DZIŚ JEST:   25   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

XXX Niedziela zwykła
Św. Antoniego od św. Anny Galvao
Św. Amona z Toul
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


>pandemia nie może być okazją do eksperymentów i improwizacji w liturgii< Warto dopytać kard. Sarah -posoborowego eksperymentatora A CO MOŻE BYĆ TAKĄ OKAZJĄ ?
1 miesiąc temu / iskierka
 
szkoda że to nie on został papieżem
1 miesiąc temu / ewa
 
"Świadomi swej odmienności, zawsze starali się wniknąć w społeczeństwo. "- krucjaty i zmienianie całych struktur społecznych przez 'misje' są tego niesamowitym dowodem. Nie wspominając o sytuacji braku akceptacji społeczności LGBT+ w Polsce. Chrześcijaństwo jako fenomen socjologiczny, to jedna z najbardziej inwazyjnych i nie podatnych na zmianę sposób rozumowania. Robienie z siebie ofiary i mesjaszy nie pomaga tej sprawie.
1 miesiąc temu / Queerreef
 
To można było jeszcze powstrzymać w roku 1980, teraz trzeba to wszystko usunąć i wypalić ogniem bo zatruto modernizmem kolejne pokolenia kapłanów i wiernych... musi nastąpić powrót ze wszystkim do 1959roku
1 miesiąc temu / Tom
 
jak wiemy różne są OKAZJE aby EKSPERYMENTOWAĆ na wiernych i na Liturgii. II Sobór Watykański najlepiej dukumentuje jak to się robi.
1 miesiąc temu / iskierka
 
U mnie w jednej parafii do ust Komunii Św nie dostaniesz. W kolejnej musisz iść na koniec kolejki. W obu jak mantrę słyszysz o maskach, maskach i jeszcze raz maskach. To smutne... Dopiero w trzeciej parafii jest Komunia Św do ust i nawet woda święcona. Co jakby dziś ludzie mieli się zmierzyć z czarną śmiercią?
1 miesiąc temu / Łukasz
 
Nigdzie nie ma , w żadnym sklepie , kawiarni, restauracji , spotkaniu towarzyskim , sportowym etc . takich stricte zobowiązań jak przy podawaniu Komunii Świętej w Kościele , dzisiaj . Ciągle się boję, że to dlatego , byśmy przypadkiem Boga Samego w Hostii ukrytego , wirusem nie zarazili . A że za każdą tapetą bywa coś ukrytego ...siedzę i dumam ... CO i DLACZEGO ?!
1 miesiąc temu / MariaJolantaPie
 
Dopóki nie zostanie ukazany zrównoważony rozwój jako system który niszczy cywilizację łacińską włącznie z jej pojęciem człowieka jako osoby, pozostaniemy na ringu którego ramy i anty reguły wyznaczają technokraci u władzy na usługach inżynierii społecznej globalistów - PIS jest jednym z technokratów ideologii ZR.
1 miesiąc temu / ac
 
Kard Sarah apeluje, by nie zaszczepiać wiernym poczucia lęku i zagrożenia, ale to nie dociera do księży. Oni stale zaszczepiają poczucie zagrożenia, bo czym jest udzielanie Komunii na rękę jak nie przekazem kapłana : Wirus jest groźny wirus czyha i na pewno cię dopadnie jeśli podam ci komunię do ust.
1 miesiąc temu / reska
 
Dobrze że w najwyższych władzach kościelnych daje się już zauważyć sprzeciw, a przynajmniej sceptycyzm i brak bezwarunkowej akceptacji wobec porządków korono-reżimu, ale to na razie jeszcze niewiele. Miejmy nadzieję że ta tendencja się utrzyma.
1 miesiąc temu / obserwator
 
Kard. Robert Sarah to błogosławiony Kapłan. Wystarczy posłuchać wszystkich Jego kazań. Nic dodać nic ująć, a tylko AMEN.
1 miesiąc temu / Malgo
 
Przyszedl Judasz do faryzeuszy i pyta co mi dacie w zamian jak wam Go wydam ? ci odpowiadaja.. 30 pieczotek w ksiazeczce zdrowia z takim paszportem bedziesz mogl poleciec nawet na koniec swiata a my wreszcie sie uwolnimy od tego znaku sprzeciwu i od wyrzutow sumienia.
1 miesiąc temu / Nick
 
W kościołach nadal zamiast wody święconej - płyn dezynfekujący.
1 miesiąc temu / mk
 
Nasi księża na Ursynowie na Tridum i Wielkanoc wpuszczali wiernych po czym zamknęli drzwi na zamek a po liturgii wypuszczali bocznymi drzwiami. Przyszło dużo ludzi a księża byli uśmiechnięci. Chwała Panu za prawdziwych Pasterzy.
1 miesiąc temu / Rycerka
 
Jeden z nielicznych odważnych kardynałów. Chyba Afryka będzie nas chrystianizować.
1 miesiąc temu / Goyahkla
 
NIe wiem dla was, ale dla mnie przykry jest widok księdza, który przed rozdawaniem komunii świętej odchodzi na bok i w demonstracyjny sposób dezynfekuje sobie ręce i wygląda jak chirurg, który przygotowuje się do operacji.Tak samo trudno zrozumieć dlaczego ciągle nachalnie w niektórych kościołach informuje się o możliwości komunii na rękę. Przypuszczam, że już wszyscy o tym wiedzą, ale jeszcze widocznie za mało osób przyjmuje na rękę i stąd to stałe przypominanie i nakręcanie paniki korona wirusowej. Szkoda że kard Sarah nic na ten temat nie napisał w liście do episkopatów.
1 miesiąc temu / gośc
 
Mnie i innym wiernym w triduum paschalne proboszcz zamknął kościół przed nosem, wszystkie msze odstałem pod. Ostatnio, gdy stałem pod kościołem nie będę modlił się w kagańcu, pytał, czemu nie wchodzę do środka, odparłem, że "sam oduczył mnie ksiądz wchodzenia do kościoła w Święta Wielkanocne"!
1 miesiąc temu / Raróg
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.