DZIŚ JEST:   15   LIPCA   2019 r.

Św. Bonawentury, Doktora Kościoła
Św. Włodzimierza, księcia
 
 
 
 

Kard. Sarah: Pan Jezus nie ustanowił konferencji episkopatów. To na Piotrze zbudował Swój Kościół

Kard. Sarah: Pan Jezus nie ustanowił konferencji episkopatów. To na Piotrze zbudował Swój Kościół
Kard. Robert Sarah. Fot. Pierpaolo Scavuzzo / EIDON/MAXPPP/FORUM

„Bez Piotra, wszystko w Kościele katolickim zostałoby zniszczone, zredukowane do fragmentów i obrócone w nicość. Jezus nigdy nie ustanowił konferencji episkopatów czy kościołów lokalnych. To na Piotrze zbudował swój Kościół. Destrukcja jedności Kościoła równa się odrzuceniu Jezusa” – powiedział kard. Robert Sarah podczas wizyty w Holandii.

 

„Dzisiaj na Zachodzie żyjemy w czasach cichej apostazji. Nie potrzebujemy już Boga” – komentował gwinejski kardynał. Następnie przeszedł do analizy pomysłu wkroczenia na drogę synodalności, co proponują głównie hierarchowie z Niemiec.

 

„Bez Piotra, wszystko Kościele katolickim zostałoby zniszczone, zredukowane do fragmentów i obrócone w nicość. Jezus nigdy nie ustanowił konferencji episkopatów czy kościołów lokalnych. To na Piotrze zbudował swój Kościół. Destrukcja jedności Kościoła równa się odrzuceniu Jezusa. Ludzie pragną rozedrzeć i zniszczyć jedność Kościoła. Kto jest zaskoczony tym diabelskim pomysłem? Czy to nieprawda, że wy w Holandii, a także w wielu innych zachodnich krajach żyjecie jak Kościół w Potrzebie?” – pytał. Następnie przytoczył słowa więzionego w Czechosłowacji przez 12 lat kapłana – „wolałbym siedzieć w więzieniu kolejne 12 lat, niż żyć w zachodnim świecie, który podkopuje wiarę”.

 

Kardynał Sarah przybył do Holandii na zaproszenie organizacji „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Założona w Holandii w 1947 r. organizacja, początkowo pomagała niemieckim katolikom cierpiącym z powodu okropności wojny. W czasach komunistycznych, „Pomoc” była jednym z głównych narzędzi niesienia nadziei dla Kościoła za żelazną kurtyną. Dzisiaj dzieła organizacji obejmują prześladowanych chrześcijan w Chinach, Wietnamie, Sri Lance, Syrii i wielu innych krajach.

 

Źródło: lifesitenews.com

PR  


DATA: 2019-06-14 13:11
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
27
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Litości,kochani Bóg nie zbudował swojego królestwa na tak słabym fundamencie jak człowiek / bez obrazy,kimkolwiek by był,to tylko słaba i zawodna natura ludzka/ On zbudował je na skale,jaką jest Pan Jezus Chrystus,Bóg ... Niezawodny,niezmienny,skała naszego zbawienia ...
29 dni temu / angel
 
Kard. Sarah prefekt Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów od 24 listopada 2014 jak zwykle odzyskuje ODWAGĘ na wyjeździe i mówi TO o czym nie śmie WPROST POWIEDZIEĆ p. Franciszkowi. To jest IRYTUJĄCE. Nadto, NIE ZAUWAŻA tego co dotyczy Jego Urzędu tzn. ZMIAN w Liturgii K.K> powodujących DEFORMACJĘ i niszczenie Kultu Bożego , desakralizację i odrzucenie dyscypliny sakramentów wraz ze zmianami pojęciowymi. Można domniemywać , że strach przed usunięciem z urzędu ogranicza odwagę stawania w Prawdzie. Powrót do Gwinei pełnej konfliktów wystarczająco budzi lęk.
29 dni temu / iskierka
 
Wielki szacunek dla księdza kardynała
1 miesiąc temu / Ad vocem
 
Kard. Sarah odzyskuje odwagę z dala od Watykanu. Powinien swoimi krytycznymi uwagami podzielić się z p. Franciszkiem. A w szczególe warto zauważyć - CO DZIWNE , że jako Prefekt od Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów nie widzi ZMIAN , NADUŻYĆ i NISZCZENIA Liturgii Św. , SACRUM.
1 miesiąc temu / iskierka
 
Zauważam,że synodalność wprowadził już SVII.Od tego czasu nastepuje degrongolada.Ks.Bałemba i Woźnicki słusznie wskazują konieczność bezwzględnego odrzucenia modernizmu i czerpania z tradycji i nauki Kościoła przedsoborowego.Katolik ma obowiązek uczestniczenia w Mszy Świętej Wszechczasów.
1 miesiąc temu / stefan
 
@ Jeremiasz ...promuje i wymusza sodomię??? Gabriel jakoś dał rade:D masz z tym rozwiązaniem problemu jakiś problem?
1 miesiąc temu / szpulas11
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.