedzialność za stosunek do osób starszych, które poprzez izolację narażone są na ryzyko śmierci z powodu „rozpaczy i samotności”. „Odpowiedź może być jedynie odpowiedzią wiary: towarzyszyć osobom starszym w kierunku prawdopodobnej śmierci, w godności, a przede wszystkim w nadziei na życie wieczne” - podkreślił.

 

Zdaniem kardynała, nowy, świecki Kościół może okazać się dla współczesnego społeczeństwa niepotrzebny. „W przeciwieństwie do minionych stuleci większość opieki medycznej zapewnia teraz państwo i personel medyczny. Nowoczesność ma świeckich, godnych podziwu bohaterów w białych płaszczach. Nie potrzebuje już charytatywnych zastępów chrześcijan, troszczących się o chorych i grzebiących zmarłych. Czy Kościół stał się dla społeczeństwa bezużyteczny ?” – pytał.

 

 

Źródło: lifesitenews.com

PR

Czytaj także:
DATA: 2020-05-21 16:11
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
18
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kard. Sarah ma rację. I to przejęcie opieki zdrowotnej przez państwa wyrwało duszę z tego sektora. Zsekularyzowany system zamiast chronić zdrowie i życie odbiera je patrz choćby "koktajle paliatywne" w Szwecji zabijając chorych na COVID. W szpitalach kościelnych coś takiego byłoby nie do pomyślenia. I dlatego Kościół jest rugowany, jak w Belgii gdzie przymusza się do katolockie szlitale do eutanazji.
2 miesiące temu / Mat
 
Stwierdził obiektywny fakt. Czy to akt bohaterstwa? Bo pod apelem Arcybiskupa Vigano podpisać się nie chciał - podpisał się i podpis wycofał. To bardzo wiele mówi.
2 miesiące temu / Kardynal
 
Słucham uważnie kardynała Saraha i czytam to wszystko co mogę o nim znaleźć. Może też jego wizję Kościoła docenią uczestnicy przyszłego konklawe??
2 miesiące temu / gość
 
Co świat uważa to jedno. Najgorzej, jeżeli tak uważają sami katolicy, szczególnie kapłani, biskupi.
2 miesiące temu / Stefan
 
Żal serce ściska ale trzeba to powiedzieć na głos- kardynał ma rację. Wielu tzw ludzi Kościoła prezentuje gorszy poziom moralny niż statystyczny szary Kowalski. Gonienie za pieniędzmi, za władzą, za zaszczytami- to wszystko jest gonieniem za obliczem tego świata.
2 miesiące temu / Marcin
 
jak na razie to najuczciwszy hierarcha ,mówi to co wszyscy widzą "po owocach", materializm ,rozbudowana do imentu struktura i oderwanie od źródeł ,ludzie to widza a KK żyje w bańce
2 miesiące temu / no cóż
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.