DZIŚ JEST:   05   CZERWCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Bonifacego-Winfryda, męczennika
 
 
 
 

Kard. Sarah: nikt nie może odbierać narodom prawa do odróżniania imigrantów od uchodźców

Kard. Sarah: nikt nie może odbierać narodom prawa do odróżniania imigrantów od uchodźców
Kard. Robert Sarah. Fot. Pierpaolo Scavuzzo / EIDON/MAXPPP/FORUM

„Nie można podważać prawa narodu do rozróżnienia uchodźcy od imigranta ekonomicznego, który nie identyfikuje się z kulturą kraju, w którym chce zamieszkać” – powiedział podczas Międzynarodowego Kongresu Ruchu „Europa Christi”, który odbywa się w Warszawie Prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów kard. Robert Sarah.

 

Duchowny zwrócił uwagę na fakt, że Polska przeciwstawia się przyjęciu „logiki relokacji przepływów migracyjnych”, którą „niektórzy chcą jej narzucić”.

 

Kard. Sarah podkreślił, że migrantom należy się szacunek tak jak wszystkim innym ludziom. Dodał jednak, że nikt nie może odbierać narodom „prawa do rozróżnienia uchodźcy politycznego, czy religijnego, który musi uciekać ze swojej ziemi” od „imigranta ekonomicznego, który chce zmienić miejsce zamieszkania, jednak nie czerpiąc, nie identyfikując się, nie czyniąc własną kultury, w której zamieszka”. - Ideologia liberalnego indywidualizmu promuje mieszanie się, które ma zatrzeć naturalne granice ojczyzn, kultur, i prowadzi do świata postnarodowego i jednowymiarowego, w którym jedynymi kryteriami będzie konsumpcja i produkcja – zaznaczył hierarcha.

 

Na koniec kard. Sarah przypominał słowa papieża Franciszka na temat roli, jaką kraje europejskie odegrały w destabilizacji państw będących dziś największymi „źródłami” migrantów. Dodał jednak, że nie stanowi to żadnego usprawiedliwienia dla wykorzystywania pokrzywdzonych i niszczenia narodów. - Jeszcze raz powiem, że musimy współpracować, żeby odbudowywać narody, które padły ofiarą wojny, korupcji i niesprawiedliwości – powiedział kard. Sarah.

 

 

Źródło: rp.pl

TK

 

 

 

 


DATA: 2017-10-22 14:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Ireneusz w tym co mówi kardynał Sarah nie ma ani słowa, które by było w opozycji do tego co powiedział prymas Polak.
ponad 2 lata temu / Jagódka
 
Jak widzimy Kościół nie tylko się zmienia w przedmiocie doktryny i nauki jaką głosi. Hierarchowie Kościoła już w sposób jawny prowadzą KAMPANIE PRZEDWYBORCZE korzystając z doświadczenia polityków. Spotkania , konferencje rozmowy z światowymi politykami umożliwiają wymianę doświadczeń i przyjmowanie sprawdzonych taktyk. Skoro jak uczy papież Franciszek u innych ludzi są pierwiastki dobra , to należy je przyjmować dla dobra LUDZKOŚCI a tym bardziej dla DOBRA KOŚCIOŁA. Jak wiadomo papież zapowiedział swoje rychłe odejście na emeryturę. Należy zatem się spodziewać ogłoszenia nowego kandydata. Najbardziej do przepowiedni pasuje ciemnoskóry. I kto by pomyślał , jak łatwo wpisać się w przepowiednie i nowe objawienia. Zapomniałam o najważniejszym w tej składance- brakuje tylko postraszenia stada. Pyt.: Czy Pan Jezus prowadził kampanie przedwyborcze , a może Jego Uczniowie ?
ponad 2 lata temu / Iskierka
 
Ale które to są "naturalne granice ojczyzn"? Te dzisiejsze?
ponad 2 lata temu / ala wilk
 
Dla mnie to Następca Piotra (oby).
ponad 2 lata temu / Kazie
 
Dobrze by było mieć takiego papieża na tronie Piotrowym!
ponad 2 lata temu / kbell82
 
Jakże odmienna opinia od prymasa polski kard. Wojciecha Polaka który grozi duchownym suspendami jeśli wezną udział w "marszach" przeciw pseudo-migracjom a w obronie właśnie owego "... prawa narodu do rozróżnienia uchodźcy od imigranta ekonomicznego, który nie identyfikuje się z kulturą kraju, w którym chce zamieszkać?. Widać że nasz prymas jest bardzo słaby "duchem" i ugina się przed "prusacką dyscypliną". Warto by się go zapytać komu służy, Bogu czy krzyżackiej mamonie.
ponad 2 lata temu / Krzysiek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.